Sign in to follow this  
mirceacosmin

turul romaniei 2008= UCI 2.2

Recommended Posts

ce parere aveti baieti de tururl de anul asta,se anunta spectaculos..am fost azi pe la federatie si s-au inscris deja 14 ekipe...pro majoritatea...si mai este de venit...eu cred ca primul roman va veni dupa lokul 20...sa speram ca ciocan alexandru va avea resurse sa se bata la tricoul sprintorilor.

Eu am auzit ca Ciocan sa lasat la sfarsitul anului trecut.

Si este inca o cursa 2.2 in Romania anul acesta. :wink:

pai ciocan este antrenor la Dinamo...eu sper sa nu se fi lasat...nu vad pe altul sa ia tricoul rosu.da...este la miercurea ciuc,bravo eduard novak!!!!felicitari!!!

Incet incet Romania apare pe "harta ciclismului" occidental.

Cu aceasta ocazie o noutate poate in Romania vor fi testele anti-dopping ! Gata cu bulgarii aia "isteti"

foarte interesant traseul turului de anul asta,sunt curios insa de cum va arta cursa pentru un spectator(adica vor fi sponsori mai multi, bannere si mai ales va fi filmat?)

foarte interesant traseul turului de anul asta,sunt curios insa de cum va arta cursa pentru un spectator(adica vor fi sponsori mai multi, bannere si mai ales va fi filmat?)

da,va fi filmat,parteneri media fiind realitatea si otv deocamdata,vor fi mai multe bannere cu siguranta dar ma indoiesc sa fie prea multi oameni pe traseu...mai avem pana akolo,insa garantez ca vor fi multi in etapa sibiu-balea;) deja se inscriu oamenii pe liste,din bucuresti ...care-i la ceva distanta...dar apoi din sibiu si alte localitati.plus...o sa vina ceva ekipe care nu ati mai vazut pana akum in ro...continentale adica...nu doar regionale...si de duzina romaneasca...

:D

Pai ce alte echipe mai exista?

Nici Compet si nici Petrolul nu au 6 oameni care sa poata alerga in Tur.

Poate Delma...dar nici ei nu cred ca au echipa si buget ca sa participe la o cursa de 7 zile

Guest cioc

e conpet si e aceeasi echipa careia ii zice conpet petrolul doar ca au doua sectii una de sosea si una de mtb,celei de mtb ii se spune conpet pentru ca este la clubul sportiv conpet iar celei de soseai ii zice petrolul ca e la stadionul petrolul,dar e aceeasi echipa

ciocan e la conpet petrolul dar e antrenor la dinamo si anu asta nu o sa mai fie cum a fost pana acum sa fie singuru care sa sa bata pt tricou rosu

Scuze..am vrut sa spun Conpet si Mazicon.

Imi mentin afirmatia...Conpet Petrolul nu are echipa la ora actuala.

Campulung, Dinamo si echipa lui Ede sunt singurele care pot sa faca ceva.

Eu ii sustin pe unguri pentru ca mi se pare exemplar modul in care a reusit Ede sa faca atat de multe. Si asa fara a da din gura si fara sa se laude pe la colturi cu "facem...dregem...suntem cei mai tari".

De papagali sunt satul.

eu ma gandeam la conpet sau la mazicon(in rest chiar nu sunt alte echipe care ar putea participa)

MAZICON A MURIT ODATA CU NOI...2005 ULTIMUL AN...

Nici Compet si nici Petrolul nu au 6 oameni care sa poata alerga in Tur.

Poate Delma...dar nici ei nu cred ca au echipa si buget ca sa participe la o cursa de 7 zile

ovidiu...conform regulamentului uci am impresia ca federatia sau organizatorii tre sa plateasca cazare,mancare pe parcursul turului 2.2 in mod special celor veniti de afara.delma se muta la css2 si nu au cu siguranta oameni de tur.

ovidiu...conform regulamentului uci am impresia ca federatia sau organizatorii tre sa plateasca cazare,mancare pe parcursul turului 2.2

Cred ca tu sti foarte bine ca in ciclismul romanesc este o diferenta mare intre regulament si realitate.

Cred ca tu sti foarte bine ca in ciclismul romanesc este o diferenta mare intre regulament si realitate.

man...cu parere de rau...nu ca te aprob pe tine man,spu n ca ai perfecta dreptate frate...asa este.tara asta stinks.sa speram ca cineva va fi interesat doar de ciclism in si la noi si nu de umplut buzunarul,sau si de ciclism...pe langa buzunare.inka o data:RESPECT pt EDUARD NOVAK si aia de la sibiu...:),kiar si pt Parlici cu initiativa lui.

Km

07.06.2008 -Prolog - Contratimp Individual - Municipiul Botosani

08.06.2008 - Botosani - Piatra Neamt

09.06.2008 - Piatra Neamt - Miercurea Ciuc

10.06.2008 - Miercurea Ciuc - Sibiu

06.2008 - Sibiu - Balea Lac

06.2008 - Curtea de Arges - Valenii de Munte

13.06.2008 - Valenii de Munte - Braila

14.06.2008 - Braila - Constanta

Total: 1.122

Asta este traseul prezentat pe site-ul federatiei

Se stie traseul turului de anul acesta? Mai trece pe la Deva?

frate...pe la Deva numai necazuri am avut cu sosirile acolo...ultima data cand am trecut eu...sa cazut in masa,juma de pluton pt ca pe strada cu sosirea erau numai masini,anu trecut...nu mai spun...frumos oras,dar...cred ca se va evita cativa ani pt a se uita de incidentul de anu trecut.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this