ovidiu

Recomandat Ciclism.ro - 06.11.2011 - Arges Autumn Race

Recommended Posts

Am o intrebare:Dupa ce am pus in cont suma de 60 LEI trebuie sa trimit copia OP prin mail catre organizatori?

Daca era necesar specificam. Ne descurcam cu cititul extraselor de cont :)

Te salut Viorel! am vazut ca exista specificatia"daca in termen de 3 zile daca nu se face plata..." Acum cer si eu putina intelegere, fiind un tinar pensionar, pensia nu am primit-o inca...pe 10 oct primesc ultimii bani de la fostul loc de munca, nu ca nu as avea acum dar prioritare ...datoriile catre banci. Sigur voi achita saptamina viitoare,dupa Alpin de la Sugas bai, mort copt vin la Pitesti, nici macar nu am cauciuce de iarna ca sti ce zise-ra basteptii ,de la 1 nov, cauciuce de iarna la masini...nu cred ca va fi zapada in Pitesti la acea data.

Te salut Viorel! am vazut ca exista specificatia"daca in termen de 3 zile daca nu se face plata..." Acum cer si eu putina intelegere, fiind un tinar pensionar, pensia nu am primit-o inca...pe 10 oct primesc ultimii bani de la fostul loc de munca, nu ca nu as avea acum dar prioritare ...datoriile catre banci. Sigur voi achita saptamina viitoare,dupa Alpin de la Sugas bai, mort copt vin la Pitesti, nici macar nu am cauciuce de iarna ca sti ce zise-ra basteptii ,de la 1 nov, cauciuce de iarna la masini...nu cred ca va fi zapada in Pitesti la acea data.

E un robot pe acolo care face asta, ca doar nu stau sa verific manual zi de zi baza de date.

O sa incerc sa discut cu el :)

Salut Vio!! Am platit ieri dar cred ca acel mic robot de care zici ca se ocupa de plati a intrat in astenie de toamna :)) sau este mai lent

E un robot pe acolo care face asta, ca doar nu stau sa verific manual zi de zi baza de date.

O sa incerc sa discut cu el :)

Salut Vio!! Am platit ieri dar cred ca acel mic robot de care zici ca se ocupa de plati a intrat in astenie de toamna :)) sau este mai lent

Salut, ala este alt robotel, care alearga cu banii de la o banca la alta :) In general ii ia o zi.

Verificarea extraselor de cont se face zilnic in jurul orelor 15.00. Daca ai platit ieri, o sa apari achitat azi.

Bafta la antrenament !

Merci pentru informatie Vio! De avut spor la pedalat avem, ne pregatim sa plecam spre Sugas!!!

Salut, ala este alt robotel, care alearga cu banii de la o banca la alta :) In general ii ia o zi.

Verificarea extraselor de cont se face zilnic in jurul orelor 15.00. Daca ai platit ieri, o sa apari achitat azi.

Bafta la antrenament !

Gata Vio am aparut pe lista k bun platnic :)) Sa ai o zi excelenta!!!

Bafta la antrenament !

4 concurenti inscrisi la ciclocross. Inca unul si spargem gheata :)

Să i înţeleg ca la ciclocross este alt traseu? Sau doar se va efectua separat fata de traseul de MTB?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

E acelasi traseu, evident.

Traseul de ciclocross este identic cu cel de MTB.

Ma bucur ca am spart aceasta gheata impreuna, si acolo unde traseul il permite, sa se poata organiza si astfel de categorii pe viitor.

De ieri avem oficial categorie de ciclocross !

• Upvote 2

In cazul in care va fi frig, ploaie/ninsoare si noroi, eu nu mai particip (adica aveam un gand, dar cred ca nu mai vin). Vorba sotiei: e prea costisitor un concurs de genul asta. Daca fac bilantul financiar dupa Sugas, e pe minus. La un concurs ca asta poti deteriora multe componente ale bicicletei si nu cred ca asta mi-e scopul :). Din ce-am vazut eu, schimbatoarele-mi sunt ok, dar franele nu. Trebuie sa mai dau vro 150-200 lei probabil sa le repar. Daca am o astfel de extra cheltuiala la fiecare concurs....raman sa ma dau de placere prin padurile de aici si merg la concursuri insorite vara.

Nu compara un maraton cu un XC. La Pitesti exista mai multe variante de traseu(locul permite) asa ca in cazul in care o sa fie vreme urata nu o sa intri in mocirla pana la gat.

Una este sa participi la o cursa la care ajungi prin munti si alta este o cursa in parc la o altitudine maxima de 250 m.

Sa nu crezi ca te contrazic atunci cand vorbim de cheltuielile pe care trebuie sa le faci dupa o cursa prin noroi. Eu am platit 200 de euro dupa noroaiele de la Prima Evadare(furca blocata si plina de noroi cu service direct la DT Swiss). Totusi, cursa aia a fost memorabila:)

Eu am platit 200 de euro dupa noroaiele de la Prima Evadare(furca blocata si plina de noroi cu service direct la DT Swiss). Totusi, cursa aia a fost memorabila:)

cred ca la sugas a fost totusi nitel mai misto. in conditiile in care nu au participat 800 oameni, a fost cam la fel de epic :rolleyes:

Repet si eu ce spune Ovidiu.

Vom avea pregatite variante de trasee in asa fel incat sa poate fi ciclabile indiferent de vreme. Avem si alternativa micsorarii timpului pe categorii.

Pamantul este asa de batut ca dupa 2 zile de ploi nici nu se simte ca a plouat. Oricum este prematur sa ne pronuntam. Nu poti compara cele 2 competitii.

Aici nu exista argila sau nisip. Nu am auzit pe nimeni ca dupa competitiile Arges Race sa ramana fara frane (indiferent ca a fost iarna sau primavara). In cel mai rau caz te stropesti.

Este un traseu in circuit de 6 km, distanta maxima fata de punctul de start este de 2 km. Nu ramai pe munte inghetat si batut de vant, asta lasand la o parte faptul ca parcul Trivale se afla intr-o groapa.

@maus

Poza respectiva poate isi avea locul in alt post.

Arges Autumn Race nu este un concurs la care sa vrei sa participi uitandu-te pe starea vremii.

Si pentru carcotasi, repet motto-ul concursului :

"Fiecare om are cate-o nebunie, dar cea mai mare nebunie, dupa mine, e sa nu ai nici una !" (NIKOS KAZANTZAKIS)

Oh da ... citind ma luat valul si am crezut ca sunt pe thread la Alpinsport. :D

Acu ca eu am concurat anul trecut la toate cele 3 concursuri de la Pitesti in conditii diferite, asa incat chiar nu conteaza starea vremii.

Campiene vezi ca tre sa-l convingi pe Basso sa vina cu ciclocrosul .Daca nu vin eu pe ciclocross...

PS Am luat jucariile si am plecat la Sugas...

La aceasta editie Shimano va fi prezent cu un stand de asistenta tehnica, care va ajuta concurentii in zona de Start/Finish pe toata durata desfasurarii evenimentului.

De asemenea, ca si la precedentele editii, Foto Club Lens din Pitesti va fi prezent pe traseu cu 10 fotografi.

Tinand cont ca vremea permite, am decis sa devansam data pentru o tura de recunoastere, pentru cine doreste. Va ramane binenteles si data de 23.10, cand va fi si marcat traseul.

Duminica 16.10.2011 echipa WarpSoft va fi prezenta la grota in Trivale, la orele 11, pentru indrumarea si asistenta pe traseu.

Pentru contract va rog P.M. pe userul meu, DanStoe, ValiOpri sau mail ciclism@warpsoft.ro.

Ma intreb daca Vali mai matura poteca de frunze...? :D

Guest
This topic is now closed to further replies.