DaniNadal

La Vuelta a Espana 2011

45 members have voted

1. 1. Cine va fi primul la Mardid?

• Igor Anton
    • Joaquin Rodriguez
    • Denis Menchov
    • Michele Scarponi
    • Vincenzo Nibali
    • Jurgen Van den Broeck
    • Bradley Wiggins
    • Daniel Martin
      0
    • Janez Brajkovic
    • Andreas Kloden

Recommended Posts

Pronosticul meu: Sagan etapa si Cobo in rosu.

Initial il voiam pe Bennati, dar vazand profilul ultimilor 3km, m-am gandit ca Sagan are sanse mai mari, nefiind perfect plat...

Pentru azi merg pe Anton si Cobo.

1.Scavenger 84

2.Trevizes 79

3.Razvan69 60

4.Cata 60

5.marian.Cadel 56

6.Machiavelli 55

7.shuy_cg 44

8.DaniNadal 43

9.catalinm 36

10.kerosen 5

11.dani96 1

Froome si Froome rosu. Sper sa reuseasca sa-l distanteze pe Cobo pe ultima catarare si sa se poata tine de el si Wiggins.

Dupa 30 de ani, din nou Vuelta trece prin Tara Bascilor. In 1978 sustinatorii separatistilor au obstructionat Vuelta considerand-o un simbol al statului unitar (franchist/monarhic). Anton si Txurukka (nu stiu daca am scris bine) s-ar putea sa fie in evadare iar Nieve sa incerce victoria din grupul favoritilor. In rest, Froome pentru tricou! Dar nu stiu cum va reusi. Ori va ciupi de ici de colo la sprinturi, ori va incerca sa evadeze in ultimii 14 km de plat. Destul de greu. Sagan e si el in lupta pentru puncte cu Rodriguez si Mollema.

Pronostic: Nieve, Froome.

daninadal-Anton si Cobo.

razvan69-Nibali si Froome

Trevizes-Nieve,Froome

catalinm-Froome si Froome

scavenger-Froome si Cobo

Azi intram in Tara bascilor? Daca da, atunci Anton etapa si Froome in rosu(poate pune ceva timp intre el si Cobo pe coborarea aia).

Rog pe cineva sa faca un amplu rezumat asupra acestei etape.Am fost plecat si am ratat etapa.Vreau sa stiu cum de a reusit Anton sa castige aceasta etapa.

daninadal-Anton si Cobo-11 pct

razvan69-Nibali si Froome-2 pct

Trevizes-Nieve,Froome-1 pct

catalinm-Froome si Froome-0 pct

scavenger-Froome,cobo-1 pct

shuy_cg-Anton,Froome-10 pct

1.Scavenger 85

2.Trevizes 80

3.Razvan69 62

4.Cata 60

5.marian.Cadel 56

6.Machiavelli 55

7.shuy_cg 54

8.DaniNadal 54

9.catalinm 36

10.kerosen 5

11.dani96 1

Ar fi bun un loc 5.Victoria lui Anton m-a mai scos putin la Velogames dar tot printre ultimii cred ca sunt.Razvan69 acolo face legea sau cel putin o facea ultima oara cand m-am uitat eu.

Cred ca mi-ai dat un punct degeaba etapa asta.

Excelenta primirea Vueltei in tara Bascilor. Lofkvist a tras tare pe cand Anton era doar la 1:30, trena lui Wiggins a fost neconvingatoare si l-a scos pe Froome din calculele bataliei pentru bonificatii. Maine daca Sky nu obtine ceva la sprinturile intermediare, lucrurile sunt decise desi exista o catarare de categoria 1, sunt totusi intre 40-50 km pina la final.

Socotelile s-au cam incheiat de la etapa cu Pena Cabarga, era foarte putin probabil sa faca Cobo vreun pas gresit, mai ales ca are o echipa destul de puternica (Geox e pe primul loc in clasamentul pe echipe), echipa care sper sa adune punctele necesare licentei de Pro Tour pentru anul 2012.

Mai ramane batalia pentru tricoul verde si cel cu buline. Mi-ar place sa-l vad pe Sagan in verde, dar cred ca Purito merita mai mult acest tricou dupa spectacolul facut (si ghinioanele aferente).

1.Scavenger 85

2.Trevizes 79

3.Razvan69 62

4.Cata 60

5.marian.Cadel 56

6.Machiavelli 55

7.shuy_cg 54

8.DaniNadal 54

9.catalinm 36

10.kerosen 5

11.dani96 1

Pentru victorie Scavanber si Trevizes.Pentru locul 3 Razvan si cata,iar pentru locul 5 se bat Marian,Machiavelli,Shuy si DaniNadal.Mai facem concursul de pronosticuri si in Giro di Lombardia?

daninadal-Anton si Cobo-11 pct

razvan69-Nibali si Froome-2 pct

Trevizes-Nieve,Froome-1 pct

catalinm-Froome si Froome-0 pct

scavenger-Froome,cobo-1 pct

shuy_cg-Anton,Froome-10 pct

1.Scavenger 85

2.Trevizes 80

3.Razvan69 62

4.Cata 60

5.marian.Cadel 56

6.Machiavelli 55

7.shuy_cg 54

8.DaniNadal 54

9.catalinm 36

10.kerosen 5

11.dani96 1

Ar fi bun un loc 5.Victoria lui Anton m-a mai scos putin la Velogames dar tot printre ultimii cred ca sunt.Razvan69 acolo face legea sau cel putin o facea ultima oara cand m-am uitat eu.

Cred ca e mai mult un joc de noroc,m-au salvat Poels si Sagan avand in vedere ca oamenii mei de general,Anton,Scarponi si Rodriguez nu sunt in top 20.Asa ca la final s-a putea sa ies de podium dupa ce se aduna punctele obtinute la clasamentele finale.

@Dani Nadal....vezi ca nu m-ai trecut(din nou...;) ) la pariuri....am pariat pe Anton si am 66 de puncte....pronosticul meu se afla pe pagina aceasta.....se mai intampla!

@Dani Nadal....vezi ca nu m-ai trecut(din nou...;) ) la pariuri....am pariat pe Anton si am 66 de puncte....pronosticul meu se afla pe pagina aceasta.....se mai intampla!

OK.

1.Scavenger 85

2.Trevizes 80

3.marian.Cadel 66

4.Razvan69 62

5.Cata 60

6.Machiavelli 55

7.shuy_cg 54

8.DaniNadal 54

9.catalinm 36

10.kerosen 5

11.dani96 1

Pentru azi merg pe Joaquim Rodriguez si Juan Jose Cobo.