ovidiu

Recomandat Ciclism.ro - 06.11.2011 - Arges Autumn Race

Recommended Posts

@CiDo

1. Traseul de anul acesta este mai lung cu aproximativ 1,5 km

ura! ca altfel nici nu mai veneam :rolleyes:

“noutatea anului acesta esta că am introdus ciclocrossul, un alt tip de bicicletă cu o roată cu diametru mai mare, un cauciuc mai îngust, care are şanse să întreacă monuntainbike- ul”

Tare asta :D

Totusi nu prea cred ca are sanse sa castige un ciclocross chiar daca sunt oameni valorosi inscrisi la aceasta categorie ( stiu ca nu concureaza direct cu mtb ) .

Pronosticul meu e ca primul de la ciclocross v-a face cu o doua ture mai putin decat primul de la mtb .

“noutatea anului acesta esta că am introdus ciclocrossul, un alt tip de bicicletă cu o roată cu diametru mai mare, un cauciuc mai îngust, care are şanse să întreacă monuntainbike- ul”

Tare asta :D

Totusi nu prea cred ca are sanse sa castige un ciclocross chiar daca sunt oameni valorosi inscrisi la aceasta categorie ( stiu ca nu concureaza direct cu mtb ) .

Pronosticul meu e ca primul de la ciclocross v-a face cu o doua ture mai putin decat primul de la mtb .

Despre Ciclo o sa ai surprize, eu zic ca vor scoate 2 ture inaintea celor de la MTB la 100 .

Si da, consideram ca este o noutate introducerea unei categorii separate de ciclocross intr-o competitie destinata amatorilor.

Mi se pare mie numai, sau chiar aveti prea mult timp liber :blink:

Un concurs XCO, nu prea este adresat incepatorilor, as zice ca este chiar greu, si discutam despre a se purta sau nu pantaloni de ciclism, etc.

Personal nu cred ca pantalonii de ciclism sunt obligatorii, dar o sa sun pe Viorel, ca sa specifice in regulament, daca cineva cade din cauza unei pantaloni lungi prins de foaia mare, este prost pe cont propriu.

Traiasca carcotasii !!! http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif

mai da carcotas mai esti, din cate stiu concursul se adreseaza si ciclistilor amatori, tocmai din aceasta cauza cei care au castigat anul trecut sunt obligati sa se inscrie la 200 minute. si din cate stiu eu amator inseamna incepator si nu am crezut ca o sa-mi placa ciclismul asa mult. si daca pe drept vorbim m-ar da banii afara din casa mi-as cumpara si costum de ciclist. si mai e o chestie, dai cu subsemnatul ca esti pe deplin responsabil pt ce ti se intampla, asa ca daca mi-ar fi frica de o cazatura as sta inchis in casa sa nu cumva sa patesc ceva.

Imi cer scuze amator nu inseamna incepator. AMATÓR, -OÁRE, amatori, -oare, s. m. și f. 1. Persoană căreia îi place ceva, care are predilecție sau pasiune pentru ceva. 2. Persoană care se ocupă cu o meserie, cu o artă, cu o disciplină, fără a avea o pregătire profesională și fără a o exercita ca profesionist. – Fr. amateur (lat. lit. amator).

Eu stiu ca nu prea au mai fost competitii de ciclism in ultima luna, dai haideti sa discutam pedaland si nu butonand la PC . Adrenalina lasati-o pt. Nebunie ...

Si pe mine ma zgandara o participare, n-am concurat niciodata la competitiile Arges Race :( si n-am mai pedalat de vre-o luna la un concurs.

Mai sunt 3 zile pana la inchiderea inscrierilor !

NU SE FAC INSCRIERI DUPA 30.10 SI NICI LA FATA LOCULUI !

Aviz Carcotasilor :)

Exceptand cativa legitimati inscrisi, max 10-15 la numar, toti suntem amatori. Dar amator nu inseamna sa fi si prost, daca esti, nu trebuie neaparat sa ne arati cu voce tare.

Daca ai indoieli ca vei fi descalificat din cauza pantalonilor de ciclism, sau chilotilor pe care il porti, poate e timpul sa te uiti, cine a fost descalificat din aceasta cauza in editiile anterioare, si ai un raspuns, si mai ramai si destept.

Pai discutam si pedaland, dar nu prea avem cu cine, mai rar gasesti amatori dupa ora 17 pe traseu.

Poate saptamana viitoare or sa fie mai multi "sa ingrase porcul in ajun" :D

PS: Inscris ieri pe site si platit azi la banca.

Exceptand cativa legitimati inscrisi, max 10-15 la numar, toti suntem amatori. Dar amator nu inseamna sa fi si prost, daca esti, nu trebuie neaparat sa ne arati cu voce tare.

Daca ai indoieli ca vei fi descalificat din cauza pantalonilor de ciclism, sau chilotilor pe care il porti, poate e timpul sa te uiti, cine a fost descalificat din aceasta cauza in editiile anterioare, si ai un raspuns, si mai ramai si destept.

Participarea la prima competitie de ciclism presupune anumite intrebari, oricat ar parea de stupide pentru cei cu experienta.

Vrei sa-ti povestesc despre prima mea tura de pedalat cu un MTB 'Rich Bike' parca 'DESIGN FOR ACTIVE BOYS' ? :)) Cu manusi cumparate din piata, sapca de la peco, ghiozdan de la librarie si asa mai departe ... (Toate astea pe traseu ! )

P.S. Fii si tu mai impaciuitor Laco, invatam cu totii in timp.

• Upvote 1

@Vyk

Sunt 250 de locuri, cum s-a anuntat de la bun inceput. Poti citi despre asta pe prima pagina a site-ului, sub clipul de prezentare.

Sorry, nu observasem scroolbar-ul vertical. Sa inteleg ca inscrierile sunt pana duminica la 24:00? Plata se poate face si saptamana viitoare in limita celor 3 zile?

Sorry, nu observasem scroolbar-ul vertical. Sa inteleg ca inscrierile sunt pana duminica la 24:00? Plata se poate face si saptamana viitoare in limita celor 3 zile?

Corect :)

Pai discutam si pedaland, dar nu prea avem cu cine, mai rar gasesti amatori dupa ora 17 pe traseu.

Poate saptamana viitoare or sa fie mai multi "sa ingrase porcul in ajun" :D

PS: Inscris ieri pe site si platit azi la banca.

eu ma antrenez cat am timp...indoor si outdoor mai putin ca e un vant in constanta ....brrr...incep si micile emotii, fiind primul concurs pt mine...sunt tare curios cum o sa ma descurc...psihicul e bun si fiecare are cate o nebunie,nu? :)

si cineva mi-a schimbat numarul de concurs :)))

Numarul de concurs este actualizat permanent pana la 30.10.2011.

Este un robotel acolo pe server care verifica zilnic inscrierile, platile, termene de plata si ia decizii :)

eu ma antrenez cat am timp...indoor si outdoor mai putin ca e un vant in constanta ....brrr...incep si micile emotii, fiind primul concurs pt mine...sunt tare curios cum o sa ma descurc...psihicul e bun si fiecare are cate o nebunie,nu? :)

Mai tu fiind din Constanta, am glumit totusi cu slipul :))

Exista posibilitate de parcare la aproximativ 300 de metrii de start. Ca si la editiile precedente, intre orele 7.30 si 10 in principalele intersectii din oras vor fi organizatori care vor indruma masinile catre competitie.

Ieri am reusit sa achit si eu taxa,nu se facea sa pierd ultimul concurs,al 17-lea in 2011. Mort-copt voi fi prezent in Trivale,dupa sugas-bai pot zice ca nimic nu ma mai poate speria in materie de curse mtb. Ps.ma credeti sau nu,dupa o luna de la acel concurs si de la conditiile climatice,buricele de la degetele mainilor,inghetate acolo,inca nu s-au refacut in totalitate,simt furnicaturi iar piele de pe ele s-a cojit,gindesc ca am trecut f.aproape de o chestie tare nasoala. Am postat de ce am patit chestia asta,la topicul cursei. ps. Nu ma pasioneaza ca bulgaro-belgianul e inscris la 200 minute ca si mine,el e la favoriti,eu la ...bosorogii de peste 60,deci,no problem!

Merge cineva din brasov la concurs si are inca un loc? Sau trece cineva prin bv si mai are un loc? Da-ti va rog un pm

Merge cineva din brasov la concurs si are inca un loc? Sau trece cineva prin bv si mai are un loc? Da-ti va rog un pm

Trece cineva prin M Ciuc (sau pe aproape)si mai are loc de un pasionat +bicla???Bineainteles toate cheltuielile "share"Imagine postată.Din pacate singur nu mi permite buzunarulImagine postată

Mai tu fiind din Constanta, am glumit totusi cu slipul :))

cade ideea cu slipul :))

am urmarit vremea si exista sanse mari sa fie frumos la data concursului...

Guest
This topic is now closed to further replies.