Sign in to follow this  
mirceacosmin

turul romaniei 2008= UCI 2.2

Recommended Posts

Ca niste iubitori ai sportului cu doua pedale ce ne aflam pe aceste melaguri am plecat si noi cu mic cu mare la Piatra-Neamt sa vedem finalul primei etape

Imagine postatăImagine postatăImagine postatăImagine postată

hehehe, ce tare. sosirea a fost pe strada unde am copilarit eu. ma laud, nu aruncati cu pietre.

cine a cistigat azi etapa?

sau cum s-a sosit pe primele trei locuri?

stie careva

stie cineva de la cat e plecarea maine din sibiu ? multumesc.

Maine (11 iunie 2008) plecarea din sibiu va fi la ora 11 din Dumbrava, se merge pe cisnadioara - cisnadie - DN1 .. avrig .. balea , ceva de genu asta.

Azi nu am reusit sa-i prind la sosire din cauza ca m-a oprit politia undeva la intrarea in sibiu si am luat-o pe jos, cu masina nici o sansa :)

Am reusit totusi sa fac cateva poze :)

Cateva poze de la Turul Ciclist al Romaniei - Etapa de la Sibiu

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Azi am auzit ca a castigat un italian, din pacate nu stiu care si de fotografiat am apucat sa fac doar pagina a doua :( .. aici e clasamentu de la 54 in sus

La pagina asta o sa mai reactualizez si maine informatiile cu ce o sa mai primesc: Turul Ciclist al Romaniei - Etapele 3 si 4 - Sibiu

am fost acolo, a fost foarte misto, iar finishul a fost in forta..nu stiu exact cine a castigat din pacate

nu are cum...ba da nici un clasament nimik...stam acasa pe bezna si nu se stie nimik...rusinos frate...presa lu peste,si astia de la federatie la fel,...nimik...informatii ceva...ovidiu,nu esti in tur cu astia?...sa ne dea si noua unu ceva detalii mai adevarate...faza k tricoul albastru...este exact treaba romaneasca...un fel de hartie igienica:D...

Primele 3 locuri :

1. Giampolo Biolo

2. Davide D'Angelo

3. Emanuele Rizza

n.r. - aproximativ 50 km/h) si acesta este un semn că vom avea o competitie interesantă în 2008“, a precizat Vasile Selejean, cel care a mai spus că românii nu au intrat în puncte în etapa I, adică între primii 20.

text..

Unde-s romanii ca nu-i vad nici in poze nici in clasamentele sosirilor ?!?!?

o sa-i vezi maine in poze ... in pozele de la START-ul din dumbrava :mrgreen:

n.r. - aproximativ 50 km/h) si acesta este un semn că vom avea o competitie interesantă în 2008“, a precizat Vasile Selejean, cel care a mai spus că românii nu au intrat în puncte în etapa I, adică între primii 20.

text..

Stiam ca primii 20 primesc premii in bani, si doar primii 8 primesc puncte UCI. S-a schimbat regulamentul?

Stiam ca primii 20 primesc premii in bani, si doar primii 8 primesc puncte UCI. S-a schimbat regulamentul?

nu sa skimbat...este vba ca e tur,nu clasica si categoria de asa natura ca se dau puncte pan la primii 20.

romanii...romanii...unde sa se mai vada frate? pai mai sant 3,4 care sant in stare sa spuna ca ar face ciclism adevarat in tara asta.

pai mai sant 3,4 care sant in stare sa spuna ca ar face ciclism adevarat in tara asta.

Las ca mai stiu eu unu in Italia din fericire ;-) Are "blana maro" :mrgreen:

Azi am facut un Cti cu el si a scos 44,5 medie pe un circuit de 33 km cu o cursiera normala !!! Mi-a dat 1 minut si eu aveam ghidon, roti TT etc...

Azi e o zi buna pentru o intalnire ad-hoc la Balea! Ce ziceti? Da' trebuie sa va miscati repede. Eu plec intr-o ora. Ne vedem acolo :)

Cele doua topicuri care tratau acelasi subiect au fost combinate pentru un mai bun curs al discutiei.

In etapa a treia romanii care au trecut in plutonul fruntas linia de sosire au fost :

Ciocan Alexandru de la Dinamo Secrom – pozitia 27

Anghelache Dan tot de la Dinamo Secrom – pozitia 38

Florea Mihai (Delma 2003 Medgidia) – pozitia 41

Csicsaky Tamas (Tusnad Cycling Team) – pozitia 43

si Manu George Adrian de la Dinamo Secrom – pozitia 44.

La general dupa etapa a treia Dan Anghelache este pe 23, cu o intarzaiere de 1’59”.

Acum sa vedem ce fac in etapa de azi ;-)

A castigat un ungur. Cica a urcat ca o racheta.

Diferenta fata de urmaritori a fost estimata de cei care au fost la sosire la cca. 4 minute. Probabil el este castigatorul turului.

Pana la urma sosirea a fost la Balea Cascada sau la Balea Lac?

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this