All Activity

This stream auto-updates     

1. Yesterday
  2. Drysna

La angrenaj, butuci, pedale si garnituri furca 0 jet, nici macar jet incet. In rest fara mila
  3. gibonu

Duminica, 19.05.2019 - Partea a IV-a Sulina - satul Letea - lacul Merheiul Mare - lacul Merheiul Mic - canalul Sulimanca - bratul Cernovca - bratul Babina - bratul Chilia - Chilia Veche Dupa ceva distanta parcursa, drumul de piatra incepuse sa devina incomod. La un moment dar, dinspre Dunare a aparut un Duster, am vorbit putin cu soferul iar omul ne-a lamurit ca o puteam scurta spre domeniul Tatanir. Explicatia fost foarte simpla "mergeti inainte iar la silozuri faceti stanga". Silozurile chiar nu le puteam rata. Oaia de Delta. Drumul de pamant de pe dig a fost parfum comparativ cu cel de piatra. Probabil grau. Nu a mai durat mult si am ajuns la domeniul Tatanir [320 Lei / camera dubla, cu cina si mic dejun]. Camera. Curtea. Aperitivul, pentru doua persoane. Piesa de rezistenta a fost somnul afumat si sarat in crusta [crusta este pielea somnului, necomestibila]. O minune. O bucata generoasa de crap in ciorba de peste, astfel incat n-am simtit lipsa altor pesti. Somnul prajit nu arata prea apetisant, insa a fost delicios. La fel si mamaliga. Pentru final, un vin foarte bun de la Macin. Bratul Chilia, spre aval. Ucraina in stanga si RO in dreapta.
  4. bobalex18

Nu era stokke dar a fost cat am dat pe bicicleta. La.fel.cum spăl și motorul la mașini. Cu jet încet de la distanta. E greșit?
  5. PVN10

Bănuiesc că nu era stokke... Si acum pe scurt: apa, presiune, lagăre, buba!
  6. Mookyama

Esti sigur? Eu foarte rar comand de la ei, nu urmaresc nici siteul, deci nu stiu cum merg lucrurile la ei. Insa m-as lega de o pereche de pantofi...mai este o ora si ceva valabila reducerea de 25%.
  7. bobalex18

De ce? Nu e bine? Nu știu. Eu și căruciorul.fetitei tot la.spalatorie îl.spalam
  8. cpke

2oiLAsută Sara bună! Nu daţ' cu paru'... Sau nu din prima! Rugăminte. Dacă se află oarecine, vioi dătător de biruri la stat, dar dispus să paseze ştiutul 2% către altundeva, aş îndrăzni să propun: http://www.romania-natura.ro/ https://sites.google.com/site/romanianatura1/ https://sites.google.com/site/romanianatura1/home/buget-la-romania-natura Pentru cei mai... proaspeţi, paginile cu pricina (şi făcătorul lor) au origini hăăt! în antichitatea preist(e)rică, pre- '90. Cu clubul speo "Racoviţă" şi broşurile lui, mai apoi cu "Turist Club", dar mai ales "Munţii Carpaţi" - multă vreme (cam) singurele publicaţii de-adevăratelea de munte, drumeţii, alpinism, speo, natură, cu descrieri actualizate şi hărţi, hăărţi, taică, de te-nveleai cu dînsele! Şi mai apoi, după ce s-o fîşit şi-ngropat pe veci cu tipăriturile prin kaputalizmu' autohton, a continuat, cumva, cum se vede, pe net. Personal, n-am legătură directă cu paralele din rugămintea de faţă (nici dintr-o parte, nici din alta...). Dar pot să-l laud şi aş vrea să-l ajut, în orice fel. Am adus vorba de revistele de prin cele vremuri ca să se poată vedea că şi acum e tot cu "mania" detaliilor, a descrierilor originale, a locurilor aproape neumblate. Şi... hărţi. Refăcute, corectate, libere la descărcăcit. Mulţămiri pentru îngăduinţă!
  9. PVN10

Vrei sa-ti speli bicicleta la o spălătorie auto??????? Maica precista, facatoare de minuni!!!!
  10. bobalex18

Sa ștergem praful. Am mai ieșit de 2-3 ori. Hmmmm. Bicicleta e ce îmi trebuie, îmi confirmă asta cu fiecare ieșire. Am impresia că se tocesc cam repede anvelopele - cred că mi-au dat cu dot 12 :)))) Frana din fata trebuie reglată. Când misc încet bicicleta agață/se aude că atinge. Frana din spate in continuare scârțâie - când o apăs se trezesc oamenii. Am aruncat/pierdut cheile cu care a venit bicicleta și trebuie să mai strâng puțin coarnele. Am coborât cu imbusurile mele.de.mesterul.manole și am unul puțin mai mic și altul.putin mai mare (asta e chiar ffff puțin mai mare). Sa vad cum găsesc ceva fix. Am.aflat cum.se blochează suspensia. De fapt cred că fetița a aflat/umblat pt că astăzi dădeam din cap precum cățeii aia de se pun pe bordul mașinii. Când mi-am.dat seama am deblocat. Am umflat rotile. Mi se par ventilele (sau cum se numesc) strâmbe. Săptămâna asta o duc la.spalatori și îi trag un exterior frumos. Pe urma ulei pe lanț și să văd cum se mișcă. Pe asfalt efectiv, orice as face nu trece de 28km/h. Am.observat că prin pădure ating mai des 28-30km/h decât pe asfalt.
  11. majikstone

Tot din seria SPD vs SPD-SL: astazi, cu SPD-SL, am avut pe Col du Galibier in repetate randuri dureri ale talpii stangi, sub zona de contact cu pedala, si chiar si acum, dupa cateva ore de revenit la "normalitate", inca imi simt talpa partial amortita. Doar stanga, dreapta e ca noua. Nu am patit asa ceva niciodata la fostii Rockrider cu placute SPD. Concluzia mea e ca poate conteaza mai putin placutele cat conteaza forma sau materialul talpii pantofilor, sau chiar reglajul placutelor.
  12. majikstone

Cu oamenii potriviti se poate si si eu cand merg cu @iacobdoc, mare parte din timp stau cu el si poate pe ultimii km ai unei catarari plec lansat sa imi fac de cap. Depinde pentru ce motiv se da fiecare, cate bordeie atatea obiceie.
  13. Mookyama

Multam de pont, sunt cu ochii si acolo. Dar da un ochi si aici Orisicum, au preturi bune la BD. Gaerne, Sidi, etc...Am dat Sidi Drako - 45 pana la urma luati de pe Merlin si cred ca o sa merg pe Sidi Dragon 5 - 44.5 de la DB pana la urma, caci pe NW nu cunosc marimile din pacate. Gaerne o optiune faina totodata. Folosesc pantofi de mtb la cursiera. Putin nehotarat, mai sunt 4 ore pentru comanda. Din ce am observat la Sidi modelul Dragon nu mai au sistemul de reglaj pe calcai la modelele noi.
  14. csuporj

Manastur (360 m) - lacul Floresti - lacul Gilau - lacul Tarnita - Strent (775 m) - Piatra lui Dan - Coltii Barajului Tarnita - dealul Custurii. 63 km in 5 ore. Poze: https://photos.app.goo.gl/YKzxJ64Lf4Syvbfd8 Traseu: https://www.wikiloc.com/mountain-biking-trails/piatra-lui-dan-38951195 80% din traseu e pe asfalt. Pushbike: 1 km pe la sfarsitul urcarii si 200 m pe la sfarsitul coborarii. Oi: nu am vazut.
  15. danygrama

@Mookyama : intra pe merlincycles si vezi ca au doua modele de la Nortwave (una de mtb si una de sosea) la jumate de pret. Poti alege transportul gratuit. Vine in 7-8 zile.
  16. danygrama

Oferta asta de 25% la pantofi e valabila doar astazi. Maine poate fi 25% la ochelari, poimaine la tricouri si bluze, etc. Preturile acestea le veti regasi in orice alta zi. Doar ca le grupeaza pe categorii in cate o zi. Reducere in adevaratul sens al cuvantului este oferta gen aditional 10% RADON items.
  17. Invitat special

Da, am vazut, am aruncat un ochi rapid. "discounturile" sunt preturile standard de pe bike24, cel putin la ce ma intereseaza pe mine. Reducerile reale sunt la produse unde au ramas marimi extreme (40/47 la pantofi spre exemplu). In alta ordine de idei, nu iti mai dai si tu cu parerea despre diverse pe forum? Anul trecut erai mai viu #allezJulian
  18. După finalul exploziv de ieri de pe Tourmalet, plutonul rămas în joc a plecat azi din Limoux. 185 de kilometri îi așteptau pe rutierii Turului Franței în această zi de concurs, una dedicată mai curând cățărătorilor. Încă din primele faze ale etapei, o evadare numeroasă a forțat un atac. Nume foarte grele precum Nairo […] Citește întreg articolul
  19. Mookyama

Ne-am lămurit la telefon într-un final 😅 @Invitat special Până una alta Bike discount are 25% off la pantofii de ciclism. (am deschis comanda totodata)
  20. Mookyama

Open order. Au 25% off la shoes.
  21. Mookyama

Sunt ceva reduceri la Bike Discount. Recomandați ceva interesant de mtb din oferta?
  22. IonutA

si vaca?!!? asta cum a mai sărit?! :)))
  23. Invitat special

"Autostrada are gard de protecţie însă înălţimea relativ redusă a acestuia a permis cerbului să îl sară cu uşurinţă şi să ajungă pe carosabil. De la inaugurare, mai multe vulpi au fost lovite de maşini pe A10, dar pe autostradă au intrat şi animale domestice cum ar fi oi şi chiar o vacă, care a fost fotografiată alergând printre maşini."
  24. Invitat special

Mie imi place de el, e baiat muncitor si mereu cu zambetul pe buze, nu ii e rusine sa duca trena, face spectacol. L-am remarcat de acum vreo 2 ani si il urmaresc pe unde merge. Au aparut si voci cum ca ar merge "dubios" de bine in ultima vreme. Ar fi o super surpriza sa ia turul dar cam greu totusi, 2 minute e un avantaj fragil in fata trenuletului Ineos. Desi la cum arata ieri Geraint, era sfarsit pe Tourmalet desi e un catarator decent. Sagan si-a indeplinit obicectivul in ciuda unui an dezastruos cu doar 1-2 victorii de etapa si parca un loc 2-3 pe undeva. Inca o data a aratat de ce e asa apreciat ca personaj facand wheellie intr-o proba de contrtatimp.
  25. black rider

Nu merge sa limitezi cursa din suruburile de reglaj?
  26. aStripe

am primit un cod de reducere la click4sport.ro cos5lasuta 5% daca cineva are nevoie. Eu mi-am luat Cross Euphoria 27.5 cu 2850 Probabil e overkill
  1. Load more activity
  • Newsletter

Want to keep up to date with all our latest news and information?
    Sign Up