Sign in to follow this  
mirceacosmin

turul romaniei 2008= UCI 2.2

Recommended Posts

Margiotta a mai reclamat faptul că în apropierea liniei de sosire nu ar trebui să existe linii de tramvai pe traseu, cum s-a întâmplat în finalul etapei a şasea, de la Brăila. Comisarul UCI consideră că aceste linii de tramvai sunt periculoase, putând provoca accidente rutierilor aflaţi în sprint spre linia de sosire..

E adevarat dar au existat 2 benzi de circulatie pe care s-a desfasurat sprintul delimitate de garduri de protectie ceea ce consider ca e suficient fata de ce am vazut in occident.

Imagine postată

Imagine postată

A fost loc suficient ptr sprint si nu a avut nimeni nimic de obiectat.

superbe pozele...faceti si voi un album cu tot ce sa pozat(care le aveti) pe flickr ceva...ca aici nu cred ca se poate;) ar fi super!!

Super pozele, am vazut pe ghidonul castigatorului "chestia" aia de culoare rosie, ca un ciclocomputer, a reusit sa vada cineva daca era un SRM ?!?

Super pozele, am vazut pe ghidonul castigatorului "chestia" aia de culoare rosie, ca un ciclocomputer, a reusit sa vada cineva daca era un SRM ?!?

nu este srm - este sistemul ergomo ( varianta mai ieftina , cam 1300 eu - srm ul e de la 2200 eu in sus )! dar tot sistem de masurat wattajul . http://ergomo.de/?module=tresc&id=106

Deci pe cat au venit romanii la general ? Abandonuri ceva ?

tu nu vezi frate ca nu e nimic pe nicaieri...cacao...si atat...romania!!!:12::12:

Dar cam cat costa, cea mai ieftina cursiera, din pozele astea? :roll:

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this