gerula

Membru
  • Content Count

    468
  • Joined

  • Last visited

Posts posted by gerula


  1. Etapa 11

     

    Rezultate:

     

    1. LANDA MEANA Mikel ASTANA PRO TEAM

    2. ARU Fabio ASTANA PRO TEAM

    3. BOSWELL Ian TEAM SKY

    4. MORENO FERNANDEZ Daniel TEAM KATUSHA

    5. RODRIGUEZ OLIVER Joaquin TEAM KATUSHA

     

    Pronosticuri:

     

    gerula, Trevizes, shinelikeme: Quintana – 0p
    crk, dang, ShutUpLegs: Froome – 0p
    Fandango: Landa – 12p
    Fra'su: Aru – 8p

     

    Clasament:

     

    1. gerula – 38p

    2. shinelikeme, ShutUpLegs – 37p

    3. Dang – 30p

    4. Fra'su – 29p

    5. Fandango – 28p

    6. Trevizes – 26p

    7. crk – 16p

     

    A fost o etapa foarte frumoasa, ca si victoria lui Landa.


  2.  

    Pentru Le Tour 2016 schimb id-ul in Conta , ca tot am unul asemanator pe un forum de contabilitate :))

     

    Conta ... doare, Conta ... doare ... of,of, mai,mai :))

     

    Etapa 10

     

    Rezultate:

     

    1. SBARAGLI Kristian MTN - QHUBEKA

    2. DEGENKOLB John TEAM GIANT - ALPECIN

    3. ROJAS GIL José Joaquin MOVISTAR TEAM

    4. VAN DER SANDE Tosh LOTTO SOUDAL

    5. GONCALVES José CAJA RURAL-SEGUROS RGA

     

    Pronosticuri:

     

    Fra'su: Ewan 0p

    Dang, ShutUpLegs: Degenkolb 8p

    crk: A. Hansen 0p

    Fandango: Thomas De Gendt 0p

    Trevizes, shinelikeme, gerula: Jose Gonçalves1p

     

    Clasament:

     

    1. gerula – 38p

    2. shinelikeme, ShutUpLegs – 37p

    3. Dang – 30p

    4. Trevizes – 26p

    5. Fra'su – 21p

    6. crk, Fandango – 16p


  3. Etapa 9

     

    Rezultate:

     

    1. Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin

    2. Christopher Froome (GBr) Team Sky

    3. Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha

    4. Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team

    5. Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo

     

    Pronosticuri:

     

    Fra'su, ShutUpLegs, Trevizes: Aru 3p
    Dang, shinelikeme: Valverde 0p

    gerula: Purito 5p

    crk: Esteban Chaves0p

     

    Clasament:

     

    1. gerula – 37p

    2. shinelikeme – 36p

    3. ShutUpLegs – 29p

    4. Trevizes – 25p

    5. Dang  – 22p

    6. Fra'su – 21p

    7. crk, Fandango – 16p

     

    Ma bucur ca l-a batut pe froome ... :P


  4. Etapa 8

     

    Rezultate:

     

    1. Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing

    2. Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA

    3. Kévin Reza (Fra) FDJ.fr

    4. Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team

    5. Youcef Reguigui (Alg) MTN – Qhubeka

                        

    Pronosticuri:

     

    gerula, dang, ShutUpLegs, Trevizes: Sagan – 0p
    crk: L.L. Sanchez – 0p
    Fra'su: Dumoulin – 0p
    shinelikeme:Valverde – 0p
    Fandango: Degenkolb  – 0p

     

    Clasament:

     

    1. shinelikeme – 36p

    2. gerula – 32p

    3. ShutUpLegs – 26p

    4. Trevizes, Dang – 22p

    5. Fra'su – 18p

    6. crk, Fandango – 16p


  5. Etapa 7

     

    Rezultate:

     

    1. LINDEMAN Bert Jan TEAM LOTTO NL - JUMBO

    2. KOSHEVOY Ilia LAMPRE - MERIDA

    3. ARU Fabio  ASTANA PRO TEAM

    4. COUSIN Jérome  TEAM EUROPCAR

    5. MAJKA Rafal TINKOFF – SAXO

     

    Pronosticuri:

     

    Fra'su, crk, Fandango: Pozzovivo 0p
    Dang: Purito 0p
    Trevizes: Valverde 0p

    ShutUpLegs, shinelikeme: Chris Froome 0p

    gerula: Majka1p

     

    Clasament:

     

    1. shinelikeme – 36p

    2. gerula – 32p

    3. ShutUpLegs – 26p

    4. Trevizes, Dang – 22p

    5. Fra'su – 18p

    6. crk, Fandango – 16p


  6. Etapa 6

     

    Rezultate:

     

    1. CHAVES RUBIO Johan Esteban ORICA GreenEDGE

    2. MARTIN Daniel TEAM CANNONDALE - GARMIN

    3. DUMOULIN Tom  TEAM GIANT - ALPECIN

    4. PLAZA MOLINA Ruben  LAMPRE - MERIDA

    5. VALVERDE BELMONTE Alejandro MOVISTAR TEAM

     

    Pronosticuri:

     

    Fra'su: Pozzovivo 0p
    Trevizes, ShutUpLegs: Purito 0p
    Dang, shinelikeme, gerula: Valverde 1p

    crk: D. Moreno 0p

    Fandango: Dan Martin8p

     

    Clasament:

     

    1. shinelikeme – 36p

    2. gerula – 31p

    3. ShutUpLegs – 26p

    4. Trevizes, Dang – 22p

    5. Fra'su – 18p

    6. crk, Fandango – 16p


  7. Etapa 5

     

    Rezultate:

     

    1. Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge

    2. John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin

    3. Peter Sagan (Cze) Tinkoff-Saxo

    4. Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team

    5. Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar

     

    Pronosticuri:

     

    Fra'su, dang, ShutUpLegs, Trevizes, shinelikeme : Sagan 5p

    Fandango, gerula, crk: Degenkolb8p

     

    Clasament:

     

    1. shinelikeme – 35p

    2. gerula – 30p

    3. ShutUpLegs – 26p

    4. Trevizes – 22p

    5. Dang – 21p

    6. Fra'su – 18p

    7. crk – 16p

    8. Fandango – 8p


  8. Etapa 4

     

    Rezultate:

     

    1. VALVERDE BELMONTE Alejandro - MOVISTAR TEAM

    2. SAGAN Peter - TINKOFF - SAXO

    3. MORENO FERNANDEZ Daniel - TEAM KATUSHA

    4.  ROCHE Nicolas - TEAM SKY

    5. GONCALVES José - CAJA RURAL-SEGUROS RGA

     

    Pronosticuri:

     

    crk: D. Martin 0p

    Fra'su, Fandango: Dumoulin 0p

    Dang, ShutUpLegs: Sagan 8p

    shinelikeme, Trevizes, gerula: Valverde12p

     

    Clasament:

     

    1. shinelikeme – 30p

    2. gerula – 22p

    3. ShutUpLegs – 21p

    4. Trevizes – 17p

    5. Dang – 16p

    6. Fra'su – 13p

    7. crk – 8p

    8. Fandango – 0p

     

    Ce nebunie de final ... 4 km absolut fantastici!


  9. Etapa 3

     

    Rezultate:

     

    1. SAGAN Peter - TINKOFF-SAXO

    2. BOUHANNI Nacer - COFIDIS SOLUTIONS CREDITS

    3. DEGENKOLB John - TEAM GIANT ALPECIN

    4. DRUCKER Jean-Pierre -  BMC RACING TEAM

    5. RICHEZE ARIEL Maximiliano - LAMPRE MERIDA

     

    Pronosticuri:

     

    shinelikeme, crk, gerula, ShutUpLegs: Degenkolb – 5p
    Fra'su: Sagan – 12p
    Dang: Bouhanni – 8p
    Fandango: Ewan – 0p
    Trevizes: C.Barbero – 0p

     

    Clasament:

     

    1. shinelikeme – 18p

    2. ShutUpLegs, Fra'su – 13p

    3. gerula – 10p

    4. crk, Dang – 8p

    5. Trevizes – 5p

    6. Fandango – 0p


  10. Etapa 3

    shinelikeme, crk, gerula: Degenkolb
    Fra'su: Sagan
    Dang: Bouhanni 

    Fandango: Ewan

     

    Etapa 2

     

    Rezultate:

     

    1. Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge

    2. Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin

    3. Nicolas Roche (Irl) Team Sky

    4. Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team

    5. Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha

     

    Pronosticuri:

     

    crk, ShutUpLegs: D. Martin 3p
    gerula, dang, Fandango, Trevizes: Valverde 0p
    Fra'su, shinelikeme: Purito1p

     

    Clasament:

     

    1. shinelikeme – 13p

    2. ShutUpLegs – 8p

    3. gerula, Trevizes – 5p

    4. crk – 3p

    5. Fra'su – 1p

    6. Dang, Fandango – 0p


  11. Etapa 1

     

    Rezultate:

     

    1. BMC RACING TEAM

    2. TINKOFF – SAXO

    3. ORICA GreenEDGE

    4. TEAM LOTTO NL – JUMBO

    5. ETIXX - QUICK STEP

     

    Pronosticuri:

     

    gerula, Trevizes, ShutUpLegs: Orica GreenEDGE – 5p

    Dang, Fandango, crk: Trek – 0p
    shinelikeme: BMC – 12p

    Fra'su: Sky – 0p

     

    Clasament:

     

    1. shinelikeme – 12p

    2. gerula, Trevizes, ShutUpLegs – 5p

    3. Dang, Fandango, crk, Fra'su – 0p