pac

Ture pentru clujeni

Recommended Posts

Speriati de panica intiparita pe fetele meteorologilor care anuntau coduri galbene, portocalii si rosii (asta rosu pentru Ungaria  dar se zice ca de acolo de obicei codul o ia spre noi) am decis sa fugim din oras ca sa ne salvam si bine am facut deoarece in Faget am dat peste un cod alb splendid: zapada moale numai buna de pedalat si padurea imbracata feeric in alb:

imag0092kc.jpg

Daca va e lene sa ne urmati puteti vedea AICI cateva imagini ca sa realizati ce pierdeti.

• Upvote 2

Si eu am fost azi, pe la 12-13 pe dunga rosie  :), sus la observatorul astronomic a fost ceata mare, vizibilitate sub 30 de metri. Am rupt-o prin padure inapoi :). Zapada a fost foarte aderenta, doar la pietrele rotunde m-am dat jos de pe sa(din cauza ghetii de sub zapada). Asa sa mai mergi la pedalat :D. Nici n-a fost rece, a trebuit sa ma deschid la haine, ca am ajuns sa transpir tare.

74911_489059844469890_1536174883_n.jpg

• Upvote 1

Si eu am fost azi, pe la 12-13 pe dunga rosie...

...deci ale tale erau urmele...

• Upvote 1

Da! ale mele erau, defapt erau singurele de pe traseu. Sus prin feleac era plin de urme de ATV.

Daca va bate gandul sa faceti o plimbare prin Hoia aveti grija si nu va avantati chiar daca drumul pare aderent fiindca sub zapada se poate ascunde gheata!

imag0118f.jpg

Foarte frumos astăzi pe lângă Casele Micești:

imag0203qz.jpg

Dacă doriți să mai vedeți apăsați AICI

• Upvote 3

Daca vreti sa urcati/coborati dealul Feleacului pe langa livezile de sub statia meteo mai bine luati-o prin alta parte; iata de ce:

imag0242b.jpg

• Upvote 2

Daca este cineva care face ture in acest week-end pe langa Cluj-Napoca si ar vrea sa ma alatur si eu grupului, il rog sa ma anunte. Bicicleta mea este MTB , deci nu as putea sa merg cu rutieri.

Multumesc!

Daca este cineva care face ture in acest week-end pe langa Cluj-Napoca si ar vrea sa ma alatur si eu grupului, il rog sa ma anunte. Bicicleta mea este MTB , deci nu as putea sa merg cu rutieri.

Multumesc!

Cauta pe facebook Clubul biciclistilor, ei fac ture usoare si scurte daca te intereseaza.

Cauta pe facebook Clubul biciclistilor, ei fac ture usoare si scurte daca te intereseaza.

Multumesc FratzyGT, dar oamenii de la Clubul biciclistilor nu "activeaza" doar prin zona Bacurestiului?

Azi am facut o iesire scurta pana la intrarea in Salicea.

Il salut pe amicul cu MTB Univega cu care m-am insotit din Faget.

Maine, facem o iesire prin Faget, care vrea sa vina, la ora 14:30 sa fie prezent la depoul de trolee/tramvaie din Manastur! :).

• Upvote 1

Prima tura de peste 100km, facut ieri. Zona Rasca - Belis e ciclabil destul de bine. De la coada Tarnita si dupa Curca lui Avram Iancu mai are de asteptat.

• Upvote 3

Maine, facem o iesire prin Faget, care vrea sa vina, la ora 14:30 sa fie prezent la depoul de trolee/tramvaie din Manastur! :).

Fusai da' nu am inteles ca era vorba de off-road.

Prima tura de peste 100km, facut ieri. Zona Rasca - Belis e ciclabil destul de bine. De la coada Tarnita si dupa Curca lui Avram Iancu mai are de asteptat.

Buna asta. Nu te supara ca noi nu suntem.

Fusai da' nu am inteles ca era vorba de off-road.

Ai fost la intalnire? Si ce ai facut pana la urma, ai urcat pe asfalt? Eu m-am intalnit cu doi biciclisti, ziceau ca asteapta pe cineva. Ma gandesc ca nu erai tu unul dintre ei.

Am fost cam de la 14:15.

Mai intai au venit cei doi care spuneau ca mai asteapta pe cineva.

Cam la 14:29 au mai venit inca 5 cu MTB care spuneau ca si-au dat intalnire ca sa faca ceva traseu Maros, off-road. Se uitau cu mila la bicla mea transformata din MTB in trekking asa ca am plecat.

Era 14:35.

Acum imi dau seama ca grupul a plecat sa faca off-road iar cei doi au ramas in continuare sa astepte pe cel de-al treilea.

Imi pare rau ca nu ne-am potrivit dar nu e nici o problema.

Poate saptamana viitoare.

Caut și eu un partener de ture, PM dacă dorește careva să ieșim. :)

Hai cu noi in tura :).

Apoi tare tentant sună, dar n-am făcut numai 2 ture scurte anul ăsta. Tare mă tem că rămân de căruță :D