All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. gabinicola

count me out, daca am vazut ca nimeni nu intra, eu am dat comanda singur joi
  3. paulrad

Io am fost de 3 ori pe Col du Gutin săptămâna asta, dar nu mă laud.
  4. majikstone

Col du Solude (1680m). Iar in fundal, in stanga, legendarul Alpe d'Huez (nu va temeti, nu am trecut la frane disc, dar altii sunt mai pacatosi decat mine)
  5. Today
  6. IonutA

Bun de știut. Merci!
  7. midan

Asfalt nou e între Dragomirești și Butoiu de Sus Din Butoiu de Sus spre Hulubești e asfaltul vechi. 702A de la DN7 spre Hulubești e asfalt vechi, "plombat" în disperare.
  8. freetools

mai sunt numai 5 lanturi de 11v pe stoc daca intereseaza pe cineva
  9. freetools

e 20 euro impartit la cate persoane sunt https://postimg.cc/VJwTmMrD
  10. IonutA

Salut, Dacă au la prețul ăsta și pentru singlespeed sau 10viteze mă bag și eu!!!
  11. IonutA

Salut, Vrei să spui că drumul asfaltat este între Comuna Dragomirești și Butoiu de Sus sau de Jos? Numai bine! Adrian
  12. midan

DJ 702D asfaltat recent între Dragomirești și Butoiu. Bucata dintre Dragomirești și Butoiu are câteva pante de 10% și 13% ( așa scrie pe indicatoarele rutiere) cu serpentine. Pe marginea asfaltata drumului e cam mult nisip, la fel și acostamentul. Cel puțin în we, traficul e foarte lejer. Butoiu - Hulubești asfalt mai vechi, gropi și drum în lucru. Plus niște poduri de metal, cu denivelări semnificative.
  13. In etapa de ieri (a 4-a) a facut o greseala majora, s-a bagat la trena cu 500m inainte de finish, evident n-a avut nicio sansa nici macar la top 10. Nu stiu ce a fost in mintea lui.
  14. Invitat special

Duminica, 21, se organizeaza de Lucian Mandruta o tura lejera pana la Oltenita si inapoi, 150km. Ocazie buna pentru incepatori sau pentru cei mai putin antrenati. https://www.facebook.com/events/277394019879140/
  15. greaper

Salut, cat e transportul de caciula? @freetools
  16. Yesterday
  17. Traveller

Nici acum nu au asfaltat la Radovanu? S-a reușit la Mironești, unde era drum de TAF, dar aici încă o lălăie...
  18. feribotu

O prima urcare in Poaiana Brasov pe anul asta...sambata trecuta exact intr-o zi cu ploaie... Urcarea a fost mai voioasa iar vremea m-a indemnat la dat pedale...dar coborarea nu a fost chiar cea mai placuta. Mai ales ca am plecat fara protectii la incaltaminte si am ajuns jos cu vreo 2 litri de apa in pantofi. Ziua urmatoare inca o urcare pe o vreme ceva mai putin cainoasa.
  19. IonutA

Salut, Frumoasă tura (parte din ea am făcut-o și eu cu alte ocazii) dar eu nu prea am timp mâine să ies și duminică sunt la Brașov. Numai bine! Adrian
  20. CosminB

Salutare Nu am vazut nimic planificat pentru Sambata asta (20.04.2019) Pentru maine ies la o tura de 92Km pe urmatorul traseu: https://ridewithgps.com/trips/33713455 https://www.komoot.com/tour/62934612?ref=wtd Info: Eu ma dau cu un MTB 29". Anunt pentru ca nu vreau sa ii incurc pe eventualii "cursieristi". Pe traseu exista 8Km de drum cu pietris. Se pot ocoli dar se adauga 10km. later edit: am un loc de bicla liber pe masina. Exista doua posibilitati de intalnire: La ora 10:55 - plecare 11:10 A- Punctul de plecare este din parcarea din fata cimitirului Comana.(https://www.google.ro/maps/place/44°09'60.0"N+26°08'43.0"E/@44.166654,26.1430993,17z/data=!3m1!4b1!4m6!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d44.1666541!4d26.1452875?hl=en) La ora 09:30 - plecare 10:00 B- Str. Valea Oltului 123-126 (https://www.google.ro/maps/place/44°25'06.1"N+26°00'47.9"E/@44.418347,26.0111113,17z/data=!3m1!4b1!4m6!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d44.4183467!4d26.0132999?hl=en) Cosmin 0724851170
  21. valiflo

LE: am încercat Life 360 - nu are o precizie extraordinară, dar se pare că este ceea ce îmi trebuie. Inclusiv monitorizare prin PC! Mulțumesc de sfaturi!
  22. Biciclistul_81

Din pacate nu sunt fan telefon, nici nu prea vorbesc la el, de internet nici nu se poate pune problema. Lasa ca e bine si asa sa imi bag eu rutele. Pentru mine este suficient sa imi pot vedea altitudinea si inclinatiile pantelor.
  23. Invitat special

Urata discutie pe topicul asta.
  24. alexadi

Cel mai placut mod de a te juca cu el e cel mai simplu il instalezi pe telefon (merge si pe android si pe ios) si ii dai drumul cand pleci de acasa si il opresti cand ajungi la munca (sau unde ai tu treaba) si in rest isi face singur treba (numara km parcursi, timpul scurs, face viteza medie, etc). Poti sa te inscri chiar si in clubul ciclism.ro de pe strava.
  25. Biciclistul_81

Am facut repede un profil si 3 trasee. Doua exterioare, si cel popular adica il practic eu cel mai des. Ca si timp este oarecum adevarat cu ce scot eu. Sa zic la traseul meu de baza fac 35- 40 de minute, depinde de trafic si starea mea. La cel lung de o ora si 52 am facut 2 ore si 20 minute la dus pentru ca am mers cu vant destul de tare din fata, chiar in rafale, si nici nu ma grabeam undeva. Deci timpul scos este rezonabil in conditiile alea. Am observat ca la dealul de la Podari nu arata panta de 10%, in calculul de pe site, arata maxim 9% urmarit de mine pe cursor in zona respectiva, desi acolo este pancarta cu inclinatie de 10%. Infine, nu asta este problema. Este un program chiar interesant. Multumesc inca odata. https://www.strava.com/athlete/routes?type=1
  26. Biciclistul_81

Chiar vreau sa ma joc putin cu el sa vad traseele facute de mine. Ms. Dau o tuica
  27. Trevizes

Pe bune? E ridicol ce spui. De unde stii tu ce e in Luxemburg? Pai si cum gratuitatea pentru studenti are motivatie ecologica? Daca dadeau gratuitate la pensionari era mai putin ecologica? Dupa cum spui tu, orice se face in Romania de indiferent cine, poate fi blamat ca este cu scop electoral, nu conteaza ca ar trebui Scoala, sosea, spital, autostrazi, canalizari ... mai bine sa stam fara ele decat sa le faca chinezii sau rusii Daca exact acelasi lucru il fac altii si nu romanii, atunci e pur, e nemaipomenit, e model, merita sa ne inchinam la "made in ..." numai sa nu fie romanesc. Asta e din categoria enunturilor funny. PAi daca nu cunosti detaliile, de unde stii ca a fost complex? Care peste noapte? Cred ca am repetat de 5-6 ori ca fost implementata de CDR in 1996 Obsesia conexiunii dintre numarul vagoane de vagoane si studenti este o idee fixa care iti apartine si ne bantui cu ea pe aici. In Romania e un deficit de vagoane care nu e generat de gratuitati. Dupa corelatii de genul asta, maternitatile sau spitalele ar trebui scazute ca numar ca nasterile sunt mai putine iar populatia Romaniei in scadere. Gratuitatea studentilor se sprijina dpdv proiect pe capacitatea ca acele locuri sa fie bugetate din alta sursa, platite de alta entitate. Ti s-a mai atras atentia ca nu stii sa citesti un buget si nu cunosti cum functioneaza unul, sunt nevoit sa reiterez si eu aceasta observatie. Iti garantez ca si LUX se vor gandi la fel, cum bugeteaza financiar sumele care nu vor mai veni la buget, nu stau sa numere vagoanele ....
  28. valiflo

Filmele de prezentare sunt super, dar totuși se pare că monitorizarea pe PC pare dedicată, pe hărțile evenimentului. Sunt destul de puține informații. Cred că o să experimentez Family GPS tracker - poate merge. De acord cu toți de aici: monitorizarea se face pe traseu cu voluntari în posturi de control și comunicații telefonice. Mulțumesc de răspunsuri!
  1. Load more activity
  • Newsletter

Want to keep up to date with all our latest news and information?

Sign Up