Sign in to follow this  
ovidiu

Intalnire CICLISM.RO - Transfagarasan 27-29 Iunie 2008

Recommended Posts

ca sa se adune suta de biciclari eu zic ca ar fi bine sa organizam ceva.

De exemplu eu dau berea. Sa spunem 5 lazi vin din partea mea pentru intalnire (o bere de caciula daca suntem 100).

Sunt sigur ca se ofera cineva sa scoata si ceva vin din pivnita.

Problema este UNDE?CUM? CAND?

Daca vreit sa organizam ceva deschidem un topic separat.

A!!!!Si va fi intalnire fara discutii despre CMR-uri, piste si batiste. Bicicleala, mancarica, beuturica si fomei (sa vedem care dintre cei 100 vrea sa fie fomeie:D)

Asa cum a propus Basso

Imagine postatăImagine postată

apoi boieru' Incearca cu un nou topic,vedem vointa marii majoritati si Inclinam toti In aceeasi directie

Acum sa va aud cu propunerile.

Trebuie sa fie vara, sa fie munte si neaparat trebue sa fie multa lume.

Eu cred ca ar trebui sa ne intalnim pe Transfagarasan.

eu zic sa fie undeva mai jos ... sa poata veni cat mai multa lume :>

iar eu o sa vin cu trenul ... sa pot sa beau mai mult .. daca tot e suportata de cineva "inalt":cool:

pana atunci sa aiba grija de tirul ala cu bere ca o sa fim foarte multi

Pai sunt multe optiuni.

Ar fi o treaba daca toata lumea ar fi pe MTB sa facem o tura pe Transalpina.

Totusi...cred ca soseaua este cea mai buna solutie.

Transfagarasanul este o idee buna pentru ca multa lume vrea sa il faca si se poate urca si pe cursiera si pe MTB.

Se poate face cartierul general la Cartisoara si a doua zi se urca (fiecare in ritmul lui) pana la lac.

Stam pe terasa si radem inca o bere sau doua sa ne facem curaj pentru coborare:D si ne regrupam la Cartisoara pentru o noua portie de mici, bere si pastrama.

Se poate face aceeasi chestie la Paltinis.... sau orinde altundeva in tara (unde gasim pe cineva care sa organizeze lucrurile.

La Paltinis rezolv eu.

la Cartisoara stie Basso tot satul.:D

Propun Paltinis pentru ca sunt mai multe optiuni de urcare ( coborare )pt. soselari este asfalt , iar pt. metebisti este drum forestier sau poteci. :) Intalnirea se poate face la baza , dupa care fiecare poate alege varianta care-i place pentru destinatie.:DDoar vreme buna sa fie...

Pedala usoara !

e,nici chiar tot satul:D

pt vreo 20 de flacai aranjez eu,dar nu-i problema,au rasarit In Cartisoara cateva pensiuni ca lumea

si eu tot pt Trans votez

iar ca data pe la sfarsitul lui iulie

Cheia.

Pasul Bratocea ,sacele, Brasov,Poiana Bv,Rasnov,Predeal,sacele,Cheia.120 km

tinand cont de tentatia Transfagarasanului si de locatia centrala pe harta tarii, suna cel mai bine, asa cum a zis Ovidiu (stat la Cartisoara, urcat la Lac, coborat) este si realist si realizabil atat pentru cei antrenati cat si ptr restul. Personal imi surade ideea, dar la o adica ma deplasez si in alta parte (ca parca trebuie sa ma si duc mult tare:p)

legat de data, am putea sa o stabilim mai din timp, ca fiecare sa-si faca dupa aceea programul in perioada respectiva (concedii, botezuri, nunti si mai stiu eu ce)

Cheia.

Pasul Bratocea ,sacele, Brasov,Poiana Bv,Rasnov,Predeal,sacele,Cheia.120 km

Nu e deloc rea ideea ta :) dar si varianta cu Transfagarasan imi face cu ochiul, mai ales ca nu am reusit sa ajung acolo vreodata...

Mai pun si eu un vot pentru Transfagarasan.Inca nu am ajuns acolo dar eu ,si inca 4 prieteni din Tr Severin ne-am propus sa mergem la vara ,daca ne sincronizam cu ceilalti e cu atat mai bine. Ramane sa stabilim pe care parte Il escaladam,spre Ardeal sau spre regat.Astept pareri si sfaturi de la cei ce au trait aceasta experienta unica cred !Doamne Ajuta!

un sfat ar fi sa nu papi lapte de bivol cu slanina afumata si cu ceapa .. este moarte curata. Nici cu mici nu iti este mai bine, poate doar faptul ca esti mai greu si la vale vei fi primul ::D

Pentru frumusetea peisajului votez Transu-ul, pentru distanta fata de casa votez Cheitza.

Ramane sa stabilim pe care parte Il escaladam,spre Ardeal sau spre regat.

Eu zic sa mergem de la Cartisoara pana la Cantonul Piscul Negru si inapoi.

Transfagarasanul este cea mai buna optiune.

Suntem ai casei acolo, este loc de dormit la gazda, este loc si de pus corturile pentru cei cu buget mai mic.

Ne ducem seara pe vale, tragem un foc sanatos si prajim 20 de kilograme de carne pe care le stingem cu bere.

Daca ma umflu putin punem si un cort si facem o proiectie cu ceva dvd-uri.

Ramane sa stabilim data.

Sa fie un weekend, cu adunarea vineri seara, sambata urcare, sambata seara dezmatul si duminica plecarea.

Propun sa fie pe finalul lui Iulie.

Sa fie un weekend, cu adunarea vineri seara, sambata urcare, sambata seara dezmatul si duminica plecarea.

Propun sa fie pe finalul lui Iulie.

ce bine zici boieru' Imagine postată

Bai... eu nu sunt de acord ....dar daca e musai.... fie ,las de la mine:rolleyes:

Abia astept sa-mi fac bicicleta si s-o-ncerc pe trans...sper sa-i placa :)

Asadar Transul are si votul meu...

Numai bine

Vine si trupa de la Timisoara, dar sa anuntati data din timp. Noi suntem vreo 12-15, cel putin.

acceptati si mai tinerei asai?Eu cel putin sunt interesat:D poate mai atrag si pe altii.

Oricine este binevenit.

La asta intalnire de seama tre' sa ajungem si noi!

N-am facut niciodata TRANS-ul si oricum e in plan, numa' data sa pice bine...

As urca si eu Trans-ul, da' numa' daca merge inaintea mea o fatuca voluptoasa, cat mai goala, ori cineva cu o naveta de bere :D