ovidiu

Recomandat Ciclism.ro - 06.11.2011 - Arges Autumn Race

Recommended Posts

Multe nabadai are concursul asta. Nimeni nu si-l doreste :) Pana de curand era FRCT acum altii.

HOTI am inteles ca suntem dar macar sa stim obiectul muncii.

Hot in sensul bun :)

Prinde repede, ii merge mintea, mai fura si caciula, fura inima oricui, rata din cotet, fu'ra si se intorsera(vorba olteanului)

Ce? Numa' negativ trebuie interpretat? :)

Nu fi prapastios Vio! Mai multi sunt cei ce-si doresc a fi AAR decat cei ce a nu fi AAR Imagine postată

• Upvote 1

Acele 'pe alocuri' includ un procentaj de 90% fata de traku-ul GPS al traseului oficial al AAR 2011 postat acum 1 luna si ceva ?

P.S. Una peste alta am aflat ca cei din WS suntem HOTI !

Nu am spus ca sunteti hoti, am spus ca noi nu suntem hoti. Nimeni nu este hot :D

Va dati seama ce se intampla pe aici daca era deschis topicul din primavara ? :))

In alta ordine de idei imi anunt si eu prezenta, va fi ceva ce n-am mai facut de mult, sa ma dau pe un traseu XC, de prin 2006 n-am mai pedalat intr-o competitie de acest fel. O sa fie frumos, sunt sigur de asta ;)

Multe nabadai are concursul asta. Nimeni nu si-l doreste :) Pana de curand era FRCT acum altii.

Din contra, eu imi doresc concursul, ba chiar il plac, fiindca la unul din aceste concursuri am intrat pentru prima oara in povestea asta cu biciclitul(poate ma mai stie cineva de la aAWR cand eram un mic nepriceput intrat in gura leului, inainte de start nu stiam inca ce ma asteapta:)) ) Daca nu mi-ar placea concursul nu as mai participa, in ciuda micilor discutii. :D

@ grigore.andrei

Personal, te admir pentru curajul si ambitia de a face la varsta ta un concurs, chiar si cu minusurile lui evidente, insa deocamdata nu pot sa te dau exemplu lui fi'miu pentru ca ai preferat, probabil din comoditate si sigur din lipsa de experienta (accepti sfaturi rau-voitoare) sa dai copy/paste la un track facut public cu nici o luna inainte, decat sa-ti pui la contributie inteligenta, care este si sa propui ceva diferit.

Padurea Trivale nu e a lui WS, asta clar, dar din respect pentru padure in primul rand, ca are si alte carari de exploatat in acest sens, din respect pentru munca altora si neaparat din repect pentru tine insuti, fi original! Satisfactia si recunostinta vor fi mult mai mari. Felicitari si Succes!

PS pana la urmatoarea editie e bun si un "Multumesc"

• Upvote 2

Acele 'pe alocuri' includ un procentaj de 90% fata de traku-ul GPS al traseului oficial al AAR 2011 postat acum 1 luna si ceva ?

Hai ca nu e chiar 90% acelasi traseu, eu as zice un max 60% .

Sincer as fi vrut sa nu ma amestec in toata aceasta poveste dar nu pot sa nu o fac cand vad atata ipocrizie!

Ar trebui sa va fie rusine domnilor ca ati pus tunurile pe un copil care a avut "indrazneala" sa faca ceva si el la "venerabila" varsta de 14 "anisori", la care altii, inclusiv eu, nu faceam decat sa batem mingea pe maidan!

Ce-mi place cand vad atatia lupi moralisti pe aici.

BRAVO ANDREI! BRAVO SI CELORLALTI, CA ATI AVUT CURAJUL SA FACETI CEVA, SA ORGANIZATI CEVA LA VARSTA VOASTRA (cu toate minusurile sau plusurile)!

Eu unul nu pot decat sa va sustin, sa va incurajez pt ca mi se pare extraordinar sa faci asa ceva la varsta pe care o aveti voi!

In schimb pentru toti ceilalti care va arata cu degetul, desi ei la varsta, experienta, potenta financiara pe care o au facut exact acele lucruri de care va acuza pe voi ca le-ati facut!

In concluzie,

RUSINE..RUSINE..RUSINE TUTUROR CELOR CARE TRAGETI IN EI!

Din contra, eu imi doresc concursul, ba chiar il plac, fiindca la unul din aceste concursuri am intrat pentru prima oara in povestea asta cu biciclitul(poate ma mai stie cineva de la aAWR cand eram un mic nepriceput intrat in gura leului, inainte de start nu stiam inca ce ma asteapta:)) ) Daca nu mi-ar placea concursul nu as mai participa, in ciuda micilor discutii. :D

Andrei..tu ai dreptate dar doar dintr-un punct de vedere.

1 - concursul este binevenit si il asteapta toata lumea, inclusiv pitestenii.

2 - anumite persoane nu sunt binevenite, iar ele o stiu f bine, dar din pacate nu noi suntem de vina, pitestenii, pt acest lucru.

@ grigore.andrei

Personal, te admir pentru curajul si ambitia de a face la varsta ta un concurs, chiar si cu minusurile lui evidente, insa deocamdata nu pot sa te dau exemplu lui fi'miu pentru ca ai preferat, probabil din comoditate si sigur din lipsa de experienta (accepti sfaturi rau-voitoare) sa dai copy/paste la un track facut public cu nici o luna inainte, decat sa-ti pui la contributie inteligenta, care este si sa propui ceva diferit.

Padurea Trivale nu e a lui WS, asta clar, dar din respect pentru padure in primul rand, ca are si alte carari de exploatat in acest sens, din respect pentru munca altora si neaparat din repect pentru tine insuti, fi original! Satisfactia si recunostinta vor fi mult mai mari. Felicitari si Succes!

PS pana la urmatoarea editie e bun si un "Multumesc"

APARENTELE INSEALA. Credeam ca tu esti singurul cu mintea mai luminata. In primul rand nu am gps, si nici nu am de unde sa imprumut. In fine, multumesc oricum pt sfaturile tale. Le voi urma, mai ales ca "tu esti un adevarat profesionist in a organiza concursuri" . As vrea sa ii vad pe cei din warpsoft facand macar un singur concurs fara atat de multe resurse financiare.

In fiecare dimineata cand ma trezesc, deschid laptopul, aprind o tigare si savurez o cafea, in timp ce ma uit la topul celor mai bogati oameni ai lumii ......

Daca nu sunt acolo, plec la munca :)

• Upvote 2

Recenind la concurs.

Poate nu toti au citit exact regulamentul.

Daca nu ati reusit deja sa efectuati plata taxei va reamintim ca nu se fac inscrieri si plati la fata locului, iar ultima zi in care se poate plati este 3 Noiembrie 2011. Doar astfel iti vei asigura locul la linia de start.

Va asteptam cu drag

Echipa Warpsoft

Recenind la concurs.

Poate nu toti au citit exact regulamentul.

Daca nu ati reusit deja sa efectuati plata taxei va reamintim ca nu se fac inscrieri si plati la fata locului, iar ultima zi in care se poate plati este 3 Noiembrie 2011. Doar astfel iti vei asigura locul la linia de start.

Va asteptam cu drag

Echipa Warpsoft

trebuie neaparat pantaloni de ciclism?

Obligatorie e decat casca , restu vine fiecare cu ce are .

Nu fac parte din organizare sa nu se inteleaga ca raspund in locul lui viorel .

Casca e obligatorie ,ca sa nu cumva sa-ti fuga ideile prin padure .In rest ,din pantaloni ,nu e bai daca fuge cucu prin padure . :blink:

Idea finala e ca cucu nu strica padurea, insa ideile scapate la intamplare au impact negativ... http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/unsure.gif

• Upvote 4

Ma insel eu sau s-au scos referintele despre numarul maxim de participanti admisi? De undeva stiam cand am postat in prima pagina, vad ca acum nu mai este nimic pe forum/website. Nu mai stiu daca erau 200 sau 250 max sau nu mai este limita acum?

@Vyk

Sunt 250 de locuri, cum s-a anuntat de la bun inceput. Poti citi despre asta pe prima pagina a site-ului, sub clipul de prezentare.

Pai doar casca e obligatorie, nu cred ca e nevoie de pantaloni speciali de ciclism, sau tricou,

cu toate ca la punctul 3 din Regulament scrie:

3. Echipament obligatoriu: - bicicleta în stare buna de functionare, echipament de ciclism, CASCA DE PROTECTIE OBLIGATORIE si numar (furnizat de organizatori).

Lipsa acestor articole duce la descalificare.

iar la punctul 14.

14. Penalizari: - lipsa unui obiect din echipamentul obligatoriu = descalificare

dar cred ca se refera doar la bicicleta, casca, numar concurs si cip.

@Viorel

Am dreptate?

Mi se pare mie numai, sau chiar aveti prea mult timp liber :blink:

Un concurs XCO, nu prea este adresat incepatorilor, as zice ca este chiar greu, si discutam despre a se purta sau nu pantaloni de ciclism, etc.

Personal nu cred ca pantalonii de ciclism sunt obligatorii, dar o sa sun pe Viorel, ca sa specifice in regulament, daca cineva cade din cauza unei pantaloni lungi prins de foaia mare, este prost pe cont propriu.

Traiasca carcotasii !!! http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif

• Upvote 1

Bicicleta, casca de protectie, numar de concurs si cip. Fara ele nu se poate intra pe circuit in timpul desfasurarii evenimentului. Arbitrii au instructiuni foarte clare in aceasta privinta.

In rest, vad ca se incalzeste si a iesit soarele, asa ca daca va tine puteti sa veniti si in slip :)

Va invitam ca la orele 16.30 sa ascultati un mic interviu despre competitie pe Radio Romania Actualitati.

• Upvote 1

2 intrebari: traseul de anul trecut era mai scurt? de pe track asa pare. ma uit pe rezultate si nu imi dau seama cum au reusit ultimii (asta e targetul:)) sa scoata 8 ture pe traseul actual la 200 min.

si am inteles ca daca treci linia de sosire inainte de 200 min, mai continui o tura. cu toate astea sunt multi concurenti cu timpi sub 200 de minute, ceea ce inseamna ca s-au oprit desi mai puteau face o tura. asta a fost alegerea lor (poate ca si-au dat seama ca nu mai pot schimba pozitia in clasament) sau am inteles eu gresit cum se contorizeaza turele?

@CiDo

1. Traseul de anul acesta este mai lung cu aproximativ 1,5 km

2. Daca treci linia de sosire inainte de cele 200 de minute si ai 5 ture, se ia in calcul si ultima pe care o parcurgi. Cel ce e oprit dupa 200 de minute va avea 5 ture cu timp final de sa zicem 210 minute iar tu vei avea 6 ture cu timp final de 230 de minute, deci vei urca in clasament. Nu trebuie sa se opreasca nimeni cand trec cele 200 de minute daca sunt pe circuit. Cele 200 de minute inseamna ca nu se mai merge mai departe pe circuit si incepand din acel moment se face clasamentul.

Guest
This topic is now closed to further replies.