sopinel

La multi ani Freddie Mercury

Recommended Posts

Astazi Freddie ar fii inplinit 65 de ani.

Haideti sa lasam partile negative la o parte si sa ne amintim ce om si artist deosebit a fost si mai ales ce voce deosebita a dat lumii FREDDIE MERCURY (nascut Farrokh Bulsara).La multi ani Freddie si multumim pentru muzica cu care ne-ai incantat si care va dainui in mod sigur mult, mult timp de aici incolo.

• Upvote 6

Comemorare cu "la multi ani!"... Inteligenta chestie! Adanca!

Parca e luata direct din revistele alea glossy, ca telenovelele nationale sunt deja cu doua clase mai sus (acolo la o comemorare se lasa cu un parastas ceva, lumanari si coliva, nu cu un tort aniversar cu lumanari colorate cum propui tu pentru Freddie).

• Upvote 5

Topicul nu este o comemorare.Pentru cei ce l-au cunoscut personal sau din concerte sau ii apreciaza muzica si vocea deosebita, el nu a murit ci traieste in fiecare dintre noi.

• Upvote 3

Topicul nu este o comemorare.Pentru cei ce l-au cunoscut personal sau din concerte sau ii apreciaza muzica si vocea deosebita, el nu a murit ci traieste in fiecare dintre noi.

+1

Pacat ca a trebuit sa plece asa devreme dintre noi. Cineva spusese ca daca mai traia cativa ani, ne arata ce inseamna un Rap sau Hip-Hop adevarat :D

• Upvote 1

Da da mare artist, il tinem minte. :D

Cred ca astazi acest forum ar trebui sa inceapa cu "Bicycle race"!

Excelent! Melodia asta ni s-ar potrivi de minune celor ce iubim bicla si rockul vechi,Queen si pe Freddy. Melodia pomenita de tine este a patra din albumul "Jazz"1978. Nu ca vreau sa ma dau cult dar albumul Jazz incepe cu Mustapha,cei mai de o virsta cu mine isi aduc bine aminte.

Cum se regasesc rockerii vechi pe net,felicitarile mele,punctul in plus(mai multe nu pot)il ai de la oldrocker.

In ziua de 10.07.2011 n-am ezitat sa depun citeva flori aici: (Montreaux / Lac Leman)

Imagine postată

• Upvote 5

+1

Pacat ca a trebuit sa plece asa devreme dintre noi. Cineva spusese ca daca mai traia cativa ani, ne arata ce inseamna un Rap sau Hip-Hop adevarat :D

Rap sau hip-hop nu cred ca ne-ar fi aratat, insa am fi avut ocazia sa-l vedem si noi live in concert.

Dupa parerea mea cea mai buna voce ever.

Un artist ca nimeni altul cu o voce incredibila, care va fi ascultat si peste inca 65 de ani de acum inainte.

• Upvote 1

N-a fost un barbat minunat.

N-a fost o femeie splendida.

A fost doar o persoana extraordinara si o mare voce a lumii. Putin vocalisti pot urca patru octave.

Azi de dimineata mi-am inceput ziua de lucru cu o cafea, ascultand BOHEMIAN RAPSHODY si INNUENDO.

La multi ani Freddie Mercury, azi ar fi inplinit 67 de ani.

• Upvote 1

La multi ani ca morcovul sau cum?

Tipul e dus, a ramas doar in memoria colectiva si pe suport magnetic. Cum poti sa urezi la multi ani unui decedat?

Ma intreb.

• Upvote 3

Cum poti sa urezi la multi ani unui decedat?

Ma intreb.

„Ie” viu, l-am văzut cu ochii mei, iete :D

_DSC1073_zps83b9910d.jpg

• Upvote 1

Happy 70th birthday Freddie.. no matter where you are

Poate ar fi mai potrivit in memoriam sau d'alea cu RIP etc

Un mare artist si o voce unica!