hirschpek

Producatorul DHS

Recommended Posts

Si-ar lua o bicicleta SH produs mai demult care i-ar tine fara probleme mai mult decat orice DHS nou.

De unde?

Poate ca gresesc, insa echipa de la DHS imi lasa impesia unor sarlatani. Si sa ne intelegem inteleg si aprob conceptul de bicicleta ieftina pentru toata lumea. Dupa mine asta trebuie sa fie simpla, ieftina si fiabila. Ei bine ale lor sunt doar ieftine... si asta aparent! http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/mellow.gif

• Upvote 1

Poti sa iti dai singur seama, ochiometric, daca te uiti un pic la furca fata, furca spate si clestii de frana. Afla ce dimensiune de cauciuc ai in acest moment si vezi cam cat spatiu mai e liber.

Din cate stiu 700x38C este dimensiune de cyclocross si in principiu nu o sa iti incapa in clestele de frana. Chiar daca ti-ar incapea in cadru (nu cred), cel mai probabil va trebui sa schimbi franele.

Nu detin DHS-ul 2771 .Era o intrebare pentru posesorii bicicletei , intrebare care am adresato unora dar nu mi-au raspuns la P.M. Pe site-ul celor de la DHS nu scrie nimik de marimea cauciucurilor , pe alte site-uri care comercializeaza produsul scrie ca ar avea cauciucuri de 700x35c.....dar apare ca bicicleta are frane V-brake :)) deci nu poti sa pui baza pe acele site-uri(http://www.price.ro/preturi_dhs_2771_lighting_226427.htm ) .Bicicleta e dotata cu frane caliper brake (single pivot ) . M a intereseaza daca modelul dhs 2771 suporta un cauciuc de 700x35c si daca un sistem dual pivot de la shimano ( de exemplu R450 ) ''accepta'' un cauciuc de marimea 700x35c !! Ma intereseaza o bicicleta de ciclocross ( evident noua, nu agreez sh ) insa ce e pe piata e chiar mult peste bugetul meu , astfel incat cu cateva modificari dhs 2771 poate fi o solutie pentru mine .

• Upvote 1

Ironiile astea speram sa nu le mai aud , dar se pare ca unii vor cu tot dinadinsul sa-si impuna parerile cu orice pret .Nu ar fi mai bine sa postezi la subiect ??

Pai cu idei fixe din astea gen n-am bani dar nu vreau SH nu ai ce discuta... cum sa postez la subiect daca subiectul nu exista?

Echipa DHS a castigat la 80km Hobby Men 30-39 la maratonul Maros, asa ca trebe sa faca biciclete bune. http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif Intrebati-l pe Maus.

esti un troll si un sclav al federatiei. te rog frumos sa nu mai dai linkuri spre maratoane din calendarul frct http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif
  • Upvote 2

Echipa DHS nu alearga pe biciclete DHS ci fiecare pe ce are in traista de acasa...

DHS Tibiscus Team au ca sponsor principal DHS si primesc componente din lista de fabricanti al caror importator unic in Romania este DHS.

Cel putin pana acum asa a fost.

Nici cei de la Geiger nu au alergat pe biciclete Geiger, nici cei de la Emmedue sau Conpet pe biciclete fabricate de spnsor Imagine postată

• Upvote 1

Asaa?

Isi poate brandui cadrul! Ce mare filozofie, ca si asa nu este branduit. Langa "MAUS" pune si sticker DHS Imagine postată

Sunt si eu detinator de dhs matrix acum 3 ani am dat pe 500ron nu e cine stie ce dar au cam inceputa sa apara probleme dupa cateva coborari de pe dealuri frana de pe spate a cedat s-a rupt cablu si arcu de la maneta ..bine si arcu de la maneta franei fata sa rupt deci la capitolul frane e praf...ma bate gandu sa ii pun disc pe spate oare merge adaptat daca janta nu are prindere pentru disc exista vreun adaptor ?

Cauciucurile mai rezista mai trag de ele desi am facut 3 pene si am schimbat o camera cea de pe fata bicicleta nici nu a fost tinuta afara si am umblat cu ea doar in timpu verii.

Suspensi fata e destul de rigida se lasa cam greu dar cea de pe spate e ok .

Am inceput sa o desfac sa mai ung ceva pe la ea...nu avea gram de vaselina niciunde la butucu spate frecau bilele pe fier.Si sa dus cred si scimbatoru spate S-u nu mai imi urca pe prima treapta la mine 1 e a 2 si tot aja :)dar merge trag de ea acum ca am unso si am mai reglat pe la ea nu mai au joc rotile doar in ghidon a mai ramas un joc trebuie sa desfac si acolo sa vad.

Aiai ii un pericol public,si pentru tine! mai bine ia-ti alta. Nu mai baga bani in ea! Daca joaca ghidonul, is gata cuvetele,poate s-a pierdut un rulment. Si eu am patit la DHS-ul meu in "tinerete", am ajuns as strang cuvetele si sa nu mai pot sa virez.

DHS matrix face partea din "latura intunecata" a producatorului :) . Sunt genul de biciclete care pun viata in pericol pentru ca nu rezista la solicitarile pt care ei spun ca a fost creata.

Am tot laudat gama lor de produse IMPULSE , inteleg bicicletele lor de treking ieftine dedicate clasei muncitoare dar nu pot sa inteleg petardele astea full suspension care nu-si au locul pe piata si pericliteaza integritatea fizica mai ales a pustilor care nu stiu sau nu inteleg la ce riscuri se supun cand le folosesc la tot felul de coborari.

Paradoxal este ca si producatori relativ renumiti produc asemenea imbecilitati - IDEAL - IDEAL AXION spre ex:

http://idealbikes.ro...itemid1494=2183

Nu ma speria...pana acum n-am patit nimica da m-ai pus pe ganduri.Sa o vand si sa imi iau una la mana a doua sau un impuls dinala?si sa nu mai bag niciun ban in asta?

Am si eu o intrebare: am inteles ca DHS importa componente SRAM, cumva le vand si en-detail la magazinul lor de pe Iuliu Maniu (iesirea spre Pitesti) sau le distribuie doar catre magazine de biciclete? Am cautat pe site-ul lor si n-am gasit mare lucru.

Salut!

Am vazut la concursul de la Hunedoara cateva Impulse cu cadrul de carbon. Stie cineva ceva de ele?

Am si eu o intrebare: am inteles ca DHS importa componente SRAM, cumva le vand si en-detail la magazinul lor de pe Iuliu Maniu (iesirea spre Pitesti) sau le distribuie doar catre magazine de biciclete? Am cautat pe site-ul lor si n-am gasit mare lucru.

am vazut in magazinul dhs ploiesti multe componente sram , noi,la preturi acceptabile,poate gasesti pe site-ul lor ce te intereseaza.
  • Upvote 1

Sunt și online la DHSBikeParts.ro. Prețurile din ziua concursului au fost promoționale.

• Upvote 2

Sunt și online la DHSBikeParts.ro. Prețurile din ziua concursului au fost promoționale.

Aaaa, miseii mai aveau un site si il tineau ascuns.

Mersi, are exact ce imi trebuie :D Cred ca le fac o vizita :ph34r: Merge mai repede decat cu comanda pe net si sunt mai ieftine decat "in centru".

Eu am un DHS si mi-am pus sitem audio, banda cu leduri,far,semnalizari si pana acum bicicleta am reparat-o de foarte multe ori.Oricum este mai buna decat cele Rich alea sunt de sad.gif rahat.

Aberezi, amice, Rich are ca opțiuni țeavă de eșapament cromată, închidere centralizată și discografia completă a lui Salam, cu care îți întrece ledurile alea kitschoase de beemvist de nu te vezi :D

• Upvote 7