Sign in to follow this  
g.popovici

Magazin Szeged

Recommended Posts

Salut !!! In 2 saptamani am ocazia sa merg in Ungaria si mi-as dori sa vad ceva magazine de bike prin Szeged, acesta fiind cel mai mare oras pe care il voi "vizita"? Am sanse sa gasesc vreun magazin de cursiere care se aibe toata calitatile(firma,pret (<1500e),si echipare buna ) ? Multumesc anticipat? astept raspunsuri

da pe csongrad ut. nr. 47..si in drum spre autostrada spre budapesta ala e mai mult de mtb

Multumesc pentu informatii dar as vrea mai mult pentru cursiere!! Merita sa iei cursiera noua din Szeged ??? am disponibil cam 1300 de e !! As gasii ceva fain?? Sunt de princiul: "Ce e nou e bun si sigur"!! Sper sa ma mai ajutati cu ceva magazin pt cursiere (daca exista)

Guest gabee

copilule, ce vrei sa faci cu cursiera in Judetul Caras-Severin ? sa te uiti la ea, in camera, si sa te dai o zi pe caransebesh, o zi pe Anina? cu 1300de neuroni iti iei un mtb ht de zbiara pisicile, si te dai pe unde vrei, si daca te enervezi, iti faci un set de 28er pe disc cu slick, si ai roadbike !!!!! anina no faci in 2h50 dus intors fiindca ai cursiera, ci fiindca ai bulane, n-ai bulane, poti avea si carton colgate pe 20linii campignon.......

Sasu fan de MTB:D

Lasa ma omul in pace. Ciclismul adevarat e ala de sosea si in zona are unde sa se dea.

In Timisoara sunt o gramada de oameni pe cursiera si sunt doua optiuni de iesit (si alea doua pe un plat infect si cu trafic infernal).

Popoviciule....daca iti place cursiera cumpara tata....mai venim si noi pe acolo si iesim impreuna.

Sper sa nu se supere sasu pe mine:confused:

...carton colgate pe 20linii campignon.......

:cool: Ma rup, ma rup ... :cool:

Oameni buni eu n-am deschis topicu sa ne certam !!! Calm:D!! Fiecare isi spune opinia , ideiile, ..., dar nu trebuie sa va enervati :P!! Eu asta imi doresc !! Sunt in dubiu, ori cursiera, ori mtb nou! deja altrixu meu e "batran" (4 ani) si cred ca merita sa fac un efort (eu cu parinti (bineinteles)) ??! Oricum multumesc pentru ideile fiecaruia !!

Guest gabee

-stai ca noi nu ne certam, noi vb asa...nu avem noi nimic de aici...nu e nimic de suparat....

-daca si fi obligat sa locuiesc in Timisoara, as avea cu sigurantza cursiera, cu roti aero, dar in Resitza, hm....m-am chinuit destui ani cu roti de 28x28 pe acolo....in timp ce precenii mereau pe mtb slickuri si-mi aratau dejetu !! e dreptu tau sa ai ce vrei, iar sfatul meu este doar o propunere data numa fiindca esti de-al meu si tinerel...

-iar despre bike...hm...ai zis ca vrei sa devii in viitor un elite-rider, asta se poate si cu slickuri....asa cum fac muuulti bikeri, ce nu calca cursiera.....in clasa de 1000euro cum putin vorbe pe sub pult, ai un bike echipat complet xt cu cadru 7005, si furca din ramura superioara, pe disc. Si asta la maxim 10kile. Thing about man !! Cu 70euro ai un set de roti deore pt 28, pt sosea.........iti faci basicul cand vrei pe bocsa, si iti dai omorul cand vrei pe anina......si cu restu banilor iti tragi niste ghete cum trebe....

Salutare

Te pot ajuta eu. Locuiesc in Szeged de cativa ani si cunosc magazinele de biciclete de pe aici. Nu pot sa iti spun clar si concret ce au la vanzare, dar daca imi spui mai exact cam ce ai vrea (marca, echipare, marime..samd) pot da o raita prin magazine si apoi te anunt. Nu prea m-am interesat de cursiere, dar am vazut in magazinele de aici ca Merida, Trek, Magellan sunt prezente cu cateva exemplare.

Dupa cum ati putut constata, site-urile lor nu sunt functionale...asta in "fericitul" caz in care magazinul are site. :P

Oricum...sa nu te astepti la prea multe. Oferta e totusi destul de limitata si aici...(eu mi-am cumparat bicicleta din Budapesta, un MTB).

Deci....daca te pot ajuta cumva....te rog sa spui. Ahh...ma descurc putin si cu limba maghiara in caz ca ai nevoie de un "ghid" cand vei fi pe aici.

Salut !!! In 2 saptamani am ocazia sa merg in Ungaria si mi-as dori sa vad ceva magazine de bike prin Szeged, acesta fiind cel mai mare oras pe care il voi "vizita"? Am sanse sa gasesc vreun magazin de cursiere care se aibe toata calitatile(firma,pret (<1500e),si echipare buna ) ? Multumesc anticipat? astept raspunsuri

Guest gabee

as putea sa adaug: nu te lasa orbit de culori si straluciri cand intri in ungaria in magazin !! a mai plecat in 1994 un resitean(1m78) in ungaria si s-a intors cu biku cu cadru de 22" inapoi......fiindca scria pe el steel reynolds...iar proverbul, ca el e obisnuit de la semicursa de dinainte si-l poate baga undeva....ca e prea tarziu....si nu tine....(ca sa nu ne ascundem dupa dejet)