buchter emil

COLNAGO Fan Club

Recommended Posts

alfa    0

Oameni buni un MEXICO COLNAGO are DON RADU la okazi.ro ,a fost si la noi la vanzari biciclete .[a bagat o alta poaza ]

Ar trebui bagat la TEPARI nu de alta dar observ ca desi multi l-au atentionat ,continua sa vanda gogosi.

cred ca ai gresit! aici era ''don radu'' acolo pe निषिद्ध acum e @donnadonni85 si incearca sa vanda un nume,nu o bicicleta originala Colnago! chiar ca intrece orice masura si este un adevarat tepar!

@ciotic nu am cuvinte! asa suntem noi astia fan colnago" niste fericiti..multi nu prea inteleg! bafta!

buchter emil    116

MY COLNAGO SUPER 91 IS READY. Am reusit sa o echipez si deja am 2 plimbari la sangov si la job si sunt foarte multumit.

Ma costat 19,500 mil si in afara de manetele duble [105 ] restul este campa.

Urmeaza zilele astea sa pun niste poze out site si asta e copii. Multumesc cu acesta ocazie tuturor de pe acest forum care m-au ajutat cu piese. ------------------sanatate tuturor si la pedale.

buchter emil    116

MY COLNAGO SUPER 91 IS READY. Am reusit sa o echipez si deja am 2 plimbari la sangov si la job si sunt foarte multumit.

Ma costat 19,500 mil si in afara de manetele duble [105 ] restul este campa.

Urmeaza zilele astea sa pun niste poze out site si asta e copii. Multumesc cu acesta ocazie tuturor de pe acest forum care m-au ajutat cu piese. ------------------sanatate tuturor si la pedale.

florin75    58

Manete Shimano si restul Campa? Citisem pe undeva ca e posibil, dar nu e un pic "impotriva naturii"? Manetele Campa Veloce costa sub 100 euro, au si aspect clasic, parca italiancei i-ar fi stat mai bine cu ele! Oricum, sa o stapaniti sanatos si nu va zgarciti cu pozele!

alfa    0

nu.nu,ai inteles gresit! e vorba de manetele campagnolo clasice de pe cadru,nu de ergo''..pe care le-ai vandut tu acum ceva timp! si care cred ca costa lafel! ....vorbim de clasic Colnago!

..@emile vino si ia manetele campa ti le-am promis!

sanatate tuturor!

buchter emil    116

SANATATE tuturor si multumesc ALFA FOR YOUR HELP.Da asa este eu am 105 dar pe clicheti care merg mult mai bine decat cele clasice si nu pun ergopower deoarece daca el a fost facut pentru manete normale asa le las.Daca as gasi manete duble campa pe clicheti as fi un HAPPY MAN.

zILELE aste o sa pun pozele ,am probleme cu calculatorul .

Pana atunci sanatate multa si inca o data multumesc pentru ajutor ALFA.o sa dau tel am incercat DUMINICA dar era decuplat tel.

Cadrul ala sa sudat perfect dar nu a iesit perfect la geometrie. Sa vedem dupa montarea furci. Lucrarea a costat 50 de roni ,zic eu super ieftin

buchter emil    116

[ATTACH=CONFIG]19580[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]19581[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]19582[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]19583[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]19584[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]19585[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]19586[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]19587[/ATTACH]Imagine postată

Heinz 28    1,007

Foarte frumoasa.Sa o rulati sanatos si fara incidente.O mica remarca daca-mi permiteti,o ghidolina rosie si o sea alba i-ar da alt farmec:D

buchter emil    116

Deci c-am asta este pupaza ,roti chorus,frane record ,directie campa. ghidon colnago , sea sell italia .tija sea campa ,angrenaj veloce ,pedale look ,bloc pinioane de 9 veloce genti ambrozio .schimbator spate campa si fata campa daytona.Ce as m-ai vrea sa schimb ar fi dubla maneta 105 pe clicheti care merge ok dar un campa ar fi altceva .Si la frane la spate am un arc care sa rupt si cel facut de mine se apropie de original dar ......

In final pot spune ca visul tinereti a devenit realitate la batranete .E bine si asa .De acea pot spune ca bazarul ma ajutat foarte mult sa echipez bikla si tot odata am cunoscut si oameni adevarati si mari pasionati de biciclete ----------o seara placuta tuturor

buchter emil    116

asa este HEINZ modificari se pot face dar din pacate odata cu stoparea BAZARULUI e dificil sa faci ceva . Sa speram ca pe 25 se va relua bazarul care are farmecul lui si asa zisi bisnitari nu o sa dispara niciodata ,ei sunt de cand lumea si pamantul . Uitativa la evenimentele pe care le traim acum ,ele se datoreaza tot unor bisnitari dar sub o alta forma si credeti ca o sa dispara vreodata ? Putem sa ii demascam dar nu prin stoparea bazarului cred eu ca este solutia optima

sanatate

sorin7sorin    258

Pedalele se potrivesc foarte bine cu ansamblul! Sincer, pe ele mi s-au dus ochii prima data. Fain!

Acuma, ca sa nu tac din gura/tastatura, mi-as permite sa zic ca o sa si ghidolina albe ar completa stilul "italienesc". Doar o parere.

neaew    0

SORINE parerea ta mi-a sugerato mai multi. O sa incerc sa fac treaba asta cu ajutorul BAZARULUI care a inviat slava domnului.

va multumesc tuturor si sa auzim de bine ca de RAU la tot pasul

buchter emil    116

MII DE SCUZE OAMENI BUNI ,in urma unui tel din partea unui om de mare caracter se pare ca am facut niste gafe .Apar la comentariile mele CU NEAEW care este baiatul meu de 20 de ani .Avand 2 cal dintre care si un laptop eu uit cateodata sa ma loghez si apar cu NEAEW,nu ar fi fost o problema daca nu aflam ca baiatul a facut niste comentari cu un limbaj mai neadecvat si nu stiam eu de ce sughit de o vreme.In numele lui eu i-mi cer scuze daca a jignit pe cineva anume la OKAZI.RO SI CICLISM.RO si cu speranta ca am fost crezut si iertat eu va doresc tot binele din lume si DUMNEZEU SA VA OCROTEASCA

Edited by buchter emil

sh_ol    6

Ultima achizitie :

Imagine postată

Am vrut sa o vand dar pana la urma nu m-a lasat inima, e pur si simplu superba, chiar daca e oleaca mica pentru mine.

kozak    1

sh_ol.

frumoasa achizitie?cat ai dat pe ea?300?sau a mai lasat pustiul din el?

l-am vazut si eu la piata ,acum imi pare rau ca nu l-am luat..:))

sh_ol    6

se pare ca am prins-o la mana a 2 a atunci :))

era un tip mai in varsta care o vindea, ala cu mustata care are masa cu piese najpa de biciclete chiar acolo la intrare.

oricum a fost foarte eftina.

Trebuie sa ii centrez rotile putin, sa ii iau ceva saboti de frana mai aratosi, sa ii schimb foile la pedalier, sa o pun la punct cu alte cuvinte.

Trebuie sa fac cateva curse cu ea altfel se "intepeneste".

kozak    1

cand l-am vazut eu ,un baiat de vreo 15ani era cu el,cerea 300 si no vrut sa lase nimic din el:P

pai...cu centratul rotilor,nu stiu cum reusesti,daca ai o cheie hexagonala din aia mica,ca am inteles ca se da jos caucuicul,si asa poti centra numa ca are spitele ascunse in janta

in orice caz ii misto

sa-l calaresti cu bine;)

sh_ol    6

nah...

pacat ca nu am fost mai devreme in piata, asa am dat cu 50 lei mai mult.

da am vorbit deja cu cineva care se pricepe bine, saptamana care vine le las la centrat. sper sa nu fie vre-o problema cu ele.

de mers merge foarte bine, atata doar ca parca nu se intinde la drum la fel de bine ca Koga, poate nu sunt eu obisnuit, poate ar fi cazul sa o desfac si sa bag vaselina la bile/rulmenti, etc. Vreau sa iau un ghidon de ala pe care te poti intinde, de contratimp si sa fac ceva ture mai lungi cu ea.

buchter emil    116

nah...

pacat ca nu am fost mai devreme in piata, asa am dat cu 50 lei mai mult.

da am vorbit deja cu cineva care se pricepe bine, saptamana care vine le las la centrat. sper sa nu fie vre-o problema cu ele.

de mers merge foarte bine, atata doar ca parca nu se intinde la drum la fel de bine ca Koga, poate nu sunt eu obisnuit, poate ar fi cazul sa o desfac si sa bag vaselina la bile/rulmenti, etc. Vreau sa iau un ghidon de ala pe care te poti intinde, de contratimp si sa fac ceva ture mai lungi cu ea.

FELICITARI pentru achizitie ,intradevar pentru tine la 1,90 m c-am mica. Si un sfat daca se poate ,poate ii faci ceva in fata chiar un stiker ceva ca arata urat ,in rest e perfecta . sanatate

buchter emil    116

intre timp colnago de la prietenul c.pontos a ajuns la mine

doctorul    7

intre timp colnago de la prietenul c.pontos a ajuns la mine

Bine ca ne-ai lamurit ... Chiar ne intrebam unde-i Colnago-ul lui c.pontos ? :)

buchter emil    116

A ajuns la minE DEOARECE pentru PRIETENUL SI uriasul C.PONTOS era mica rau . Am bagato la vopsitorie la rectificari ,in special in fata era cam neplacut am desfacuto in bucati spalata cu gaz si unsa peste tot in tuburi si acum urmeaza echiparea .Problema mare sunt rotile care doresc sa fie de de 9 viteze [am grupul de pinioane campa veloce] si butuci campa pe rulmenti .Restul echipari este mai usor cu ajutorul vostru si implicit al BAZARULUI se face dar numai cu LOT OF MONEY.DE CE O FAC CU ROTI PE RULMENTI SI NU CU COROANE CU BILE CAMPA CARE ADEVARAT ERAU BUNE PE VREMEA LOR ,DEOARECE ESTE O DIFERENTA ENORMA INTRE RULMENTI si conuri cu bile .Ai o roata de spate ADEVARATA pe rulmenti ai o bikla adevarata si la drum lung se simte.Am facut un bianchi record din ani 86-87 cu roti campa record din ani 85 cu conuri si bile ,si desi nu au joc deloc am fost pana la SNAGOV si este mare diferenta de rulaj se simte rulajul pe liber . O sa pun o poza cand o fi in faza finala

sanatate la toata lumea si sa dam la pedale macar pana in NOIEMBRIE :D

buchter emil    116

nu stiu de ce nu merge sa bag poze desi am facut 640x480 apare fisier incarcat prea mare -eroare :( :( :(

sa reinviem un pic topicul :)

Posed o Colango Buckler,otel,de care sunt f mandru :)

Poze cu ea gasiti la galeria cursierelor