gerula

Membru
  • Content Count

    468
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by gerula

  1. Mda. Lui froome i s-a rupt (un oscior de la picior) ... de Vuelta. Dar stirea zilei este alta: iote ca se gasi cineva sa nu mearga pe Degenkolb. As fi pariat ca pentru etapa de astazi va fi un singur favorit ...
  2. Etapa 12 Dang, crk, gerula: Degenkolb
  3. E posibil sa supunem la vot infiintarea unui astfel de "pariu" ... pentru marile tururi de anul viitor :D
  4. Etapa 11 Rezultate: 1. LANDA MEANA Mikel ASTANA PRO TEAM 2. ARU Fabio ASTANA PRO TEAM 3. BOSWELL Ian TEAM SKY 4. MORENO FERNANDEZ Daniel TEAM KATUSHA 5. RODRIGUEZ OLIVER Joaquin TEAM KATUSHA Pronosticuri: gerula, Trevizes, shinelikeme: Quintana – 0p crk, dang, ShutUpLegs: Froome – 0p Fandango: Landa – 12p Fra'su: Aru – 8p Clasament: 1. gerula – 38p 2. shinelikeme, ShutUpLegs – 37p 3. Dang – 30p 4. Fra'su – 29p 5. Fandango – 28p 6. Trevizes – 26p 7. crk – 16p A fost o etapa foarte frumoasa, ca si victoria lui Landa.
  5. Etapa 11 gerula: Quintana
  6. gerula

    "Nene" Mishule, la Geri cu tine ... nu esti de-al lor. (sic!)
  7. Conta ... doare, Conta ... doare ... of,of, mai,mai :)) Etapa 10 Rezultate: 1. SBARAGLI Kristian MTN - QHUBEKA 2. DEGENKOLB John TEAM GIANT - ALPECIN 3. ROJAS GIL José Joaquin MOVISTAR TEAM 4. VAN DER SANDE Tosh LOTTO SOUDAL 5. GONCALVES José CAJA RURAL-SEGUROS RGA Pronosticuri: Fra'su: Ewan – 0p Dang, ShutUpLegs: Degenkolb – 8p crk: A. Hansen – 0p Fandango: Thomas De Gendt – 0p Trevizes, shinelikeme, gerula: Jose Gonçalves – 1p Clasament: 1. gerula – 38p 2. shinelikeme, ShutUpLegs – 37p 3. Dang – 30p 4. Trevizes – 26p 5. Fra'su – 21p 6. crk, Fandango – 16p
  8. Etapa 10 Fra'su: Ewan Dang, ShutUpLegs: Dangenkolb crk: A. Hansen Fandango:Thomas De Gendt Trevizes, shinelikeme, gerula: Jose Gonçalves Dang ... enkolb ??? :))
  9. Miere sau ... zmeura ?
  10. Etapa 9 Rezultate: 1. Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin 2. Christopher Froome (GBr) Team Sky 3. Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 4. Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 5. Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo Pronosticuri: Fra'su, ShutUpLegs, Trevizes: Aru – 3p Dang, shinelikeme: Valverde – 0p gerula: Purito – 5p crk: Esteban Chaves – 0p Clasament: 1. gerula – 37p 2. shinelikeme – 36p 3. ShutUpLegs – 29p 4. Trevizes – 25p 5. Dang – 22p 6. Fra'su – 21p 7. crk, Fandango – 16p Ma bucur ca l-a batut pe froome ... :P
  11. Etapa a 9-a Fra'su, ShutUpLegs, Trevizes: Aru Dang: Valverde gerula: Purito
  12. Etapa 8 Rezultate: 1. Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing 2. Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 3. Kévin Reza (Fra) FDJ.fr 4. Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 5. Youcef Reguigui (Alg) MTN – Qhubeka Pronosticuri: gerula, dang, ShutUpLegs, Trevizes: Sagan – 0p crk: L.L. Sanchez – 0p Fra'su: Dumoulin – 0p shinelikeme:Valverde – 0p Fandango: Degenkolb – 0p Clasament: 1. shinelikeme – 36p 2. gerula – 32p 3. ShutUpLegs – 26p 4. Trevizes, Dang – 22p 5. Fra'su – 18p 6. crk, Fandango – 16p
  13. Etapa 8 gerula: Sagan
  14. Etapa 7 Rezultate: 1. LINDEMAN Bert Jan TEAM LOTTO NL - JUMBO 2. KOSHEVOY Ilia LAMPRE - MERIDA 3. ARU Fabio ASTANA PRO TEAM 4. COUSIN Jérome TEAM EUROPCAR 5. MAJKA Rafal TINKOFF – SAXO Pronosticuri: Fra'su, crk, Fandango: Pozzovivo – 0p Dang: Purito – 0p Trevizes: Valverde – 0p ShutUpLegs, shinelikeme: Chris Froome – 0p gerula: Majka – 1p Clasament: 1. shinelikeme – 36p 2. gerula – 32p 3. ShutUpLegs – 26p 4. Trevizes, Dang – 22p 5. Fra'su – 18p 6. crk, Fandango – 16p
  15. Etapa 7 Fra'su, crk, Fandango: Pozzovivo Dang: Purito Trevizes: Valverde ShutUpLegs, shinelikeme: Chris Froome gerula: Majka
  16. Etapa 6 Rezultate: 1. CHAVES RUBIO Johan Esteban ORICA GreenEDGE 2. MARTIN Daniel TEAM CANNONDALE - GARMIN 3. DUMOULIN Tom TEAM GIANT - ALPECIN 4. PLAZA MOLINA Ruben LAMPRE - MERIDA 5. VALVERDE BELMONTE Alejandro MOVISTAR TEAM Pronosticuri: Fra'su: Pozzovivo – 0p Trevizes, ShutUpLegs: Purito – 0p Dang, shinelikeme, gerula: Valverde – 1p crk: D. Moreno – 0p Fandango: Dan Martin – 8p Clasament: 1. shinelikeme – 36p 2. gerula – 31p 3. ShutUpLegs – 26p 4. Trevizes, Dang – 22p 5. Fra'su – 18p 6. crk, Fandango – 16p
  17. Etapa 6 Fra'su: Pozzovivo Trevizes, ShutUpLegs: Purito Dang, shinelikeme, gerula: Valverde crk: D. Moreno
  18. Etapa 5 Rezultate: 1. Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge 2. John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin 3. Peter Sagan (Cze) Tinkoff-Saxo 4. Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 5. Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Pronosticuri: Fra'su, dang, ShutUpLegs, Trevizes, shinelikeme : Sagan – 5p Fandango, gerula, crk: Degenkolb – 8p Clasament: 1. shinelikeme – 35p 2. gerula – 30p 3. ShutUpLegs – 26p 4. Trevizes – 22p 5. Dang – 21p 6. Fra'su – 18p 7. crk – 16p 8. Fandango – 8p
  19. Etapa 5: Fra'su, dang, ShutUpLegs, Trevizes : Sagan Fandango, gerula: Degenkolb
  20. Etapa 4 Rezultate: 1. VALVERDE BELMONTE Alejandro - MOVISTAR TEAM 2. SAGAN Peter - TINKOFF - SAXO 3. MORENO FERNANDEZ Daniel - TEAM KATUSHA 4. ROCHE Nicolas - TEAM SKY 5. GONCALVES José - CAJA RURAL-SEGUROS RGA Pronosticuri: crk: D. Martin – 0p Fra'su, Fandango: Dumoulin – 0p Dang, ShutUpLegs: Sagan – 8p shinelikeme, Trevizes, gerula: Valverde – 12p Clasament: 1. shinelikeme – 30p 2. gerula – 22p 3. ShutUpLegs – 21p 4. Trevizes – 17p 5. Dang – 16p 6. Fra'su – 13p 7. crk – 8p 8. Fandango – 0p Ce nebunie de final ... 4 km absolut fantastici!
  21. Etapa 4 crk: D. Martin Fra'su, Fandango: Dumoulin Dang, ShutUpLegs: Sagan shinelikeme, Trevizes, gerula: Valverde
  22. Etapa 3 Rezultate: 1. SAGAN Peter - TINKOFF-SAXO 2. BOUHANNI Nacer - COFIDIS SOLUTIONS CREDITS 3. DEGENKOLB John - TEAM GIANT ALPECIN 4. DRUCKER Jean-Pierre - BMC RACING TEAM 5. RICHEZE ARIEL Maximiliano - LAMPRE MERIDA Pronosticuri: shinelikeme, crk, gerula, ShutUpLegs: Degenkolb – 5p Fra'su: Sagan – 12p Dang: Bouhanni – 8p Fandango: Ewan – 0p Trevizes: C.Barbero – 0p Clasament: 1. shinelikeme – 18p 2. ShutUpLegs, Fra'su – 13p 3. gerula – 10p 4. crk, Dang – 8p 5. Trevizes – 5p 6. Fandango – 0p
  23. Etapa 3 shinelikeme, crk, gerula: Degenkolb Fra'su: Sagan Dang: Bouhanni Fandango: Ewan Etapa 2 Rezultate: 1. Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 2. Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin 3. Nicolas Roche (Irl) Team Sky 4. Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 5. Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha Pronosticuri: crk, ShutUpLegs: D. Martin – 3p gerula, dang, Fandango, Trevizes: Valverde – 0p Fra'su, shinelikeme: Purito – 1p Clasament: 1. shinelikeme – 13p 2. ShutUpLegs – 8p 3. gerula, Trevizes – 5p 4. crk – 3p 5. Fra'su – 1p 6. Dang, Fandango – 0p
  24. Etapa 2 crk: D. Martin gerula: Valverde
  25. Etapa 1 Rezultate: 1. BMC RACING TEAM 2. TINKOFF – SAXO 3. ORICA GreenEDGE 4. TEAM LOTTO NL – JUMBO 5. ETIXX - QUICK STEP Pronosticuri: gerula, Trevizes, ShutUpLegs: Orica GreenEDGE – 5p Dang, Fandango, crk: Trek – 0p shinelikeme: BMC – 12p Fra'su: Sky – 0p Clasament: 1. shinelikeme – 12p 2. gerula, Trevizes, ShutUpLegs – 5p 3. Dang, Fandango, crk, Fra'su – 0p