All Activity

This stream auto-updates     

1. Yesterday
  2. gibonu

Duminica, 09.06.2019 - Parte a IV-a Bayeux Urmeaza Muzeul Memorial al Bataliei Normandiei. Steagurile tarilor combatante, inclusiv Germania. Inainte de intrarea in muzeu, se face introducerea in atmosfera Bataliei Normandiei. Mark VII Crocodil. Distrugatorul de tancuri M10. Grizzly M4A5.
  3. Nu, am citit descrierea: 18.5kg.
  4. IonutA

Mulțumesc pentru explicație. Să înțeleg că suntem invadați de sateliți?!
  5. krazyeone

O doamne -Gps : sateliti americani -Gallileo : sateliti europeni -Glonass : rusia e la putere diferenta este ca cipseturile actuale se conecteaza la combinatie de sateliti pentru o preciZie mai buna in conditii dificile ( canioane , paduri etc)
  6. Multumesc pentru ajutor ! Apreciez enorm ! Nenea avea un butuc nou, dar nu corespundea lungimea. A scos rulmentii si i-a montat in locul celor care faceau acel zgomot. Am facut proba si merge foarte bine acum. Mai am o problema cu schimbatorul de foi. Trebuie reglat. Cade lantul cand schimb de pe foaia medie pe cea mare. Despre acele anvelope pomenite de mine ce parere aveti ? Sau aveti alte sugestii ?
  7. IonutA

Galileo și Glonass nu folosesc tot sateliții pe care îi folosește și Gps-ul? sau Ce au special?
  8. Atentie sa aiba si lungimea potrivita a axului, in cazul tau 122 mm. O marja de eroare de +- 2 mm nu ar trebui sa fie problematica.
  9. Pare un butuc pedalier obișnuit, pe pătrat. E 35-40 de lei la magazine. Comandă-l online și dă-i-l omului să ți-l monteze. https://www.bikexcs.ro/butuc-pedalier-shimano-bb-un26-68-113mm.html
  10. Am gasit un nene care avea sculele necesare pentru desfacerea blocului pedalier. I-am facut o fotografie. Imi puteti recomanda niste butuci asemanatori, va rog ? https://photos.app.goo.gl/rynkB4u43mqCuEuj8
  11. Pe 15 septembrie, iubitorii de mountain-bike sunt invitați să ia parte la cea de-a doua ediție a „Arad Mountain Bike Trophy”. Evenimentul încurajează publicul să facă mișcare și să-și testeze limitele pe traseele dedicate oricărui nivel. Competiția are în componență trei trasee pentru fiecare tip de participant, de la amatori până la profesioniști. Astfel, Traseul […] Citește întreg articolul
  12. Ciclistul belgian în vârstă de 37 de ani, va părăsi echipa Deceuninck Quick-Step la finalul acestui sezon și se va alătura echipei Lotto Soudal pentru următorii trei ani. Acesta a mai făcut parte din această echipă între anii 2009 și 2011. Câștigător al Paris-Roubaix în acest an, Philippe Gilbert a ales această echipă deoarece Deceuninck-QuickStep […] Citește întreg articolul
  13. BodoC

Am D-Light luate in 2018 de pe B24. Nu se lipesc de magnet.
  14. N-am povestit cu nimeni mai mult de o glumita scurta Aveam tricou visiniu, neinscriptionat. A, si 15 kg in plus
  15. @Tolstoievski da, exact același echipament Cannondale cu baggy pants. Nu cumva am povestit pe forestier de Austria sau te-am întrebat pe trail dacă vrei să depășești? :)))
  16. Daca stiam ca si matale esti la plimbare, mergeam impreuna; mai schimbam o vorba Am venit la doua locuri diferenta si te-am si vazut in traseu, daca ai avut echipament Cannondale, ca in poza de mai sus.
  17. majikstone

Singura explicatie, atunci, ar fi ca sunt din generatii diferite si ca au modificat putin aliajul de otel de la o generatie la alta. In general aliajele de otel inoxidabil au in ele cantitati semnificativ mai mari de crom si nichel, care de la un punct incolo fac aliajul sa nu mai fie magnetizabil (sau sa fie foarte slab magnetizabil).
  18. @paulrad felicitari, sper sa ne vedem la anul
  19. @paulrad felicitari pentru participare Important este ca ti-a placut!
  20. @paulrad, spune si ca nemultumit cum esti, ai luat locul 7 la categorie si 89 la general la tura lungă.
  21. Pe scurt: în camping a fost super aglomerat și țigănie, muzică și proști/proaste râzând până la 2am. A plouat joi de pe la 3am până vineri la ora 13, dar traseul a fost în stare bună, nu și campingul. S-a lungit prima urcare că era noroi mare la intrarea în pădure după asfalt, în rest doar câte o baltă cu noroi ici și colo. A fost prima participare, dar mi-a plăcut mult traseul. După o poziționare proastă la start și un ritm haotic pe prima urcare, am reușit să termin traseul într-un timp (nesatisfăcător) de 4h53min din care vreo oră m-am gândit cum ajung în Saschiz dacă abandonez
  22. Face un soi de clanc usor la fiecare tura de pedala, nu stiu daca ma pot face foarte bine inteleasa. Am suspendat bicicleta pe stand si are aceeasi problema. Chiar nu stiu de la ce poate fi. A aparut brusc. Este enervant si ca habar nu am ce fel de butuc trebuie sa cumpar sau cum naiba se numeste :))) Este ridicol sa te gasesti intr-o asemenea situatie doar ptr ca in orasul in care locuiesti nu exista ateliere specializate. Nici macar unul singur.
  23. freetools

M-am uitat la ele atent Sunt d-light dupa forma si logo Cele cumparate de la maros nu sunt magnetice, cele cumparate de pe playbike sunt
  24. Face zgomot poate cand pedalezi mai tare, un fel de scartait? Eventual, suspendati roata spate si pedalati, vedeti daca puteti reproduce zgomotul sau este ceva doar cand este incarcare pe pedale. Sa schimbi tot in timp asa scurt e putin deplasat si nu merita. Cel mai probabil butucul nu e uns corespunzator. Am mai vazut cazuri in care ciclistii semnalau scartaieli la butuc si lor defapt le scartaia saua.
  1. Load more activity
  • Newsletter

Want to keep up to date with all our latest news and information?
    Sign Up