All Activity

This stream auto-updates     

1. Yesterday
  2. Mihai.

salutare! sunt fff incepator in domeniu!cam care este media de km parcursi pe zi necesari pt a dobandi reale calitati de rutier?
  3. Andrel

Traseul de la Moon Time Bike din Tineretului si diferite bucati prin masivul " Carol " sunt cam singurele zone din Bucuresti cat de cat ok sa te antrenezi pentru munte
  4. Claudiu Moga

Aici sunt impresionat de niste aranjamente interioare. Noaptea o voi petrece la sac langa restaurantul unde m-am simtit bine pe plaja din Meneou. In timpul noptii ma latra putin un caine dar ma odihnesc bine. Sunt in elementul meu. Urmeaza o noua zi de relaxare la plaja de la Meneou. Am parte de un apus minunat.
  5. Bora-hansgrohe și Alpecin-Fenix vin la Turul Ciclist al Sibiului 2020 Sibiu, 06.06.2020 Ultimele echipe care și-au confirmat participarea la ediția a zecea a Turul Ciclist al Sibiului (TCS) sunt Bora-hansgrohe și Alpecin-Fenix. Echipa de World Tour Bora-hansgrohe a transmis organizatorilor TCS o primă variantă de entry-list cu o echipă construită în jurul lui Pascal Ackermann, […] Citește întreg articolul
  6. Raul752626

Pai am zis ca jet de ploaie!Alai jetu cu care uzi florile!Atat de prost nu is sa spel cu jet puternic care misca pietrele
  7. DAMIAN

Nu stiu care e treaba cu Google photos....ca de publice sunt publice
  8. Studio54

Ma inscriu si eu dar ca "maybe".
  9. alexadi

Cand dai comanda ca as fi și eu interesat de ceva de pe bike24
  10. majikstone

Conversia la 1x (42 x 11-42) e completa o data cu instalarea schimbatorului spate GRX. Bonus, rotile Campagnolo Zonda, net superioare celor Scirocco din perspectiva imunitatii la vantul lateral. Greutate de "showroom" de 7.7 kg, complet echipata (pedale, suporturi de bidon, GPS, stop si diverse suporturi) 8.3 kg.
  11. majikstone

Cam veche, de luni, dar astazi ploua
  12. IonutA

nu SE VEDE POZA
  13. IonutA

Ba da, există un reglaj al manetei/levierului de frână dar acesta diferă de la un model la altul. Văd că ai frânele hidraulice duble B'TWIN by TEKTRO, nu știu cum arată acestea, dacă am drum weekend-ul acesta prin decathlon pot să mă interesez. De exemplu la frânele mele Shimano Deore am nevoie de un inbus de 2,5 pentru reglare. Update: Ce frâne ai ? Întreb pentru că în descriere apar cele scrise mai sus adică B'TWIN by TEKTRO dar în clipul video și pozele de pe site-ul pe care l-ai dat apar niște frâne de la SHIMANO. Aici este dilema
  14. mchereja

Felicitări pentru achiziție și multi km fără probleme, e o bicicletă excelentă.
  15. p@un@s

Dar la maneta de frana nu exista niciun surub din care sa se mai regleze cursa manetei de frana ? Doar o idee mai trebuie reglata, deoarece, dupa cum spuneam tine parca aproape de ghidon; dar nu atinge ghidonul Am observat acest lucru deoarece am cumparat 2 astfel de biciclete, una pentru mine si cea de-a doua pentru fata mea; la a mea e mai OK , la a fetei parca ar mai trebui reglata o idee
  16. HotDawwg

@greaper ca sa vin si cu un mic update - am mers in Decathlon si am probat XC500-le si desi parea o bicicleta destul de robusta nu m-am simtit extrem de comod pe ea (marimea M). Xc050 nu l-am gasit. Am mers ulterior intr-un magazin sa probez si Cannondale-ul Trail 1 si m-am simtit mult mai okay pe ea. Partea cea mai buna a fost ca mai aveau una bucata din versiunea 2019, si studiind-o comparativ cu v. 2020 am observat ca majoritatea componentelor sunt la fel. Mi-a placut si geometria cadrului, m-am simti foarte bine echilibrat pe ea. Asadar am achizitionat-o pe aceea cu discount si pretul final a fost ~5500 de lei. Mi-a parut ca e un deal bun. Asadar o sa revin eventual cu mai multe impresii peste cateva zile, avand in vedere ca week-end-ul am plecat din oras fara bicicleta. Ca si follow-up question - ce trasee/ trail-uri usoare mi-ati recomanda pentru incepatori cat sa-mi pot antrena "aptitudinile". O sa incerc padurea Baneasa ca imi e in apropiere insa am inteles ca nu e extrem de ampla si te poti plictisi repede.
  17. Last week
  18. DAMIAN

Ca tot a fost ziua mondiala a bicicletei si nu stiam ce cadou sa-i ofer.....prilej de galceava prin familie din cauza asta.... Am facut ce face un barbat responsabil si ferm - i-am pus un OPI SPIDERING SL + Hollogram SI arms varianta 2019, upgrade care a mai scazut din greuatate cu inca 250 gr. A ajuns asadar sa cantareasca acum, cu absolut tot ce se vede in poza, (doar borseta aia are spre 400gr) cu cateva grame mai putin decat cantarea noua, scoasa din cutie, fara pedale , fara nimic p.s.: pt. cei interesati de "statistica", cu angrenajul stoc am dus 36 000 km, plus 2 ierni de hometrainer, si inca se tinea bine . Adica gradul de uzura nu m-ar fi impiedicat sa termin anul in curs cu el. Asta pentru ca tot ne recomanda producatorii sa le inlocuim la XX nr de km ( am auzit valori de la 15 mii, la maxim 25 mii in cazuri exceptionale)
  19. megabicicleta

4 baterii ori 1,2 egal 4,8 deci...
  20. IonutA

3 nebuni și-o țeavă fac senzație, cu cameramanul 4
  21. MaC®

Nuș unde să-l pun. Crecă merge acilea. E tare di tăt. Jazz curat.
  22. IonutA

Dacă este nouă bicicleta ar trebui să funcționeze bine, fără probleme de genul acesta, încearcă să mergi la un service pentru aerisire și completare cu lichid. cine știe poate scapă lichid pe undeva. Dacă este veche, verifică plăcuțele de frână să nu fie uzat aproape complet, în cazul acest doar schimbi plăcuțele și cureți discurile și etrierii Baftă!
  23. Am înțeles. Legat de proiecte pentru construit reclinată AXE știu că are experiență dacă are și disponibilitate te poate ajuta. Ai încercat să vorbești cu el? Pentru mine, mi s-a părut interesant proiectul de cargo bike, acesta: Cargobike - Shillex Truck. De la https://www.shillex.ro/product/cargobike-shillex-truck/. Seamănă cu cel nemțesc de Bullitt Ai idee pe la ce preț o fi? Ție cât iți ceruse pentru reclinată? Acele cruzbike mi se pare cam scumpe, indiferent de variantă.
  24. feribotu

Din pacate tandemul de pe dirtbike nu mai este la vanzare, am contactat vanzatorul imediat insa bicicleta nu mai era disponibila . Tandemurile Orbit sau Dioxin sunt cam scumpute, cu tot cu transport (cca 250-300 EUR) ajung lejer in intervalul 2500-3000 EUR, mult peste bugetul pe care l-as aloca pentru asa ceva. Ridgeback Panorama nu mai este in stock, am luat legatura cu magazinul din UK...transportul ar fi adaugat inca 250 GPB, deci si asta ar fi costat cca 1750 EUR. Recunosc ca nici eu nu prea m-am grabit...avand in vedere criza asta cu Covid-ul, daca eram foarte decis cred ca prindeam inca oferta la Panorama. Intrebarea este: ce alte optiuni ar fi pentru un tandem decent, care sa nu te lase in drum, intr-un buget de pana la 1000-1200 EUR. Nu as zice nu la un second hand...insa piata la noi pt asa ceva este foarte saraca...
  25. Dacă are mai multe consoarte, devine scumpă distracția!
  26. Alin99

Si eu am probat o pipa de 90mm si da e alta viata, sunt mult mai relaxat.
  1. Load more activity
  • Newsletter

Want to keep up to date with all our latest news and information?
    Sign Up