All Activity

This stream auto-updates     

1. Today
  2. purix

-Am auzit că te-ai despărțit de iubitul tău. Ce s-a înâmplat? - Ti-ar plăcea să trăiești cu cineva care fumează, bea, înjură tot timpul și te bate? - Sigur că nu! - Păi, nici lui! Sent from my SM-G950F using Tapatalk
  3. Dacă ne gândim la anul 2019 și la concursurile de mountain-bike, cu siguranță gândul ne va duce la competiții faimoase precum Prima Evadare, Campionatele Naționale de MTB XCO și XCE, Moon Time Bike sau Bucharest MTB Race, iar un scurt istoric ar spune așa – Raul Sînza câștigă Prima Evadare, într-un pluton în care am […] Citește întreg articolul
  4. Drysna

Un sistem primitiv foarte eficient: http://crosso.pl/en/technology/mounting-system/ .
  5. cpke

Salutări! Oare o avea oareşcine o ţavă (tijă) de şa de 27,2mm diametru, dar cu partea de sus tot ţilindrică (pentru clemă tip "fluture")? Împrumut, la schimb, cumva... (Ştiu că pot face adaptor jos între ţevi sau sus la şinele şeii, am mai făcut cîndva, dar nu ajung acum să scormonesc prin grămezile mele de fiare - d'asta întreb aici). Mulţumiri oricum! (Refren: Unde eşti tu LTOane...? / Ceceaţădeasă, vai, ceceaţădeasă)
  6. feribotu

Da, ceva de genul acesta caut. Pentru partea de jos si asigurarea in cel de-al treilea punct o sa fac o curea fie cu banda velcro, fie cu "bucklet" din acela rapid. O sa astept, poate se mai strange si altceva de comandat...altfel piesele fac 10 EUR si livrarea 15 EUR. Multumesc @paulrad
  7. krazyeone

De acord! Pana la urma tot sistemul cu velcro jos + doua boa este cel mai ok, initial nu intelegeam de ce Specialized au pastrat velcorul de jos , dar mi am dat seama ca sistemul e atat de simplu si misto incat boa strangi dar doar sa nu joace piciorul in pantof la forte mari
  8. LucianLS

Eu as evita pantofi cu doar o prindere in stil boa. Doar o rotita de plastic nu rezista in timp la forta piciorului plus ca nu poti regla diferit strangerea in fata si mijlocul piciorului.
  9. Fane Deraior

Au fost si mai ieftini
  10. paulrad

@feribotu uită-te la sistemele QL de la Ortlieb. Găsești piesele de cumpărat, gen: https://www.bike24.com/1.php?content=8;product=166934;menu=1000,5,75,307;mid[124]=1;pgc[13316]=13325 Cârligele alea de la mâner se închid când nu tragi de mâner, dar ideal ar fi să ai și așa ceva jos pe geantă ca să o agați de portbagaj în al 3-lea punct https://www.bike24.com/1.php?content=8;product=166984;menu=1000,5,75,307;mid[124]=1;pgc[13316]=13325 https://www.bike24.com/1.php?content=8;product=166990;menu=1000,5,75,307;mid[124]=1;pgc[13316]=13325;page=4 Mai multe despre sistemele Quick Lock găsești aici: https://www.ortlieb.com/us/service/technical/ql-systems/
  11. Pentru doritori, doresc sa vand orizontala(furia verde), la un pret neasteptat de mic!!!! Detalii la mine!
  12. feribotu

Mda...nu prea cred. Carligelele astea doar agata, pe mine ma intereseaza ceva care sa si blocheze, astfel incat la o denivelare sa nu sara bagajul de pe porbagaj. In plus, fiind metalice, o sa tot zgarie portbagajul In plus, ma gandesc si cum va arata in final geanta, nu pot sa pun niste carlige metalice pe spate.
  13. ovidiu_m

Poate te ajuta asa ceva de la magazinele de bricolaje: https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&biw=1920&bih=1118&tbm=isch&sxsrf=ACYBGNQe3261IV9oubH5Afa98dq_nGd9tQ%3A1568708389037&sa=1&ei=JZeAXbH4AZmJ1fAPyeu_4AU&q=platbanda+carlig&oq=platbanda+carlig&gs_l=img.3...104440.106880..107010...0.0..0.95.1438.16......0....1..gws-wiz-img.......35i39j0i67j0j0i30j0i8i30j0i24.Jcc3JEsTb-I&ved=0ahUKEwjxnqOSttfkAhWZRBUIHcn1D1wQ4dUDCAY&uact=5#imgrc=sjflmaOvsbNEsM:
  14. feribotu

Stie cineva unde as putea gasi niste niste piese de-astea de agatare geanta pe portbagaj: https://www.twowheelgear.com/products/vario-hook Intentionez sa fac o geanta de piele hand-made pentru bicicleta, dar vreau sa-i pun niste chestii de-astea de quick release, sa nu stau sa strang la cureluse si catarame. Ma intereseaza un magazin local (fie fizic fie online), am gasit ceva pe afara dar costul transportului face comanda prohibitiva.
  15. ibella18

Multumesc mult, le-am descarcat si listat. Saptamana viitoare e plecarea, la intoarcere voi descrie impresiile proprii. Multumesc inca odata.
  16. Mookyama

Woow! Cannondale SYSTEMSIX Ultegra Roadbike - 2019 - acid red - 2400e / disc, spider, ultegra, 8Kg. LE. Este si pe verde. Apropo, iar au preturi bune la Cannondale. Synapse SE 2250e. LE2. Cannondale SUPERSIX EVO Ultegra Roadbike - 2019 - black pearl - 2300e 7.4Kg, roti carbon, culoare mata, power meter dar nu e activat insa, ultegra, etc.
  17. Yesterday
  18. IonutA

Salut, Am să fiu scurt la răspuns, pentru că nu vreau să monopolizez discuțiile pe acest topic despre tura din acest weekend la mare. În general îmi place să cresc distanța gradual de la un an la altul. Cu siguranță anul viitor am să aleg dealurile Dobrogei (de care am auzit numai de bine) ori la dus ori la întors. Dacă dorește cineva să se alăture acestei ture, locul este deschis. Numai bine! Adrian
  19. Andrei Mititelu, în prezent rutier la Carcover Veloteca Racing Team și Campion Național la Ciclocross la amatori, a participat duminică, 15 septembrie la Castelul din Carpați în Vulcan, județul Hunedoara și a decis să împartă cu cititorii ciclism.ro experiența lui din cursă, cum s-a simțit și cu ce impresia a rămas, după ce a ocupat […] Citește întreg articolul
  20. Rareori, de-a lungul istoriei ciclismul a mai existat un asemenea om care să își pună amprenta atât de repede în mod atât de dramatic precum a făcut-o Primoz Roglic. Aruncând un arc înapoi în timpul nu foarte îndepărtat, cunoscătorii își amintesc de faptul că Primoz Roglic vine din lumea Icarilor moderni (ca să împrumutăm […] Citește întreg articolul
  21. Verde merge cel mai bine cu roz
  22. Si al dracului daca as pune mana sa spal bicicleta sau lantul
  23. majikstone

Sa stii ca am ajuns si eu la concluzia asta! In perioadele in care apuc sa ma dau cu bicicleta cat mi-as dori (sau chiar mai mult decat mi-as dori), n-am nici un gand sa investesc in componente sau echipament. Cum trec cateva zile in care nu pedalez, cum ma apuca mancarimile rectale - ba ca mi-ar placea alt cadru, ba ca mi-ar placea alte roti, ba ca deranjeaza ca ghidonul e portocaliu. Dupa care ma urc iar pe bicicleta si realizez ca totul e perfect asa cum e.
  24. Eram la MosIonRoata si cand sa iau o bluza verde cu maneca lunga, verde fiind culoarea mea preferata, ma opreste un tip. Era un gagiu care era in magazin ca sa cumpere ceva. Si imi zice si imi drege. Mi-a facut capul calendar..."dupa ce te-ai chinuit sa mergi pe o culoare, acum incerci sa ...." Avea dreptate. Cumva, dezamagit, o pun bluza inapoi in cuier, si ofticat de situatie nu am am mai cumparat nimic Si de atunci am ramas pe rosu/negru. Parca s-a nimerit cu tigarile pe care le fumam o data, Lucky Strike. La mine a fost mai simplu - n-am avut nimic special, nimic deosebit. Primul tricou tehnic de sosea si pe care il luam la mtb (XC), a fost din Decatlon, albastru, simplu, cu intentia sa fie cu buzunare la spate caci era de bine, si am impresia ca am dat vreo 25-30 lei. Al 2-lea l-am primit cadou de la un client, unul tipic de ciclism, de la o echipa din Elvetia. L-am purtat o data, apoi l-am pastrat de amintire. Mereu am cautat ceva simplu, fara reclame pe ele. Si asa am dat de alte companii, modele, etc. Iar al 3-lea am ajuns la Castelli cautand bibs de fapt. Nu ma impac cu paddingul de la bibs, dar kitul e super ok si pentru +30 grade pe soarele din sud face fata cu brio. La mtb mereu am stat mai bine - 661 (sixsixone). Pe albastru/negru. Balanta s-a schimbat insa in ultimii ani.
  25. Domnii mei, intr-adevar, cu totii am adunat de-a lungul timpului o pereche de manusi luata la promotie de pe site-ul x, un tricou din Decathlon ca era mai ieftin si alte lucruri ce nu aveau treaba unele cu altele. Dar ma gandesc ca nu e nimic rau in a le asorta un pic, ca m-am decis sa nu ma mai imbrac ca un curcubeu. Vreau sa-mi iau o casca cu sistemul MIPS si nu am de gand sa-mi schimb nici cursiera(negru cu albastru si verde deschis), nici tricoul(negru cu albastru si rosu). Si cum alb e... plictisitor, m-am gandit sa aiba o dunga colorata. Cealalta optiune e sa-mi iau casca visinie Dar toate astea se intampla din cauza ca nu ies suficient sa pedalez.
  1. Load more activity
  • Newsletter

Want to keep up to date with all our latest news and information?
    Sign Up