Sign in to follow this  
mirceacosmin

turul romaniei 2008= UCI 2.2

Recommended Posts

AU!! AU!! Ce va fii peste 5 ani !! Este semi centenarul turului!! 50 de ani!! Sper ca macar atunci sa avem si noi in Romania , un tur ca GIRO,etc, cu ciclist de prima mana(asta nu e o insulta la ciclistii romani:D) !! Si anu asta se anunta ceva fain, dar sa vedem!! Sper ca pe 10 iunie si fiu si eu la SIbiu sa vad cum e TURUL ROMANIEI ! Bafta celor care se implica si sper sa fie cat mai multe echipe romamesti in concurs!

eu unul cred ca o sa avem un tur tare peste 5 ani daca o sa avem in primul rand drumuri pt asa ceva...avem transu...asta-i spuper..lacu rosu...bicaz,piatra neamt...si multe alte locuri frumoase,avem ekipe frumoase in devenire continentale...tusnad,olimpic team....poate la sibiu ceva sau timisoara...Doamne ajuta si atunci vor vrea si strainii sa vina aici.putem sa atragem prin curse uci...ceea ce implica bani si lupta pt puncte din partea participantilor importante pt a ajunge la ekipe mai tari,pro continentale...si asa ne vom dezvolta si noi,avem o tara nemaipomenita...oamenii o mai strica;)

Guest fx0360

poate nu anul asta...dar aveti ceva potential acolo...stiu eu;)

Si poate mai mareste doctorul potentialul cu ceva medicamente ...

Si poate mai mareste doctorul potentialul cu ceva medicamente ...

Upss! Oare se poate?:confused:Daca da, atunci o mai fi facut-o? Dar oare Ne intereseza??? Noo, nu, nu ne.

Guest fx0360

OFF TOPIC:

Si eu am crezut ca-i doctor adevarat ... :)

Recunosc ca sunt un cretin, ma cheama Mani, si impreuna cu prietenii meu MARIUS VLAD si GABEE IMLING formam o echipa de AVORTONI (asa ne spune seful site-ului)

Edited by Ovidiu
Daca tu spui asa o fi! Avortoni sa va ramana numele la toti 3

OFF TOPIC:

Si eu am crezut ca-i doctor adevarat ... :(

Cu timpul n-o sa mai pui boticul la toate cele ...:) ;) :)

Nouazeci de rutieri din 17 tari vor participa, in perioada 7-14 iunie, la Turul Ciclist al Romaniei, competitie aflata la cea de-a 45-a editie si care figureaza pentru prima data in calendarul Federatiei Internationale de Ciclism (UCI).

Potrivit unui comunicat al Federatiei Romane de Ciclism, la competitie va participa si echipa nationala a Italiei. Rutierii prezenti la eveniment vor concura pentru 15 echipe din Romania si din strainatate.

Traseul editiei a 45-a, de 1.172 de kilometri, incepe la Botosani si se incheie la Constanta.

Turul Ciclist al Romaniei va fi prezentat intr-o conferinta de presa, joi, la ora 11.30, in Sala Mare a Hotelului Capitol din Bucuresti. La conferinta de presa vor participa presedintele ANS Octavian Bellu, oficiali ai Federatiei Romane de Ciclism si Triatlon si reprezentanti ai partenerilor.

Mediafax

eu nu prea cred chestia asta cu nationala italiei...poate de juniori:D nu prea se mai alearga cu ekipele nationale decat la mondiale...olimpiada..

Intreb si eu ca un curios ce sunt, ca pe net nu am reusit sa gasesc informatii in acest sens: se va difuza turul romaniei la tv? :? Si daca da, pe ce post ar trebui sa ma uit?:)

Turul Romaniei nu va fi transmis la TV Daca traiesti intr-un localitate prin care trece turul du-te sa-l vezi pe viu. Eu asa o sa fac. ;-)

Intreb si eu ca un curios ce sunt, ca pe net nu am reusit sa gasesc informatii in acest sens: se va difuza turul romaniei la tv? :? Si daca da, pe ce post ar trebui sa ma uit?:)

nu cred...cu toate c aar fi super misto...pe situl federatiei trebe sa scrie...sant ceva parteneri media...dar...otv...din astea...aia-s okupati k elodia in garsoniera...cred ca o tin la ei in frigider...:mrgreen:

Am vazut la Stiri pe 4 Iunie ca Transfagarasanul se va deschide (deszapezi) cu 2 saptamani mai devreme anul asta din cauza Turului Romaniei !!!

sa vezi munti de zapada !

voi fi acolo,revin cu ceva poze;-)

Aseara, la DDD (Dan Diaconescu in Direct), pe celebrul OTV s-a facut anuntul oficial despre Turul Romaniei, in timp ce Domnul Diaconescu, cu un vadit interes susotea cu cineva de prin "platou" :mrgreen:.

Ieri , intr-o conferinta de presa fostul ciclist sibian dl.Nicu Ivan , oficial al Turului Romaniei , a anuntat posibilitatea scurtarii cu 7 km a etapei Sibiu - Balea ! ( din cauza zapezii ) .

Ieri seara utilajele de deszapezit au ajuns la tunel , nu stiu daca Nicu stia asta ...

Basso...ne vedem in Balea , la etapa din tur :P .

oameni buni, maine incepe turul ciclist al romaniei si nu se transmite la televizor???? Pai cum puii mei e telesport partener media daca nu transmite nimic maine?

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this