Axe

Constructie bicicleta reclinata : poze, proiecte, modele, idei

Recommended Posts

Doar daca lasa scaunul mai pe spate!? E tare! :)

Cred ca are o raza de bracaj cam ca a unui MIG 21 (Lancer).

Ar merge si o remorca... :)

asta, daca o sa aiba si remorca... :)

In afara oricarui subiect, am gasit aceasta maxima pe net care trebuie expusa aici cu orice pret:

"recumbent bike is normal bike, classic bike is torture machine!"

Am gasit-o la un pretenash englez pe fb, dar daca ai zis-o primul si n-ai inregistrat-o la osim, ai perdut!

raspunsul este mai mult decat rezonabil...... :)....probabil ca o sa aplic pentru modelul Carier la care se poate lega ceva pe viitor....vreau sa fiu fast...fast... ceea ce cu un SWB daca nu il imbraci cat de cat nu ai cum sa atingi aceasta dorinta...total nu ma gandesc deoarece nu am stabilitate poate la un trike....nu inteleg ce vrea sa zica la standardul 2... with some imperfections on gelcoat...cred cu ceva imperfectiuni.....gelocoat o fi pasta aia de se aplica inainte de fibra de sticla sa nu se lipeasca de mulaj..?....pt 50 de lei nu cred ca sa merita standardul 2.....

ttp://www.thorseat....-model-carrier/

Edited by otsdr

Arata bine, standard 2 pot fi zgarieturi sau gauri deja date, sau gaurit si reastupat. Bine ar fi sa-ti precizeze exact, eventual insotit de foto

Am mai scris despre faptul ca am un lant care ma tine impresionant de mult. Am concluzionat evident ca asa trebuie sa fie la recumbent pt ca fortele aplicate pe el sunt cu mult mai mici decat la bicicleta clasica.

Ok, azi a venit momentul sa-l schimb pt ca incepuse sa intre lera la 0.75 pe el. La cati km credeti?! Nu mai stiu nici eu, nu-l schimbasem niciodata dar aproximez undeva la 30.000-35.000km!!!! Asta pt ca intre timp am pierdut sirul, am schimbat ciclocomputerul, apoi bateria de vreo doua ori la actualul.....

• Upvote 1

de unde pot inchiria in bucuresti o reclinata sa testez feelingul?

M-a întrebat un vecin, ce faci tu cu First Bike-ul ăla? 

I-am răspuns:  un Second Baik :)

În curând la drum. 

IMG_20160415_105507%2B%25281%2529.jpg

• Upvote 1

Buna treaba, scaunul totusi l-as lua de-a gata de la Oceancicles

Pentru un buget redus acesta este numai potrivit. Părerea mea e că învelişul contează mai mult.

Nu e asa, scaunul are forma ergonomica, sezutul e ca o oala(concav), la fel si zona toracelui, pe cand zona lombara e dreapta, curburile coloanei sunt respectate. Adevarat ca e foarte important si cu ce il invelesti, dar nu neglijam suportul.

Am de 2 ani şi... Recusit de 3 cm, şi ştiu că tu foloseai ceva mochetă. Nu ştiu ce ai acum, dar ar fi bine sa incerci si asta.

La trike pe un scaun de carbon reglabil, cu aripioare si tetiera am un ventisit de la mama lui, crede-ma, ma simt mai bine pe scaunul din fibra de la ocean, cu mocheta mea cauciucata.

Daca are cineva nevoie, poate cu vreo alta conformatie, ma bate gandul sa vand ventisit de la velotechnik, identic cu asta

Scorpion_fs_links_grau_bl_zpsbw3ufhlg.jp