OBA

Tu unde iti depozitezi bicicleta ?

Recommended Posts

raducanmihai    194

Dupa ce prima bicicleta am agatat-o de tavan,pe asta(cursiera) am agatat-o de perete cu niste suporturi rabatabile luate de la Bricostore:

Dupa ce prima bicicleta am agatat-o de tavan,pe asta(cursiera) am agatat-o de perete cu niste suporturi rabatabile luate de la Bricostore:

Bine, dar cu suportul acesta nu se zgarie cadrul? In plus ce greutate poate tine? Si pret? :) Multumesc mult!

raducanmihai    194

Nu se zgarie pentru ca tijele alea au la capete bucati de cauciuc,e ca un furtun subtire bagat pe ele. Au costat vreo 13 lei /bucata si nu scria nici o greutate pe ele,dar aproximez ca pe amandoua(ca la mine) poti sa pui fara probleme 20 kg. Daca pui ceva mai greu ar fi recomandat ca intre placa prinsa in suruburi si perete sa pui ceva plat de vreo 2-3 mm grosime.Cu toate astea eu m-as limita la vreo 25 kg maxim

andrei23    1

Mihai tocmai la asta ma gandeam acum, cum sa asez bicicletele ca sa castig niste spatiu si am vazut un suport asemanator cu al tau fix dar care suporta 2 biciclete Btwin - SV300 2-bike wall bracket - cycling rack - Designed for *hanging up to 2 bikes on a wall. . Cred ca e mai indicat

App daca ma gandeam la asta trebuia sa postez pe cel mai vizitat thread (se stie care):)

Guest am44   
Guest am44

eu pe balcon, punga pe sa si pe ghidon...cum balconul e un pic in panta, ca sa nu se plimbe aiurea daca mai bate vreun vant, pe roata din fata infig un fost suport de bidon, usor cracanat...o tine (pe bicicleta) pe loc fara nici o problema

Mikaze    1

eu o tin la subsol (vara si iarna cald si se usuca repede cand e sa-i fac "baie") partea mai nasola e ca ma mai tresesc cu cate o inundatie si imi murdareste rotile da' asta e

Metall    14

In garaj, amandoua, cu rotile si cu "cauciucele" de rezerva :P

Imagine postată

Niji    6

la etajul 10. in apartament. pe hol. not a perfect place. but "c'est la vie".

alex.burlacu    819

In garaj, amandoua, cu rotile si cu "cauciucele" de rezerva :D

Si ai uitat sa mentionezi de sistemul de securitate din stanga pozei... :P Foarte frumos... Sa-ti traiasca...

mariuscbn    0

la etajul 10. in apartament. pe hol. not a perfect place. but "c'est la vie".

Ia sa vada si ochiul nostru!!!

Poze ceva???

Metall    14

Si ai uitat sa mentionezi de sistemul de securitate din stanga pozei... :D Foarte frumos... Sa-ti traiasca...

Merci merci :P

Nu stiu daca se observa dar e sistem de securitate dublu :)

da...parca se mai vede un sistem acolo...2 due core protect;)...:-bd

acuma vezi sa nu vina cineva cu momeala (pedigree) si sa-ti viruseze sitemele...

Niji    6

Ia sa vada si ochiul nostru!!!

Poze ceva???

din păcate nu am reuşit să prind impactul din noaptea asta dintre biclăuşa şi colega de apartament. aşa că here she is:

Imagine postată

Metall    14

da...parca se mai vede un sistem acolo...2 due core protect;)...:P

acuma vezi sa nu vina cineva cu momeala (pedigree) si sa-ti viruseze sitemele...

Mda, la mine e cazul mai atipic, cand tin mai mult la sistemul de siguranta decat la obiectele pazite ;)

Daca dispar bicicletele, treaca mearga, dar pt canide as face moarte de om :)

Edited by Metall

Niji    6

@raducanmihai: Simplu, o car pe scări. (oricum o căram) tocmai de aia am pus o poză cu scările =))

1. Nu încape în lift.

2. Nu avem voie să transportăm bicicletele cu liftul. Amendă, cică. :))

alex.burlacu    819

Mda, la mine e cazul mai atipic, cand tim mai mult la sistemul de siguranta decat la obiectele pazite :))

Daca dispar bicicletele, treaca mearga, dar pt canide as face moarte de om :)

Ai perfecta dreptate... Pacat insa ca nu pot fi langa noi atat cat ii dorim noi sa fie =))

Niji    6

o iau ca pe o încălzire înainte de tură şi ca pe o supraîncălzire după :))

te obişnuieşti. ar fi mers totuşi o biclă mai uşoară sau măcar vreo 4 etaje mai puţine =))

maurice    3,073

1. Nu încape în lift.

2. Nu avem voie să transportăm bicicletele cu liftul. Amendă, cică. :))

1. nu incape nici pe-o roata?

2. ce bizar! eu stau la 8, dar nu mi-a reprosat nimeni pana acum ca imi urc bicicletele cu liftul. nu stric, nu zgarii, nu deteriorez (pe probate. daca cineva ar avea indoieli, i-as demonstra foarte usor), deci nu exista motiv sa nu le urc in lift.

E-1    948

Ce ma, aia de la asociatia de locatari n-au mai fost batuti de mult ? :))

Niji    6

@ maurice: Nope. Nu încape nici pe-o roată. Are farul nenorocit, care nu lasă să întorc ghidonul la 180 grade. Chiar şi aşa, administraţia blocului e cam "străveche" şi a lipit ditamai notificarea "În atenţia posesorilor de bicicletă" şi ne ameninţă cu amenzi. Mai avem şi alţi biciclişti prin bloc, cine ştie cine a călcat strîmb. Ata ete.

@ E1: nu prea are dinţi în faţă, poate şi-a luat-o odată :)) ce-aş scăpa din "greşeală" bicla peste administrator

@ mariuscbn: imi fac un biceps mai pronunţat :) ar trebui să învăţ să o car şi cu stînga =))