Ediția din 2019 a prestigioasei curse clasice belgiene Ronde van Limburg a avut loc astăzi. Cu startul și finalul la Tongeren, cicliștii prezenți la clasică belgiană au avut de parcurs 201.1 kilometri.

Printre cei prezenți la start a fost și Eduard Grosu. Compatriotul nostru nu a avut rival la sprintul masiv din final și și-a trecut în conturile sale prima victorie din 2019.

În spatele lui Grosu, podiumul a fost completat de Simone Consonni și Lasse Norman Hansen. Topul primilor cinci clasați a fost completat de Emils Liepins și Boy van Poppel, în timp ce, printre primii zece clasați, i-am mai regăsit și pe Martijn Budding, Tom can Asbroeck, Alfdan de Decker, Amaury Capiot și Jordi Warlop.

Pentru Eduard Grosu acest rezultat nu este unul deloc surprinzător. Sprinterul român a avut evoluții excelente în această primăvară, cele mai recente podiumuri fiind cele două din Turul Luxemburgului.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/ciclism/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.