ovidiu

Recomandat Ciclism.ro - 06.11.2011 - Arges Autumn Race

Recommended Posts

E drept ca parca e frustrant asa cand ajungi acasa si te intreaba lumea ce-ai facut , nici nu sti ce sa zici ca ai iesit pe 5-6 sau ultimul http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif .

Despre Spring Race s-a discutat si paradiscutat. A fost o experienta negativa si pentru noi.

S-au luat masuri de atunci, la Autumn Race 2010 rezultatele au fost publicate imediat la fata locului si online in cateva ore, totul a fost filmat, a existat inclusiv un sistem de back-up de cronometrare.

Ca o recompensa pt. acel esec hardware de acum 1 an si ceva, Seriful ne pregateste o surpriza anul acesta.

inscris si achitat cu op pentru participare

ne vedem pe 6 noiembrie, in speranta ca vor fi si "verynormalpeople" la linia de start....distractie sa fie si poate aranjati de niste soaaare :)

Nu la asta ma refeream http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif .

Ma refeream ca e umpic frustrant sa termini pe ultimul loc, cum spunea si cido , daca te bagi la 200 de minute si esti genul de om care se duce la maratoane cu scopul sa le termine cel mai probabil vei iesi pe ultimul loc si apoi cand te intorci acasa si te intreaba prietenii pe ce loc ai terminat pendulezi intre a le spune ca ai terminat pe 5 sau ca ai terminat ultimul.

Daca am avea noroc de vreme frumoasa ca anul trecut ar fi extraordinar !!!

@CristiC

Decizia este a fiecaruia. Exista si varianta de 100 de minute.

Eu spre exemplu ma mandresc ca am terminat ultimul Garboavele tura lunga si Iron Bike tura scurta. Si nu-mi este rusine si nu-s frustrat !

Am fost ultimul si a fost cea mai mare satisfactie din viata mea de cand pedalez : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.248165498540774.69606.100000419781796&type=1#!/photo.php?fbid=248165788540745&set=a.248165498540774.69606.100000419781796&type=1&theater

Edward A. Murphy a zis : ''Durata unui minut depinde de pozitia ta fata de usa de la baie.'' ;)

Dilemea mea de azi este alta. Uitandu-ma pe lista de concurenti am vz. ca a aparut echipa Drink-Team. Ce sa le pregatesc la PA ? Ca daca le dau apa ii otravesc :)

coane, ce te lasa sufletelu. Aria nostra de acoperire este mare asa ca n-ai cum sa dai gres:) Important e sa contina C2H5OH

coane, ce te lasa sufletelu. Aria nostra de acoperire este mare asa ca n-ai cum sa dai gres:) Important e sa contina C2H5OH

Am dat azi o fuga la tara, ca tot nu-mi vazusem de mult parintii, si am pus in portbagaj toata colectia de carti mai vechi de un an pe care am gasit-o in biblioteca. Sper sa anunga pt. toata lumea, diseara fac calculele, daca nu mai vizitez cateva biblioteci pe la priteni :)

Maine la 11, dupa cum am promis, cei de la WarpSoft vor fi in parc pt. o tura de recunoastere.

Am vazut ca maine e promisa ninsoare la voi....

Pitestiul nu este la munte ...

Argesul intradevar se intinde pana la Balea, unde este posibil sa ninga.

Este o invitatie pt. cine doreste, nimic mai mult.

Poate puteti sa filmati si voi traseul.

Multumim anticipat.

Poate puteti sa filmati si voi traseul.

Multumim anticipat.

Cred ca ca gasesti zeci de clipuri cautand pe youtobe despre Arges Race. Winter, Spring sau Autumn. Ca sa nu mai vorbesc de mii de poze.

Multumim anticipat :)

Cred ca ca gasesti zeci de clipuri cautand pe youtobe despre Arges Race. Winter, Spring sau Autumn. Ca sa nu mai vorbesc de mii de poze.

Multumim anticipat :)

Intelesesem ca sunt schimbari in traseu. Daca nu sunt, e ok, ne vom inspira din cele vechi.

Salut! Poti sa pui un contact? Nu am fost pana acum in Trivale si ash vrea maine cand ajung in Pitesti sa pot sa intreb pe cineva cum ajung si unde ne intalnim. Multumesc. Sunt inscris si achitat :D

Salut! Poti sa pui un contact? Nu am fost pana acum in Trivale si ash vrea maine cand ajung in Pitesti sa pot sa intreb pe cineva cum ajung si unde ne intalnim. Multumesc. Sunt inscris si achitat :D

Date de contact se gasesc pe site-ul competitiei, la sectiunea contact.

Cum a decurs recunoasterea traseului?

Am fost doar cei din club. Ne-am concentrat pe definitivarea variantei 2 de traseu, inca mai este un pic de lucru la ea. Vremea a fost ok, de toamna.

hmm viorel, daca imi permiti..si in constanta e tot toamna sa zicem...rafale de vant de 70-80km/h si ploaie :))

avand in vedere diferentele de regiuni...sper sa fie mai bine la voi :D

Dilemea mea de azi este alta. Uitandu-ma pe lista de concurenti am vz. ca a aparut echipa Drink-Team. Ce sa le pregatesc la PA ? Ca daca le dau apa ii otravesc :)

Viorel, din punctul meu de vedere merge ''o argeseanca'' de 50 de grade :D sau ce gasesti tu pe acolo la sponsori! Vorba lui Alpinman, sa contina....

Ne vedem la concurs!

hmm viorel, daca imi permiti..si in constanta e tot toamna sa zicem...rafale de vant de 70-80km/h si ploaie :))

avand in vedere diferentele de regiuni...sper sa fie mai bine la voi :D

Bogdan, Pitestiul nu se afla la mare unde sa bata briza :)

Dupa cum am mai spus Padurea Trivale se afla intr-o groapa. Traseul a fost cum ma asteptam dupa cateva zile de ploaie. Adica uscat. Temperatura a fost in jur de 8 grade.

Viorel, din punctul meu de vedere merge ''o argeseanca'' de 50 de grade :D

Zilele astea vizitez cateva biblioteci la Campulung sa vad ce au de citit pe acolo ! Prefer lucrarile originale, nu copii de prin magazine :)
  • Upvote 1

Zilele astea vizitez cateva biblioteci la Campulung sa vad ce au de citit pe acolo ! Prefer lucrarile originale, nu copii de prin magazine :)

Vio, la cum vad ca gandesti, o sa supun cvorumului echipei Drink Team sa te facem membru onorific.http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif

PS: dupa 20 octombrie pun varza la murat. Sper sa iasa zeama la fel de buna ca anu' trecut.;)

• Upvote 1

S-au mai actualizat confirmarile de plata? Ca banii de la mine trebuiau sa intre ieri. Nu de alta, dar am mai avut surprize cu online banking-ul asta ca nu se procesase, la Geiger.

S-au mai actualizat confirmarile de plata? Ca banii de la mine trebuiau sa intre ieri. Nu de alta, dar am mai avut surprize cu online banking-ul asta ca nu se procesase, la Geiger.

S-au actualizat astazi de dimineata. Au facut o modificare cei de la banca in soft si nu se mai poate citi extrasul online decat a 2-a zi.

• Upvote 1

Mai copile, ca altfel nu stiu cum sa-ti spun.

Ce tot dumnezeu ai cu Arges Autumn Race si acel accident ? Ca vad ca nu te astamperi. Cine ti-a zis tie ca traseul trece prin acel punct ? De unde si pana unde aceste analogii ?

Avem cu totii, organizatorii ma refer, in jur de 40 de ani, majoritatea avem copii pe acasa. Suntem foarte responsabili, si toata lumea ne cunoaste.

De curiozitate, pedalezi ? Eu da, din cand in cand, cand imi permite timpul, asa mai la puterile varstei mele.

Eu inca n-am reusit sa cobor pe MTB, nu pe Ciclo, acea bucata. Si incerc asta de 3 ani de zile, insa mi se pare extraordinar de periculoasa acea portiune, este o groapa care nu se vede bine in clip.

Eu am numi clipul 'INCONSTIENTA !'

Salut Viorel!

Imi pare sincer rau ca nu am avut ocazia sa facem cunostinta pana acum, ca sa sti cu ce "copil" ai de a face. Nu ma supar pentru ca mi-ai zis asa, in fond sunt incepator in ale pedalatului si din punctul asta de vedere as admite acest apelativ.

Deci:

Numele meu este Stoian Alexandru, voi implini curand 34 ani, deci nu sunt prea departe de varsta voastra a organizatorilor, oricand putand sa stam de la egal le egal, sa discutam despre una... despre alta, despre siguranta traseului ales pentru acest concurs, pentru ca din intamplare lucrez in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca, mai exact sunt evaluator al factorilor de risc de accidentare si imbolnavire profesionala in cadrul unui serviciu extern SSM (Protectia Muncii).

Eu personal nu am nimic impotriva "Arges Autum Race", ba dimpotriva - am incercat sa il promovez de cate ori am avut ocazia. Tot ce am vrut sa fac a fost sa atrag atentia organizatorilor (implicit @Viorel) asupra potentialului mare de periculozitate pe care il au unele coborari din parcul Trivale, astfel incat sa puteti lua (daca este cazul) masuri suplimentare de siguranta si astfel de accidente cu potential foarte grav sa poata fi prevenite, inconstienta unora dintre participanti existand fara doar si poate intr-o mai mica sau mai mare masura si mai ales ca se asteapta un numar destul de mare de participanti...

@CenturionAG

Tu ai fost in viata ta la un concurs de MTB ? Geiger, Azuga, Medias, Tusnad, Garana, Transalpin etc etc ?

Ti-ai schimba radical opinia despre 'potentialul foarte grav' al unui traseu cu specific MTB :)

Revenind la Arges Autumn Race, care este la editia a 4-a, te asigur ca totdeauna au fost luate masuri de siguranta pentru a preveni astfel de accidente.

Eu nu as permite niciodata un traseu ca cel din clip. Dupa cum am mai scris, si nu-mi place sa ma repet, l-am numit 'INCONSTIENTA !'. Si cu asta sper ca am incheiat.

Guest
This topic is now closed to further replies.