altfell

Biciclete furate

Recommended Posts

Pagubitii cred ca posteaza aici ca altii sa invete din patania lor si sa ia masuri corective cat mai este timp  :)

Altfel, doar din intamplare, cineva i-ar putea ajuta cu o informatie utila. S-a mai intamplat. Dar acum hai sa fim seriosi, daca dispare un Rockrider, nu e ceva sa intri in alerta daca vezi un astfel de model pe strada folosit de cineva. Daca si-ar pierde X pe care il cunoastem si despre care stim ca are o bicicleta mai deosebita cu ceva, atunci ne-am sesiza daca pe strada am vedea o clona.

Sau, poate nu stiu eu, sunt colegi de forum care in weekend bantuie prin targuri si au o memorie asa de buna incat sunt la curent cu tot ce e pe siturile de anunturi de vanzari si pe forumurile cu biciclete furate.

• Upvote 1

Mai bine am face un loc unde sa postam fotografii cu biciclete suspecte.

Exemplu: mergi pe strada si vezi un tuciuriu pe o cursiera ok, :) faci poza, pui pe forum(net), ca atare ai oferit un ajutor enorm daca chiar este furata.

La fel si daca mergi prin targ, faci poza cu telefonul, pui 'aici', cine stie, poate o recunoaste proprietarul.

Fa tu o poza in targ unei ciori cu bicicleta si vezi daca mai iesi intreg de acolo.

Astept sa o vad si pe asta ... la un topic nou: "Te-am vazut (prins) in trafic, .... suspectule !!!"

Nu trebuie sa fotografiati numai "ciori" puteti posta orice fotografie unde apare un element incorent, de exemplu un nene cu cursiera dar in slapi, un functionar care merge la banca in costum pe un full-suspension, orice Rohlhoff sau Nicolai (pe astia cu asa ceva ii numeri pe degete in toata tara romaneasca), e suficient numai sa nu va placa fata lui, sa nu empatizati cu biciclistul!

• Upvote 1

un nene cu cursiera dar in slapi

Nţ nţ nţ si eu merg pe cursiera in slapi. Daca ma prinzi si intr-o zi cand am barba descrierea e perfecta.

Si eu merg pe mtb in sandale, fara casca. Moaca de interlop am, astept sa ma vad pe aici >:)

ai nicolai? :)

Nu trebuie sa fotografiati numai "ciori" puteti posta orice fotografie unde apare un element incorent, de exemplu un nene cu cursiera dar in slapi, un functionar care merge la banca in costum pe un full-suspension, orice Rohlhoff sau Nicolai (pe astia cu asa ceva ii numeri pe degete in toata tara romaneasca), e suficient numai sa nu va placa fata lui, sa nu empatizati cu biciclistul!

- nu-s cioară <- bifat

- am mers acu' două zile cu o cursieră nouă (care nici măcar nu era a mea) cu pedale flat <- nu-s şlapi, dar consider bifat

- nicolai cu şi fără rohloff <- bifat

- sunt suficienţi p'aci cărora nu le place de mine <- bifat

...

noroc că nu-s funcţionar sau că nu umblu în costum că de măine mă aşteptam să fiu fugărit încontinuu de paparazi :))

Ehe, dac-ar fi Timisoara mai aproape.........:)

Cursiera Madaline, nu o "fosta cursiera"

Bai ce uameni... Tot cursiera e domne si asta, chiar daca e pre-90' ;)).

sunt suficienţi p'aci cărora nu le place de mine <- bifat

S-o crezi tu. Mazgalit si-ncercuit cu picsu' apucat in pumn pana se rupa foaia si se zgarie birou' de dedesubt ;))

• Upvote 1

Am dat o continuare a declaratiei cum ca ma constitui parte civila. Da, autorul este chiar deja celebrul oltean de 21 ani cu 28 de "fapte" in doua luni - de care pomeneam mai sus. Din pacate bicicleta dusa a fost pe la "negustori"si nu i s-a mai dat de urma.

Urmeaza procesul, cu slabe sperante ca voi mai primi ceva la sfarsit. Parlitul a mai fost arestat si condamnat insa cum a iesit s-a apucat de ce stia mai bine.

Nu ai apucat sa dai 'noroc' cu el macar?

In targul din Militari, azi, o "multifunctionala" - hibrida sau ce naiba e, Jensen, marime cam M, schimbator fata Altus, furca fixa, culoare alb cu rosu si negru. E cea mai rasarita din gramada...PREA rasarita...

Cat costa ? Daca cerea valoarea reala posibil sa nu fie furata ?

Mi-e greu să cred că era ”curată”...printre niște rable pe care nu le-aș folosi nici prin oraș, cerea pe un Scott 500 lei, iar pe asta 450 euro.

Am primit rugamintea, din partea membrului @@miki150, de a expune fotografiile acestor 2 biciclete ce au fost furate confratilor sai polonezi, intre Bicaz si Lacul Rosu, in noaptea 9-10 august 2014. Politia comunei BICAZ-CHEI a fost informata, cine le vede o poate contacta direct.

Se ofera recompensa.

2012-04-17.jpg

b14557-u16010_orig.jpg

Edited by gibonu

Hello,
I'm sorry but I don't speak Romanian. I'm the owner of one of the stolen Polish bikes - the pink Scott. I've found this auction:

http://www.निषिद्ध/biciclete/mountain-bike/bicicleta-scott-mtb-a146510232

Could someone, who knows the language, please check it - ask for some photos and about details of the bike? Or even just call about the colours? I would really appreciate.

Thanks in advance.

Hi, @@Camellus

Dear friend,

The seller said in auction that the colour is grey with blue. And he also specified that the bike has the fork with suspension.