Salt la continut

RCZ Bike Shop
Fotografie
- - - - -

Ateliere reparatii biciclete in Bucuresti

Subiect vechi!
Guest, au trectut mai mult de 180 zile de la ultima activitate în acest subiect de discuții, și este posibil să nu mai prezinte actualitate. Ești sigur că vrei să „dezgropi” subiectul cu un răspuns după atât de mult timp?

• Please log in to reply
48 replies to this topic

#1 Meridivs

Meridivs

Amator

• Membru
  • PipPip
  • 18 postări

Postat 01 October 2008 - 10:56:48

Ce ateliere de reparatii biciclete ati recomanda din cele pe care le-ati folosit voi?

Puteti trece aici si atelierele cu care ati avut o experienta mai putin placuta ca sa ne ferim de ele.

Eu am pierdut total contactul cu domeniul asta (ultima bicicleta am avut-o acum 9 ani) si as dori sa ma apuc din nou de bite dar vad ca majoritatea atelierelor pe care le stiam au disparut.

Cum rup destule unghii/piele lucrand la masina ca hobby prefer sa-mi fac bicicleta la cineva care se pricepe si este dispus sa o faca contra-cost. Din experienta voastra care sunt atelierele cele mai bune/nerecomandate din Bucuresti?:D

Lista:
- Ion de la Bikezone: http://www.bikezone.ro/
- Ion din Crangasi: http://www.dkbike.ro/
- Assport Pantelimon: http://www.bikexpert...n_biciclete.php
- BikeXCS: http://www.bikexcs.ro/
- Nea' Mircea de la Olimpia
- Bebe din Dorobanti
Etc...

Edited by Magnumutz, 26 February 2010 - 21:12:12.
Adaugat lista.

• 0

#2 Trevizes

Trevizes

Velosof

• Moderators
  • 4523 postări

Postat 01 October 2008 - 11:22:08

s-a mai discutat.
multi o sa te refuze daca vii cu DHS-ul sau RICH-ul si pe buna dreptate
Eu ma duc la Ion in Crangasi, cel mai de treaba dintre toti.
Alte recomandari: Bebe (Dorobanti), nea Mircea de la Olimpia, chiar si assport-ul din Pantelimon.
  • 0

#3 LucianTheOne

LucianTheOne

There will be Only One

• Administrators
  • 9599 postări

Postat 01 October 2008 - 13:52:36

Propun sa se faca o lista cu toate atelierele de reparat biciclete din toata tara. Si o lista cu magazinele care doar vand piese ar fi de asemeni binevenita.
Sa presupunem ca un plimbaret ajunge cu bicicleta la mare distanta de casa si are o problema tehnica. I-ar fi de mare folos sa stie unde e cel mai apropiat atelier sau magazin.
Se poate face un topic sticky, la "Cafeneaua ciclistilor" cred ca ar fi potrivit, unde sa posteze toti cei ce stiu adresele atelierelor si magazinelor, eventual o persoana de contact si un nr. de telefon.
  • 0

#4 Meridivs

Meridivs

Amator

• Membru
  • PipPip
  • 18 postări

Postat 01 October 2008 - 13:55:00

Trevizes: Ori functia de search nu functioneaza cum trebuie ori subiectul n'a mai fost discutat pe aici (am citit toate topic-urile in care apareau cuvinte cheie legate de acest subiect). Data viitoare te rog sa postezi si link-ul topic-ului la care te referi.

Cu riscul de a fi tendentios trebuie sa remarc ca probabil sunt cateva sute de mii de Ion-i in Crangasi din care cativa ii stiu si eu dar n-am vazut sa se ocupe de biciclete.

Nu stiu daca exista o politica de anti-reclama pe forumul asta dar ideea topic-ului era sa stim si datele de contact (adresa, numele firmei) pentru atelierele de care avem nevoie sau de care trebuie sa ne ferim.

Deci la ce firma lucreaza vestitul Ion din Crangasi sau care este adresa la care poate fi gasit?

Offtopic: Nu stiu daca am mentionat dar n-am doar biciclete RICH sau DHS in padoc. Cine vrea sa repare doar biciclete de firma e alegerea si afacerea lor. Cine vrea sa faca bani repara orice se poate repara, mai ales ca bicicletele de firma nu prea se strica.

Acum, daca discutam aici de un fel de exclusivism pe baza de firme poate ar trebui redenumit forum-ul in shimanoforums.ro sau Merida.ro mai ales ca cei din urma nici nu s-au deranjat sa publice ceva pe adresa respectiva. Iertati-ma dar nici eu n'o sa ma deranjez in cazul asta sa cumpar de la ei.
  • 0

#5 Trevizes

Trevizes

Velosof

• Moderators
  • 4523 postări

Postat 01 October 2008 - 14:48:26

Vei gasi in Crangasi un singur magazin de biciclete care se ocupa si de reparatii, iar pe domnul de acolo il cheama Ion. Era greu de inteles sau trebuie desenat? Ai impresia ca daca pui o intrebare, toti ceilalti de aici sunt obligati sa-ti caute tie prin mesajele vechi?
exista cel putin un topic cu lista magazinelor, sau un link catre un site pe care sunt enumerate aceste adrese. Toate atelierele de reparatii biciclete functioneaza bineinteles linga magazine de biciclete.

Aceeasi situatie si cu "magazinul lui Bebe", dar trebuie precizat ca se gaseste linga benzinarie Petrom pe o straduta al carei nume l-am uitat (Tudor Stefan?). Prpbabil ca daca mergi la Bebe cu un DHS nu o sa te bage in seama.

L-am mai recomandat pe d-ul Mircea de la Olimpia din auzite, eu nu-l cunosc si nu pot da relatii. Multi spun ca e cel mai bun.

La magazinul assport din sos. Pantelimon este un domn tinar care se pricepe, dar am impresia ca e singurul pe acolo. Teoretic, toate magazinele repara biciclete.

Dupa cum vezi, ti-am recomandat pe cei mai buni, pasionati dar si priceputi, altii ma pot contrazice sau completa.

Restul legat de afacerea cu reparatul bicicletei este vorbaraie goala. Mult succes la reparatul unui Rich sau DHS. Poate ca iti imaginezi ca un service la DHS este proportional mai ieftin decat la service-ul unei biciclete Ram Merida. Daca mergi cu adevarat cu bicicleta, o sa vezi dupa un an cat de eficienta este solutia "gioarsa + reparatii dese
+ schimbat de piese" versus bicicleta normala.
  • 0

#6 animaloo

animaloo

Obosit nascut

• Members
  • 3467 postări

Postat 01 October 2008 - 15:14:25

ateliere noname de bicle mai sunt asa:
- la razoare la vulcanizare, cum vii dinspre drumu taberei
- de la dristor spre albaiulia. la intersectia cu zizin ai doua ateliere. unu pe dreapta si unu pe stanga.

In crangasi e fix la capatul lui 601
  • 0

#7 Meridivs

Meridivs

Amator

• Membru
  • PipPip
  • 18 postări

Postat 01 October 2008 - 15:58:09

Multumesc animaloo. O sa incerc sa ma reped pana acolo sa vad despre ce e vorba desi Crangasi-ul mi-ar fi cel mai la indemana (locuiesc langa Cora Lujerului).

Lucian: Exact asta avem nevoie, o lista utila de contacte unde putem sa ne intretinem/reparam bicicletele din dotare. Cu atat mai mult cu cat un astfel de topic ar putea ajunge sa fie destul de "hot".

Trevizes: Unde am cerut informatii despre unde poti repara o bicicleta ieftin? Ca fapt divers o revizie la masina ma costa cam de 2 ori cat o bicicleta brand-name. Asta nu inseamna ca o sa investesc vreodata 30 mil in asa ceva sau ca ar trebui sa-mi iau un aparat de facut cafea Espresso doar pentru ca beau cate o cafea la 2-3 luni?!

Avem nevoie de informatii utile, sunt destule topic-uri pentru opinii. Ion din Crangasi are un telefon/lucreaza la o firma anume? Daca ai numarul lui sau adresa te rog sa nu eziti sa le postezi pentru cine are nevoie de ele.

Daca esti de parere ca aici este vorba doar de mine te rog sa schimbi denumirea topic-ului in reparatii biciclete Tornado prin Militari :D

Offtopic: Ma descurc destul de bine cu o adresa si harta dar mi-e greu sa cred ca ar putea cineva folosi o informatie de genul Ion din Crangasi :)

Edited by Meridivs, 01 October 2008 - 16:25:32.

• 0

#8 Trevizes

Trevizes

Velosof

• Moderators
  • 4523 postări

Postat 01 October 2008 - 16:25:19

La razoare este un atelier, dar nu tot timpul este si persoana care repara biciclete, acolo chiar trebuie intrebat cand si cat timp este de gasit.

Ion este tot timpul la magazinul lui, si in comparatie cu Bebe chiar la ore accesibile cuiva cu serviciu, iar sambata are program prelungit, si tot timpul il suna lumea, de obicei eu merg la el cu biciclete si o las acolo, nu se face programare prin telefon ca la service la Renault sau altii. telefonul lui ion sau al magazinului il gasesti la www.dkbike.ro daca este acolo.

In general nu postez numere de telefon particulare decat daca am acceptul posesorului.
  • 0

#9 Meridivs

Meridivs

Amator

• Membru
  • PipPip
  • 18 postări

Postat 01 October 2008 - 17:31:30

Multumesc Trevizes! Adresa de net este mai mult decat suficienta.

In sfarsit o firma care are si program de weekend. Bravo lor.

Offtopic: Bicicletele care vreau sa le intretin pe acolo sunt cea adusa din Danemarca de unchiul meu (care are nevoie de un tune-up dupa 10 ani de Apuseni), Tornado-ul si un Kona African Bike. Rich-ul nu merita un astfel de efort si va fi lasat acolo unde cade :|
  • 0

#10 han

han

Membru Senior

• Members
  • 2220 postări

Postat 12 December 2008 - 09:48:53

intreb si eu ca un nevorbitor de engleza: ce inseamna tune up ?
  • 0

#11 LucianTheOne

LucianTheOne

There will be Only One

• Administrators
  • 9599 postări

Postat 12 December 2008 - 13:01:22

http://ro-en.ro/inde...p?d=e&q=tune up
  • 0

#12 mariuscbn

mariuscbn

Membru Senior

• Members
  • 157 postări

Postat 27 March 2009 - 10:58:02

Sau la Bikexcs.ro Baba-Novac nr.11 acolo se pot regla ORICE bicicleta chear si de copii e un tip ALEX care e FFF dragut si amabil
Dorobanti La Bebe e un adevarat Profesionist si Tipicar! (merita)
Dar defectul lui: Vorbeste extrem de mult!!! :D

• 0

#13 buchter emil

buchter emil

Membru Senior

• Members
  • 964 postări
  • Biciclete:colnago super 91,colnago master,bianchi record,puch,diamant,vitus 979

Postat 17 April 2009 - 19:12:58

dar un centraj de roti tot la cei pomeniti se poate face? va multumesc anticipat eu de obicei le fac singur dar cand are bataie verticala nu prea ma descurc
  • 0

#14 edalecu

edalecu

Membru Senior

• Members
  • 333 postări

Postat 19 April 2009 - 05:06:30

In crangasi e fix la capatul lui 601

magazinul-atelier al lui Ion din Crangasi s-a mutat putin mai jos, spre splaiul dambovitei, pe aceeasi strada si nu mai este pe stanga, cum mergi spre Crangasi (venind cu 601 spre capat), ci pe partea dreapta.
pentru adresa fizica, eventual online, voi reveni in curand cu informatia necesara. sper sa trec chiar azi prin zona si voi retine adresa ca sa o postez aici :-bd
  • 0

#15 buchter emil

buchter emil

Membru Senior

• Members
  • 964 postări
  • Biciclete:colnago super 91,colnago master,bianchi record,puch,diamant,vitus 979

Postat 25 April 2009 - 07:47:43

magazinul-atelier al lui Ion din Crangasi s-a mutat putin mai jos, spre splaiul dambovitei, pe aceeasi strada si nu mai este pe stanga, cum mergi spre Crangasi (venind cu 601 spre capat), ci pe partea dreapta.
pentru adresa fizica, eventual online, voi reveni in curand cu informatia necesara. sper sa trec chiar azi prin zona si voi retine adresa ca sa o postez aici ;)

am si eu de centrat 2 roti ,crezi ca mi-le poate face. ? SI daca ai putea sa i-mi dai mai exact unde este magazinul acesta . langa piata? Eventual un nr.de telefon. MULTUMESC ANTICIPAT SI SANATATE MULTA
  • 0

#16 edalecu

edalecu

Membru Senior

• Members
  • 333 postări

Postat 25 April 2009 - 08:51:38

pentru adresa fizica, eventual online, voi reveni in curand cu informatia necesara. sper sa trec chiar azi prin zona si voi retine adresa ca sa o postez aici ;)

Am fost acolo, cum am promis. Adresa exacta este Str. Petre Popovat nr. 47-49.
Am atasat si doua fotografii de la fata locului :)
multa bafta!

@buchter emil: da, le poate face. e meserias pe partea de centrare roti. Mie mi-a centrat o roata cu doar 24 de spite de am zis ca nu-i adevarat.
  • 0

#17 buchter emil

buchter emil

Membru Senior

• Members
  • 964 postări

Postat 25 April 2009 - 18:16:27

Am fost acolo, cum am promis. Adresa exacta este Str. Petre Popovat nr. 47-49.
Am atasat si doua fotografii de la fata locului :))
multa bafta!

@buchter emil: da, le poate face. e meserias pe partea de centrare roti. Mie mi-a centrat o roata cu doar 24 de spite de am zis ca nu-i adevarat.

inca odata multumesc pentru amabilitate sanatate
  • 0

#18 Alpinman

Alpinman

superAlpinsuperman

• Members
  • 892 postări

Postat 30 April 2009 - 19:26:37

Sau la Bikexcs.ro Baba-Novac nr.11 acolo se pot regla ORICE bicicleta chear si de copii e un tip ALEX care e FFF dragut si amabil
Dorobanti La Bebe e un adevarat Profesionist si Tipicar! (merita)
Dar defectul lui: Vorbeste extrem de mult!!! :-?

te-as contrazice putin, o fi Bebe meserias, dar pana te baga in seama, te plictisesti. Subscriu pt Ion din Crangasi, care pe langa ca e meserias, are si cele mai bune preturi in ceea ce priveste manopera. Garantat!

PS: precizez ca n-am nici un fel de afacere sau vreun interes cu Ion. sunt doar un client mai mult decat multumit de serviciile sale.
  • 0

#19 myxtreme2012

myxtreme2012

Membru Senior

• Members
  • 3710 postări
  • Biciclete:Lynskey Pro 26

Postat 30 April 2009 - 20:27:52

te-as contrazice putin, o fi Bebe meserias, dar pana te baga in seama, te plictisesti. Subscriu pt Ion din Crangasi, care pe langa ca e meserias, are si cele mai bune preturi in ceea ce priveste manopera. Garantat!

PS: precizez ca n-am nici un fel de afacere sau vreun interes cu Ion. sunt doar un client mai mult decat multumit de serviciile sale.

Si eu zic la fel... pe langa faptul ca-i un tip misto, face si treaba buna! Imi aduc aminte de perioada cand pedalam DHS-ul si pana sa aud si sa ajung la magazinul lui, am fost luat la misto de alti mecanici, din diverse locuri - am tot zis-o - iar in clipa in care am ajuns la Ion, m-a servit din prima si fara glumele de kkt pe care a trebuit sa le suport inainte!
Recomand Ion, desi foarte ocupat acum, de cand cu deschiderea sezonului, tot o sa va serveasca... nu refuza nimic! :-?
  • 0

#20 sile_c

sile_c

Membru Senior

• Members
  • 232 postări

Postat 15 May 2009 - 09:57:07

Propun un Poll cu atelierele de reparatii (daca se poate sticky), in prima faza ar trebui toate enumerate aici, sa fim siguri ca nu am pierdut vreunu, apoi, puse toate in Poll, si fiecare vot sa fie insotit de experienta proprie cu service-ul respectiv.
  • 0

#21 alex.burlacu

alex.burlacu

Membru Senior

• Members
  • 675 postări

Postat 15 May 2009 - 10:08:13

Propun un Poll cu atelierele de reparatii (daca se poate sticky), in prima faza ar trebui toate enumerate aici, sa fim siguri ca nu am pierdut vreunu, apoi, puse toate in Poll, si fiecare vot sa fie insotit de experienta proprie cu service-ul respectiv.

Nu-i o idee rea deloc asta cu pool-ul....
Ca atelier recomand atelierul lu nea Gelu, de pe Brailitei, pentru cei din estul Bucurestiului. Preturile sun ok, calitatea este ok.
  • 0

#22 hotwhells

hotwhells

Membru

• Membru
  • PipPipPip
  • 47 postări

Postat 16 May 2009 - 19:12:38

Aceeasi situatie si cu "magazinul lui Bebe", dar trebuie precizat ca se gaseste linga benzinarie Petrom pe o straduta al carei nume l-am uitat (Tudor Stefan?). Probabil ca daca mergi la Bebe cu un DHS nu o sa te bage in seama.

Am mers eu cu un First Bike si la bebe si la service-ul de pe Baba Novac , si te baga in seama la amandoua.
  • 0

#23 hotwhells

hotwhells

Membru

• Membru
  • PipPipPip
  • 47 postări

Postat 16 May 2009 - 19:12:38

Aceeasi situatie si cu "magazinul lui Bebe", dar trebuie precizat ca se gaseste linga benzinarie Petrom pe o straduta al carei nume l-am uitat (Tudor Stefan?). Probabil ca daca mergi la Bebe cu un DHS nu o sa te bage in seama.

Am mers eu cu un First Bike si la bebe si la service-ul de pe Baba Novac , si te baga in seama la amandoua.
  • 0

#24 Alex30

Alex30

Amator

• Membru
  • Pip
  • 2 postări

Postat 11 June 2009 - 13:05:34

Nu-i o idee rea deloc asta cu pool-ul....
Ca atelier recomand atelierul lu nea Gelu, de pe Brailitei, pentru cei din estul Bucurestiului. Preturile sun ok, calitatea este ok.

Salut. Imi poti da si mie mai multe detalii despre nea Gelu ? Am aflat ca s-a mutat dar nu stiu unde...Stiu ca era vis-a-vis de fabrica de ace. O adresa mai exacta daca poti si niste poze. Eu stau la Piata Muncii si asta cred ca ar fi cel mai apropiat. Mersi
  • 0

#25 alex.burlacu

alex.burlacu

Membru Senior

• Members
  • 675 postări

Postat 11 June 2009 - 13:33:54

Salut. Imi poti da si mie mai multe detalii despre nea Gelu ? Am aflat ca s-a mutat dar nu stiu unde...Stiu ca era vis-a-vis de fabrica de ace. O adresa mai exacta daca poti si niste poze. Eu stau la Piata Muncii si asta cred ca ar fi cel mai apropiat. Mersi

Salut,
Da, s-a mutat, de la vechea locatie, traversezi Calea Dudesti si mergi spre Zizin, spre Vitan, la vreo 200m pe partea stanga vei vedea o casa cu peretele vopsit si o bicicleta pe ea.
Adresa este: Str. Unitatii - Brailita nr. 52, sector 3
Pe harta velo pusa la dispozitie de veloteca ai si localizare mai precisa HartaVelo
  • 0

#26 Cat

Cat

Membru Senior

• Members
  • 146 postări

Postat 11 June 2009 - 13:35:56

Brailita e o strada care trece din Vitan in Dudesti. Prima pe dreapta dupa pompieri cand mergi dinspre Mihai Bravu intersectie cu Vitan spre Mall (stratie tramvai 19- Zizin) sau a doua pe stanga daca mergi dinspre mall spre Mihai Bravu pe Vitan, dupa cea cu semafor de la parcare Mall. E o fabrica de paine in zona aia, te iei dupa miros :-S.
Daca vii din partea cealalta, respectiv Muncii / Alba Iulia), e aproximativ in prelungirea Bd. Burebista (biserica Sf Treime Dudesti care e in constructie acum), pe colt e o spalatorie auto (daca nu ma insel), iar pe partea cealalta e o cladire in constructie cu un banner mare pe ea.
  • 0

#27 Alex30

Alex30

Amator

• Membru
  • Pip
  • 2 postări

Postat 11 June 2009 - 13:40:21

Brailita e o strada care trece din Vitan in Dudesti. Prima pe dreapta dupa pompieri cand mergi dinspre Mihai Bravu intersectie cu Vitan spre Mall (stratie tramvai 19- Zizin) sau a doua pe stanga daca mergi dinspre mall spre Mihai Bravu pe Vitan, dupa cea cu semafor de la parcare Mall. E o fabrica de paine in zona aia, te iei dupa miros :).
Daca vii din partea cealalta, respectiv Muncii / Alba Iulia), e aproximativ in prelungirea Bd. Burebista (biserica Sf Treime Dudesti care e in constructie acum), pe colt e o spalatorie auto (daca nu ma insel), iar pe partea cealalta e o cladire in constructie cu un banner mare pe ea.

Salut,
Da, s-a mutat, de la vechea locatie, traversezi Calea Dudesti si mergi spre Zizin, spre Vitan, la vreo 200m pe partea stanga vei vedea o casa cu peretele vopsit si o bicicleta pe ea.
Adresa este: Str. Unitatii - Brailita nr. 52, sector 3
Pe harta velo pusa la dispozitie de veloteca ai si localizare mai precisa HartaVelo

Multumesc la amandoi :-S
  • 0

#28 Guest_am44_*

Guest_am44_*
  • Guests

Postat 11 June 2009 - 19:38:39

bebe din dorobanti nu refuza pe nimeni, indiferent de bicicleta "calarita" ! de fapt, ca sa fiu corect, nu a refuzat pe nimeni atat timp cat am fost eu de fatza...merg destul de des, mai schimb cate ceva, mai fac un upgrade, mai centrez o roata, nu trec doua saptamani fara sa trec pe acolo. am vazut interventii inclusiv la bike dhs...acum, daca vreti un sfat sau daca vreti sa va gadile in persoana bicla (si se pricepe), cel mai bine este de mers dimineata, cand e omul odihnit si mai linistit...sincer, nici eu nu cred ca as rezista ore in sir cu tot felul de tipuri de oameni si probleme, unele inventate...btw, am fost tratat indiferent si de ion din crangasi, desi ii calc destul de des pragul, am cumparat de la el, ma stie deja...dar poate o fi tot stresul de vina.:((
  • 0

#29 LucianTheOne

LucianTheOne

There will be Only One

• Administrators
  • 9599 postări

Postat 11 June 2009 - 22:13:11

Daca i-ar veni asa o bicicleta ar primi-oooooooo?
Imagine postată
  • 0

#30 ALCOOL

ALCOOL

Amator

• Membru
  • PipPip
  • 17 postări

Postat 01 November 2009 - 21:32:45

Ateliere reparatii biciclete Constanta stie careva?
  • 0

#31 ChrisM

ChrisM

Membru

• Membru
  • PipPipPip
  • 47 postări

Postat 06 November 2009 - 15:42:37

Lucrari complexe de mecanica aici Biciclete bicishop.ro - magazin biciclete de vanzare, biciclete copii, biciclete pliabile si mountain bike
  • 0

#32 tetelu

tetelu

Membru Senior

• Members
  • 413 postări

Postat 26 February 2010 - 20:45:05

Nea Mircea de la Olimpia? adica unde mai exact?
  • 0

#33 stranger_2010

stranger_2010

Membru Senior

• Members
  • 191 postări

Postat 27 February 2010 - 13:48:31

Nea Mircea de la Olimpia? adica unde mai exact?

Man eu de 5 ani merg la BIKEXCS in babanovac sau mai nou in D-na Ghica cu orice bicla am fost mi-au rezolvat problema super profi si ieftin am vazut acolo la reparat inclusiv carboane intreaba de Alex sau de Sabin .
multa bafta
  • 0

#34 LucianLS

LucianLS

Membru Senior

• Members
  • 822 postări
  • Biciclete:Da

Postat 27 February 2010 - 19:21:03

Cine din Bucuresti se pricepe la frane Hayes Stroker? Am fost la un service laudat pe aici dar au insistat ca problema era doar cu placutele desi pistoanele nu lucreaza cum trebuie.
  • 0

#35 buchter emil

buchter emil

Membru Senior

• Members
  • 964 postări

Postat 28 February 2010 - 20:10:04

un centraj adevarat stiti unde se poate face . Nu vreau sa ii fac reclama proasta lui ION de la crangasi dar baiatul este suptirel la bataia verticala lasa de dorit ,si tocmai aceasta bataie este toata dibacia . sanatate
  • 0

#36 tetelu

tetelu

Membru Senior

• Members
  • 413 postări

Postat 28 February 2010 - 21:12:35

un tip care se pricepe la centrat e nenea de la etaj de la magazinul de pe coltea;tip care am inteles ca in afara programului de acolo mai lucreaza si undeva pe soseaua giurgiului,nu stiu exact unde.
  • 0

#37 razvansogodel

razvansogodel

Amator

• Membru
  • PipPip
  • 19 postări

Postat 01 March 2010 - 05:54:00

Magazin si Service - Str.Matei Basarab 70 colt cu str.Traian !!!
  • 0

#38 ciomby

ciomby

Membru Senior

• Members
  • 577 postări
  • Biciclete:Pinarello, Raleigh, Allegro

Postat 01 March 2010 - 12:40:54

Daca tot e vorba de reclama, pentru centrat roti il recomand pe Relu : telefon 0720255178. Locuieste in spatele Bila - Titan. Pot arata oricui roti centrate din 2000 - 2002 la oricare din bicicletele mele, la o greutate a corpului meu de 85 kilograme.
  • 0

#39 basso

basso

Membru Incoronat

• Members
  • 3017 postări

Postat 01 March 2010 - 19:57:55

un tip care se pricepe la centrat e nenea de la etaj de la magazinul de pe coltea

Esti sigur sigur ?

''se pricepe'' nu are ce cauta In vocabularul nostru atunci cand platim
Din pacate meseriasii care stiu Intr-adevar sa centreze sunt pa cale disparitie,toti 'centreaza' dar roata ramane mai mult sau mai pultin.......ovala:-J
  • 0

#40 buchter emil

buchter emil

Membru Senior

• Members
  • 964 postări

Postat 01 March 2010 - 20:21:08

ASA e BASSO dar sa sti ca in tineretea mea erau niste doctori in centraj si nu unul .Nu mai pomenesc de PAL BACSI -steaua [dumnezeu sa il odihneasca] faceau meserie . Dar asta e din pacate am facut de toate la biciclete dar centratul din pacate ba . Cica ar fi la stadionul lia manoliu un batranel mecanic la clubul olimpia care ar fi printre ultimi mohicani care face arta . Poate stie cineva de el ,ca sa nu ma duc LA POMUL LAUDAT CU SACUL SANATATE MULTA
  • 0

Subiect vechi!
Guest, au trectut mai mult de 180 zile de la ultima activitate în acest subiect de discuții, și este posibil să nu mai prezinte actualitate. Ești sigur că vrei să „dezgropi” subiectul cu un răspuns după atât de mult timp?