altfell

Biciclete furate

Recommended Posts

dar te-ai gandit daca cel care fura bitza mai poate si citi?

Atata lucru ii invata ONG-urile.

Bucuria mea a fost nu scurta, ci foarte scurta  :(

http://www.dirtbike....-carbon-furata/

Mi-a fost furat Specializedul pe care il aveam de 2 saptamani. Stiu ca nu este topicul potrivit si mi-o asum (nu am mai avut rabdarea sa-l caut), dar daca o vedeti, va rog un semn.

Multumesc.

Viorel 0723320010

Te credem ca esti disperat dar asta nu inseamna sa umpli topicul asta de mesaje, de parca am avea informatii si nu ti le dam ... iti dai seama ca daca cineva observa ceva dubios se apuca sa caute pe forumuri si sigur da de topicul tau ...

• Upvote 1

2 postari vi se pare multe? Una ieri si una azi (care vad ca s-a dublat, am scris de pe aplicatia mobila). Ok, imi cer scuze ca v-am deranjat si am umplut topicul, fiind on topic. Pe modelul "ce-ti doresc eu tie imi doresc si mie" Adica sa nu avem niciunul bicicletele furate. Empatia ajuta in astfel de cazuri. Seara linistita va doresc. Sincer.

• Upvote 3

Man, îmi pare sincer rău pentru tine. Eu zic ca doar cine a știut de achiziție și cine a știut unde stai a dat lovitura. Poate mai poți limita lista de persoane și ajuți poliția sa ii găsească.

• Upvote 1

Te credem ca esti disperat dar asta nu inseamna sa umpli topicul asta de mesaje, de parca am avea informatii si nu ti le dam ... iti dai seama ca daca cineva observa ceva dubios se apuca sa caute pe forumuri si sigur da de topicul tau ...

Romanisme...

• Upvote 6

Nu ati observat nimic suspect prin Bucuresti pana acum, nu? :( Eu sunt din Pitesti...

mie mi-ar placea ca lumea sa intre mai des aici sa vada ce s-a intamplat, decat sa intre sa anunte ce s-a intamplat. Imi pare rau de toti, dar prea va bazati toti pe "mie nu mi se poate intampla".

Cum satana sa lasi carboana in boxa?  Cum sa iti lasi bicla in fata universitatii? Cum sa te bazezi ca nu iti ia nimeni bicla de pe holul blocului?  Sunteti idioti?

Inainte sa va simtiti lezati, mereti de va uitati in oglinda si intrebati-va: "oare am fost chiar material de Mensa cand am lasat bicla acolo, neasigurata cu 3 buldogi, un lant de protectie 100, abonament lunar la bgs si o obeza morbida?"

sa nu uit: bafta tuturor sa va gasiti jucariile. 

• Upvote 7

Carbonul sta in casa sau carbonul sta la 1-5m de tine cu lantul pe foaia si pinionul mic.Iar tu gata de dat un picior in cap.

Atat. Eu n-am lacat. M-ar tenta sa cred ca am o oarecare siguranta cu el.

Ok, cenusa-n cap si tot tacamul. Greseala a fost facuta, nu e rost de explicatii. Dar atat cat mai sper ca sunt sanse de recuperare, lasati-ma sa ma imbat cu ideea unui simt civic, cu un semn de la un bun samaritean. Faza cu "ti-am spus eu" ati trait-o si voi, cu siguranta. Poate doar ca pagubele n-au fost asa de mari.

Ciuki: mesajul nu se dorea un repros la adresa ta ci o cearta la adresa celor care inca fac asta si INCA nu le-a sarit bicla din schema. 

o data patita mizeria, nu mai conteaza cenusa din par, ci bafta pura. Ai anuntat la politie? s-au luat ceva amprente?  

La Pitesti, exceptand targul nu mai stiu nimic. dar sunt sanse sa fie. Pana una alta: निषिद्ध.

Da, politie, criminalistica, dosar. Mers in targ dar nimic (duminica dupa constatare, pe la 10:30 - tarziu). O pista este targul din Vitan, in w/e. Daca aveti careva drum, eu o sa merg.

Oricum ai da-o, tot la Lance ajungi :))

Forumul schimba denumirea siteului ala renumit: o c az i i :D

Tu ai idee cam cat de mare e Bucurestiul ?

Da, am locuit 5 ani. Si stiu si cat de mare este comunitatea si stiu si topicul (destul de activ) "te-am vazut in trafic". Observ ca ai o problema cu mine (deja 2 postari tendentioase). Te rog sa ignori topicul acesta daca te deranjeaza. Citeste te rog ce ti-am raspuns la prima ta postare. Mai dragut de atat in exprimare nu pot sa fiu. Si nu mai am resurse sa ma abtin mult timp. Sanatate.

ciuki, îți înțelegem pierderea și suferința dar am rugămintea să nu bombardezi zilnic topicul.

Dacă e să o vadă cineva, fii sigur că vei fi anunțat. Dar e o chestie pur accidentală. Adică să fie văzută întâmplător.

Suntem în mijlocul săptămânii, lumea e pe la serviciu...

Târgul din Vitan e în weekend.

Și ar mai fi o chestie: cred că 'oțu nu iese cu ea pe piață imediat, cred că lasă apele să se liniștească.

Ca sa nu mai spun ca poate o dezmembreaza, vopseste etc ... inainte de a face alte miscari publice.

Eu de cand mi-a fost furat junghiu Neuzer de oras, acu 3 ani (din scara unui bloc ultracentral, cu 2 interfoane, camere de supraveghere si paznic  B-( ), am renuntat la ideea de antifurt si o tin langa mine. In activitati in care nu pot sa o tin langa mine, nu mai merg cu bicicleta. Asta e.