Discuție inactivă de mai mult de 3 ani
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

fourfun

Amator
Salut ! Caut partener/a de tura pentru 6 tari, durata 2,5 luni, tura va fi in vara lui 2017, daca cineva are timpul necesar vorbim detalii de traseu ...

 
Ultima editare de un moderator:
@fourfun

In primul rand, bine ai venit pe forum.

In al doilea rand, in ideea de a gasi un eventual partener de tura, cred ca ar fi util sa dai cateva detalii despre tura, cum ar fi perioada, traseul, cazarea sau orice ti se mai pare interesant.

Multumesc.

 
Am un traseu schitat, doar ca detaliile se vor puncta cu eventualul partener, este o tura in echipa trebui sa placa tuturor ... un detaliu ar fi ca eu am 35 de ani si fizic stau foarte bine, eu fac lejer 100-150 km/zi ... Vreau sa ajung pana in Germania si nu vreau graba :)

 
Ultima editare de un moderator:
@fourfun

Poti posta aici traseul schitat.

Pe langa faptul ca te-ar putea ajuta sa gasesti un partener de tura, este foarte posibil sa primesti niste sugestii referitoare la acel traseu, sugestii care s-ar putea sa iti fie utile.

In plus, cu siguranta acele sugestii, odata postate aici, pot fi utile altora care vor sa parcurga, total sau partial, traseul ales de tine.

Ar mai fi utile si niste detalii despre buget si cazare (cort, pensiune, coachsurfing, etc)

Multumesc.

 
  • Upvote
Reacții: 1 users
Scuze ca am scris asa putine, nu ma asteptam sa am doritori de asa ceva si nici nu am speranta sa gasesc asa ceva, dar la indrumarea prietenilor am decis sa postez, de obicei plec singur si vad multi ciclisti singuri pe traseu si ma simt mahnit ca nu ne gasim sa ducem o "trena" ... 

Schita traseu: Mi-am imaginat punct final izvorul Dunarii, deci Germania, vreau sa plec prin Serbia, Croatia, Austria, Germania si returul nu tre sa fie tot asa ...  cazarea o sa fie in general in hostel-uri, cat mai putin cheltuit. Cortul evident ca o sa fie, daca ne gasim 3-4 este ideal sa caram un singur cort.

Ca si timp pe traseu, eu vreau sa nu fiu presat, doar din faptul de a gasii timp si de altceva decat pedalat "o Viena" "un palat" ... etc. Munca pe care o prestez imi permite sa fiu liber  pe timpul verii ... 

Astept doritori si sugestii :)

 
Ultima editare de un moderator:
Moga, dar nu l-am mai "vazut" demult....

Daca se leaga ceva sa va verificati compatibilitatile inainte, zic.

 
  • Upvote
Reacții: 2 users
Sunt cateva filmulete pe youtube, poti sa cauti "Carpaticus".

Daca exista compatibilitate, puteti face impreuna ture memorabile. 

Daca nu este compatibilitate, cu siguranta vor fi memorabile eventualele ture impreuna.

 
  • Upvote
Reacții: 7 users
Salut. Prenumele  meu  este  Geani,am 45 ani si sunt din Bucuresti. Sunt   FOARTE, FOARTE  INTERESAT de o tura in directia Germania, poate chiar pana in Olanda pe perioada de  vara.

Numerele mele  de  telefon  sunt 0732032723 si 0721452638. Astept   un  mesaj  cu  numarul   tau  de  telefon   sau   contacteaza-ma   direct,  ASTEPT.

 
Ultima editare de un moderator:
Salutare...traseul suna ok. Cort am, coburi si toate cele de trebuinta. De impartit cortul nu cred ca o voi face cu nimeni deci fiecare cu patul lui. 3 luni insa imi pare cam mult...la 20 euro pe zi cheltuieli nu cred ca imi permit 3 luni. Daca vrei luam autocarul Bucuresti-Viena (200 ron) si facem Austria-Germania-Slovacia-Ungaria-Serbia...Gen EV6...Sau macar detaliaza putin traseul.

 
Ultima editare de un moderator:
Eu as fi dispus la o tura de 2 saptamani. Cu plecare de undeva din vest. Cum a zis si @Iulian-Bucifal cu autocarul sau cu masina personala. Eu am fost pentru prima data vara trecuta de la Viena pe Donauradweg (EV6) pana la Salzburg. Am prins gustul si anul asta as vrea sa fac alt traseu dar tot prin vest. Ar merge ~1400 km, + sau -. 

E cineva interesat?

 
  • Upvote
Reacții: 1 users
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Back
Sus