ovidiu

30.07.2011 - Intalnirea Ciclism.ro 2011

611 posts in this topic

Si in 2011 intalnirea ciclism.ro va avea loc in ultimul weekend din Iulie.

Locatia ramane aceeasi, la iesirea din Cartisoara spre Transfagarasan.

Daca in 2010 am fost peste 300 de persoane pe biciclete sper ca in 2011 sa ne adunam si mai multi.

Ne vedem in 30.07.2011!

6

Cand am vazut topicul am dat click sa scriu ca "Sper ca ajung si eu la intalnire" dar dupa ce am vazut ce a scris 7omca7 ... :(

1

In 2011 vor fi competitii apoape in fiecare weekend => orice data o sa alegem o sa mai fie un eveniment in acel weekend.

Intalnirea ciclism.ro nu este o competitie, este un eveniment care a ajuns la editia cu numarul 4 si care isi propune sa adune comunitatea ciclism.ro la o intalnire"live".

vreau sa precizez si ca sfarsitul de Iulie este singura perioada in care ma pot ocupa de acest eveniment.

1

Prezenti si noi mosii din Bucuresti. In cinstea evenimentului, o sa facem in prealabil un tur prin tara care v-a include Transalpina si Muntii Apuseni, circa 700km cu sosire la Cartisoara.

0

Eu nu am mai fost pana acum, dar anul asta vroiam sa vin.

Oricum nu e vorba de mine dar cred ca vor fi ceva seniori care vor fi la IBO ...

0

Foarte tare sper sa ajung mi-a placut foarte mult inalnirea de anul trecut :D

0

Poate pana la acea data vom reusii sa comandam un echipament personalizat. Cei din Brasov in mod sigur sunt nerabdatori si dornici in a achizitiona cat mai curand.

0

Drink Team din Bucuresti va fi prezenta la intalnire, ca in toti anii precedenti.

0

Water Drinking Team :P

0

Vine si gasca din Turnu Severin,TREBUIE!

0

Si craiovenii vor fi acolo pentru prima data :) .

1

Deocamdata nu pot spune "da" dar sper la niste zile de concediu in perioada aceea.Vom vedea...

0

Water Drinking Team :P

Myextreme, my friend, te asteptam la vara pe trans , la o sesiune de antrenament, sa te convingi cam cat, cum si ce fel de water bem noi. :))

asta vara, pe Trans, cu doctorul de Timisoara. Noroc Doctore!!!

0

Fete cinstite de academicieni anonimi.

Se vede ca ati citit nu gluma, va doborasera paginile Imagine postată

1

si eu care credeam ca ai observat echilibrul si linistea momentului: mic cu berea mare vs mare cu berea mica http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

La ultimile editii ai cam lipsit, dar iti pastram locul intre cititori, carturari sau cartofori....cum le-o zice.

0

Care la ultimile? Doar anul trecut am lipsit, fizic, dar un butoi de bere a fost de la mine Imagine postată

Am avut un deces in familie, neanuntat, ca altfel nu lipseam, si acu' gata ma si deterati pe lista cu aia inecati pe Kursk? Imagine postată

0

Nu coane, stai linistit. Oricum avem ocazia si la Galati sa citim ceva, ca am o sete de cultura...

0

Anunt important: Clubul Sportiv Citirea al ciclcistilor cititori si critici literari are topic propriu la Timpul liber. Aruncati o privire si daca vreti sa mergem la o tura, urmata de cititul de rigoare si probleme organizatorice, sambata 16 aprilie(propunerea ar fii spre Comana sau prin zona), discutam ce si cum.

0

Am citit, cu multa placere, istoria intalnirii din 2010. Desi am cautat-o mult (asteptam sa se afle pe o sectiune dedicata intalnirilor nationale, ca pe orice forum care se respecta, sau macar pe partea de administrare), parcurgerea ei a fost interesanta si a adaugat inca un motiv de a ma organiza de asa maniera incat sa pot participa.

Am observat (ca la orice intalnire nationala) ca au existat trei parti: cea de pregatire, in care oamenii isi fac diverse anunturi reciproce, desfasurarea cu impresiile de a doua zi si partea finala cu impresii "la rece". Am fost mult mai interesat de partea finala ca sa stiu la ce sa ma astept. Cu exceptia unor chestiuni organizatorice inerente si de care ma voi ocupa mai jos, am retinut succesul intalnirii.

Am sa revin cu cateva lucruri pe care mi le-am notat, intr-o ordine aleatorie, parcurgand topicul dedicat I.N. 2010 si pentru care astept opiniile organizatorului (Ovidiu) si ale celorlalti membri ai staff-ului;

1. problema sticker-elor care, din cate am citit au fost "subnumerar". Nu stiu cine le-a facut si nici cine le-a numarat si nici cat au costat. Ideal ar fi sa se faca o lista cu doritorii (poate asa s-a facut si nu am vazut eu...) care sa le si plateasca intr-un cont;

2. problema, grava in opinia mea, a gunoiului: eu cand plec undeva, e adevarat - cu masina - imi iau un sul de saci de plastic care costa 2-3 lei: ii folosesc umplandu-i, iar la p[lecare ii iau in masina si-i las la o bena de-aia mare de gunoi. Este jenant ca la o Intalnire Nationala organizatorii sa fie pusi sa faca curatenie dupa noi ca tot ei sa aiba obrazul de a mai organiza si la anul la marginea unei localitati o intalnire. Nu e normal ca unii sa faca gunoi iar altii sa-l stranga. In opinia mea, exista doua variante de rezolvare a problemei:

a) cei care vin cu masinile sa preia gunoiul pus in pungi al prietenilor si vecinilor nemijlociti (posibil sa existe impotrivire in acest sens);

http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif participantii platesc catre organizatori o "taxa de ecologizare" de 5 lei care se dau unui bastinos cu o caruta si care incarca sacii nostri menajeri si-i duce la... unde duc ei gunoiul;

3. problema wc-urilor... nu vad o solutie, din pacate, cu atat mai multa cu cat numarul participantilor este estimat la cateva sute.... Big prabliem ca sa nu ne facem de cacao...

Acum vine sectiunea de intrebari pentru organizator(i):

1. se vor face tricouri?

2. va exista o varianta simpla de recunoastere (de tip "nick/nume") intre noi?

Pe masura ce imi mai vin idei recitind ce s-a intamplat in 2010, voi reveni.

0

1. Tricouri facem daca sunt oameni care doresc acest lucru.

2. Putem face o varianta de recunoastere cu un ecuson "tip" pe care il completeaza si il tipareste fiecare.

La faza cu taxa de ecologizare nu sunt de acord. Nu avem nevoie de niste ghiolbani care platesc ca sa curete cineva dupa ei. Probabil o sa furnizez eu saci menajeri celor care nu au si o sa precizam ca trebuie strans gunoiul la plecare. Daca se intampla acelasi lucru ca in 2010 si in 2011 atunci foarte probabil nu o sa mai avem o intalnire in 2012.

Stickere se vor face la fel ca si pana acum si daca nu vor fi din nou oameni care sa ia cateva in plus si "pentru prietenul de acasa" atunci vor ajunge la toata lumea.

0

Iar despre asta ne putem da seama cand se va deschide topicul/lista dedicat/a.

Modelul ales pentru anul asta e chiar frumos !

Nu stiu de ce, am o presimtire ca nu se vor face. Doamne-ajuta sa ma insel.

0

Nu vorbim aici de tricourile de ciclism.

Ideea era sa facem un tricou cu intalnirea ciclism.ro. Tricouri pollo, mai ieftine.

0

Doar daca se gaseste si model de fete, ca la cele de ciclism suntem defavorizate.

0

2. Putem face o varianta de recunoastere cu un ecuson "tip" pe care il completeaza si il tipareste fiecare.

La faza cu taxa de ecologizare nu sunt de acord. Nu avem nevoie de niste ghiolbani care platesc ca sa curete cineva dupa ei. Probabil o sa furnizez eu saci menajeri celor care nu au si o sa precizam ca trebuie strans gunoiul la plecare. Daca se intampla acelasi lucru ca in 2010 si in 2011 atunci foarte probabil nu o sa mai avem o intalnire in 2012.

Stickere se vor face la fel ca si pana acum si daca nu vor fi din nou oameni care sa ia cateva in plus si "pentru prietenul de acasa" atunci vor ajunge la toata lumea.

1. Deci, inteleg ca exista disponibilitate. Cele pollo de care ai pomenit mai jos sunt foarte ok. M-as bucura daca unul din organizatori ar deschide o lista cu doritorii.

2. Bun ecusonul "tip".

3. Optiunea organizatorului principal este legitima. Eu am propus doua variante si-mi pare ca ai ales-o pe cea mai buna. Asupra acestui subiect insa, pe forum,trebuie venit si picurat in ochiul participantului, cu o saptamana inainte, zi de zi anuntul ca fiecare isi face curatenie. Poate fi, eventual un leit-motiv inscris in topicul cu pricina.

4. Stickere... voi stiti cum le impartiti.

Doar daca se gaseste si model de fete, ca la cele de ciclism suntem defavorizate.

Daca se hotaraste sa fie, singura diferenta este de cum se incheie nasturii, nu?

PS (AnaP): multumesc. Asta nu reuseam sa scriu.

0

Guest
This topic is now closed to further replies.