altfell

Biciclete furate

Recommended Posts

mda, cam nasol. Poate totusi ar fi ajutat un lant imens, ca tot nu-l cari nicaieri. Dar vorbim vorbe - fapta s-a produs si acum nu poti decat sa speri ca-ti recuperezi biclele. Succes!

Eu nu voi lasa bicicleta mai scumpa de 5 mil pe scara blocului niciodata. Am un fier plin de jeg care il folosesc sa platesc facturi si piata si restu iau in casa. Degeaba ai boxa cu lacat cu lant cu mai stiu eu ce cand respectivu are o noapte intreaga sa lucreze ... si cand e vorba de ceva scule calumea cum am vazut aici e si normal sa vina si el cu diferite dracii sa te usureze de calut.

Rockrider 5.2 culoare negru serie cadru 0706984

cauciucuri semi slick schwalbe 26*1.50

Poza este cu caracter strict informativ.

Bicicleta din poza nu este cea furata.

post-13964-0-30622700-1346664770_thumb.jpg

Si in ITALIA este jale ,se fura biciclete scumpe de mii de euro si hoti au catalog pentru cei amatori care doresc sa cumpere bikle furate .Am inteles ca sunt bande de romani ,albanezi care opereaza organizat acolo si trimit si colet oriunde ca de sunt oameni seriosi.

P e prietenul meu care a fost in vizita acolo il batea gandul sa cumpere asa ceva ,dar a vorbit daca se poate ceva la 300 euro.Raspunsul a fost ca nu se risca baiati decat la cel putin 1000 euro.Nu stiu cat este adevar si cat este exagerare dar usor furtul biklelor a devenit o afacere murdara .In orice caz pentru cei din BUCURESTI singura sansa este sa te duci repede SAMBATA si DUMINICA la VITAN BARZESTI si poate ai bafta .

Buna seara tuturor.Am intrat si eu in clubul nefericitilor :( Mi s-a furat o AMOEBA HUSSAR din Bucuresti , sector 5 , zona Sebastian . Daca o vede cineva sau are cineva informatii va rog sa postati sau sa ma contactati . 0736 692 694 - Alex .

post-14094-0-55518800-1347564149_thumb.png

Usor de taiat, nu de transportat. Trebuia sa precizezi. :)

Acum serios, exista ceva butelii foarte mici pentru taieri scurte echipate cu tot ce trebuie iti trebuie doar bricheta, am vazut mai demult in Hornbach

aha...si daca tot imi iau butelie, mai iau si doua bicle sa recuperez investitia :D

Spaga ta!

Sambata dimineata mi-am furat bicla din centru, folosind un flex. Bai, nimeni n-a intervenit sa cheme politia, sa ma bata sau alte sporturi d-astea violente, marca "din fata calculatorului toti viteji estem"

• Upvote 1

...Bai, nimeni ... sa ma bata sau alte sporturi d-astea violente...

Păi sau uitat la tine și șiau dorit să mai trăiască. Măcar un tinp. Până ies din raza fenomenului "a fi la locu' nepotrivit în momentu' nepotrivit" = animaloo furânduș bicla.

@animaloo, nu ştiu exact la care te refereai dar din cele până în 100 de lei mă îndoiesc să fie vreunul care să nu poată fi tăiat într-un interval de timp rezonabil (câteva minute) cu unelte obişnuite: bomfaier, cleşte bot de lup sau cleşte cioc de papagal.

Doi la mână, de ce e aşa de greu de priceput că nu ai ce să-i faci unui om care taie un antifurt? Pentru că nu ştii a cui e bicicleta.

Sambata dimineata mi-am furat bicla din centru, folosind un flex. Bai, nimeni n-a intervenit sa cheme politia, sa ma bata sau alte sporturi d-astea violente, marca "din fata calculatorului toti viteji estem"

Eram sigur ca asta o sa se intample...Ai mai stricat si antifurtul degeaba :P.

le era frica ca ai taI CU FLEXU...

si acu serios...curent de unde ai avut?

• Upvote 1

Io mi-am spart portbagajul masinii cu ciocanul in centrul Sibiului. Ziua. O singura persoana s-a apropiat de mine, si aia s-a oferit sa ma ajute. Si nu-s tocmai de speriat, la sub 60 de kile... Asa ca zau nu e cazul sa se astepte cineva ca lumea de pe strada sa intervina cand se fura o bicla.

PS in caz ca se mira cineva, incuiasem cheile in portbagaj. Iar aia de la service au zic sa-i sparg un geam. Am preferat sa sparg un stop si sa bag mana prin gaura dupa chei.

Io nu inteleg cum e posibil asta (sa incui cheile in portbagaj). La mine nu se poate, banuiesc faptul ca functioneaza un sistem care inchide automat masina dupa un anumit interval de timp...

Asa fiind totusi, ca divertisment, departe de casa (pentru ca altfel exista o cheie de rezerva), as fi incercat soutia promovata de zor prin posta electronica : pui mobilul langa usa masinii si o ruda de la Bucuresti deschide cu telecomanda de acasa :))

Da' poate n-aveai nici centralizata.....

Edit, mai tarziu : frate, cat de in afara subiectului sunt (cum s-ar zice).....

aia cu sunatul de pe mobil e poveste de adormit copii, dar cu o sarma descui aproape orice masinain 3 minute... exceptand daca masina nu e ca, corsa mea si are o blocare suplimentara a deschiderii usilor. Caz in care probabil trebuie sa spargi ceva...

Octaviane, am comis-o si eu cu un Ford Fiesta. Am deschis portbagajul cu telecomanda, am pus cheile masinii in geanta, nu stiu la ce ma gandeam, geanta in portbagaj si am inchis. Se inchide automat. Cand m-am cautat de chei sa ma urc in masina, iti dai seama ce s-a intamplat... =))

Vorba lu' Ghimpu : mata esti mai in varsta, ti s-au intamplat mai multe :))