Sign in to follow this  
Eidrian

Caut un club de ciclism in Bucuresti

Recommended Posts

Salutare!

Am aflat despre site-ul acesta de la un prieten, si am vazut ca se poarta destul de in cunostinta de cauza. Asa ca m-am gandit sa cer si eu o parere, informatie. Am 18 ani, sunt in clasa a 12-a, in Bucuresti. Am facut ceva sport pana acum: 3 ani (fotbal), 2 ani arbitru de fotbal... . Am o conditie fizica destul de buna zic eu...( am luat testul Cooper cu timpi f buni de fiecare data). Merg pe bicicleta de vreo 12 ani. Vara fac ture destul de lungi (60-90 km), cu catarari destul de seriose (asta pt ca stau in vacanta undeva langa Sibiu).

Acum sa trec la problema efectiva. Din august as vrea sa fac ciclismul intr-un cadru organizat(adica un club), si nu am reusit sa dau de nici un club... . As fi interesat de un club in Bucuresti, unde credeti ca as avea o sansa sa ma bage in seama. Nu imi dau seama daca nu sunt prea batran. Oricum sunt constient ca ciclismul implica investitii de timp, cat si financiare, dar imi doresc foarte mult sa fac asta.

Asa ca va rog sa imi dati si mie un sfat, vreo indrumare.

Astept raspunsurile voastra si va multumesc de pe acum.

Adrian

Poti incerca la Dinamo.

O sa cer de la antrenorul lor un numar de telefon la care o sa poti suna.

Foarte probabil o sa dai un test. Te vor pune sa mergi cu echipa la o tura sa vada cat de bine te descurci.

O sa postez numarul aici pe forum.

In viitor o sa incerc sa fac cate o pagina de prezentare pentru fiecare club mai rasarit din tara, cu adresa, numar de telefon, persoana de contact, etc.

In acest mod cei care vor fi interesati vor avea "pe ce sa puna mana" http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Sper sa imi fac ceva timp si pentru acest proiect(mai sunt 3 in lucru).

Multa bafta..si cand esti prin sibiu da un semn. te luam la o tura...sa vedem ce iti pot picioarele :twisted: :idea:

Salut!

Astept cu nerabdare un raspuns. Oricum ma astept sa dau cateva teste, e foarte bine. Asa aflu si eu daca am vreo sansa in sportul asta, si afla si ei daca e ceva de capul meu.

Cand vei putea, astept sa revii cu un rapsuns.

Multumesc!

Salutare!

Imi cer scuze, nu vreau sa fiu nici sacaitor, si nici sa acumulez post-uri... Dar nu am reusit inca sa abordez problema pe care am prezentat-o mai sus in nici un fel...

Asa ca daca are cineva vreo sugestie sau si mai bine vreo directionare sau indicatie, ar fi minunat.

Multumesc!

Nu am apucat inca sa vorbesc. De fapt am uitat :oops:

Incearca si tu la dinamo. Intra la stadion si intreaba cum il gasesti pe domul Neagoe sau pe domnul Romascanu.

Le spui ca vrei sa faci ciclism si o sa te ajute.

Daca esti mai timid astepti pana iti fac eu rost de nr de telefon.

Ok, o sa mai astept, nu e nici o problema, cand o sa aveti timp. Nu e nici o graba deocamdata... ca inteleg ca nu mai am cum sa ajung in TdF anul asta :) .

Multumesc pt sprijin!

Ceva noroc pana acuma, Adriane? Sau ai abandonat ideea? Pana la urma ce ai facut?

A trebuit sa i-au o pauza de vreo 3 luni, care se va mai prelungi inca vreo doua, din fericitul motiv ca am primit o bursa in Anglia. http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Dar cand ma voi intoarce, se pare ca am reusit sa strang destui oameni entuziasti in tzara( vreo 7), si nu ma refer la ciclisti, ci la oameni cu finante, astfel incat sa deschidem un club de ciclism. Mai multe detalii cand se intampla ceva.

Numa bine!

Nu vreau sa dezgrop mortii, insa stie cineva de existenta unui club (MTB in mod special) de amatori / semi profesionisti (pt astia cu burtica mai mare) in Bucuresti?

Tocmai l-ai gasit: CICLISM.RO

Pentru ca sa dai de lume, intra pe Forumul Regional/Bucuresti/Planificator ture MTB :)