ovidiu

Recomandat Ciclism.ro - 06.11.2011 - Arges Autumn Race

Recommended Posts

Trebuia sa treci si cursul in leva... :D :blink:

Viorel, o ¿ putin off topic: sambata si mai ales duminica, daca vreau sa-mi scot gasca de neinitiati prin padure (nu suntem inscrisi la AAR), sunt sanse sa va "incomodam"? Noi sincer n-am vrea...

Merci.

Vio

Trebuia sa treci si cursul in leva... :D :blink:

oricum, bicicleta de la tombola e un Vivelo :rolleyes:

Viorel, o ¿ putin off topic: sambata si mai ales duminica, daca vreau sa-mi scot gasca de neinitiati prin padure (nu suntem inscrisi la AAR), sunt sanse sa va "incomodam"? Noi sincer n-am vrea...

Merci.

Vio

Iti raspund eu in calitate de coorganizator. Sambata te poti da cat vrei pe traseu dar duminica, in timpul cursei, accesul pe traseu fara numar de concurs este nu va fi permis. Jandarmii si arbitrii vor fi informati din timp si vor avea grija ca nimeni sa nu intre pe traseu.

Ok, merci. O regula pertinenta, ca la toate concursurile. Duminica mai ales, o sa pedalam pe poteci cat mai departate de traseul oficial. Desi, mai bine, poate caut un loc bun si pentru facut poze.

Cand eu scriam acum vre-o 2 pagini ca nimeni nu-si doreste acest concurs, stiam ce vorbesc.

Ca sa inteleg mai bine ciuki (Dan daca nu ma insel), fix Duminica 06.11.2011 , voi ciclisti de pe alte meleaguri va deplasati la Pitesti pentru a parcurge strict traseul AAR asa de plimbare ? Fara sa 'incomodati' :)

P.S. Astept personal, si nu in numele organizatorilor, o opinie din partea altor concurenti despre post.

Cand eu scriam acum vre-o 2 pagini ca nimeni nu-si doreste acest concurs, stiam ce vorbesc.

Ca sa inteleg mai bine ciuki (Dan daca nu ma insel), fix Duminica 06.11.2011 , voi ciclisti de pe alte meleaguri va deplasati la Pitesti pentru a parcurge strict traseul AAR asa de plimbare ? Fara sa 'incomodati' :)

P.S. Astept personal, si nu in numele organizatorilor, o opinie din partea altor concurenti despre post.

Vio uite un coment de la un participant la editiile trecute ( o ratez pe asta din pacate ). Nu stiu cum s-au gasit sa vrea sa se plimbe tocmai duminica dar eu cred ca intentionat . Si daca are curaj sa spuna ca nu am dreptate , ii repet ca asta e ( nesimtire )( imi cer scuze pt expresie insa asa este ).

Si un sfat pentru ei , fratilor ar trebui sa fim fericiti ca se organizeaza ceva si la noi la Pitesti si nu ar trebui sa incurcam mai mult decat sa ajutam . Daca aveti chef de plimbari linistite find another path. Aveti la dispozitie o gramada de variante .

Merci.

Vio

Uite un ROMAN autentic si ironic si rautacios pe deasupra! Cum se face ca desi ai la dispozitie NON-STOP TOT parcul Trivale, printr-o coincidenta cel putin dubioasa te-ai hotarat sa iesi la padure fix (si mai ales) in ziua concursului.

Daca nu sunteti inscrisi, pentru mine ca organizator inseamna ori ca nu ati vrut deloc sa participati, ori ca nu ati dorit suficient de mult si v-ati trezit in al 12-lea ceas ca sa constatati ca nu va incadrati in termnul limita de inscriere si nu va mai puteti inscrie.

O competitie are reguli, care daca nu sunt respectate creaza sanse de "incomodare". AAR este o competitie de ciclism si deci are reguli. Regulile se adreseza oamenilor. Unii romani sunt oameni. Acum tu si toata gasca ta de neinitiati aveti ocazia sa ne aratati daca sunteti si voi oameni.

Multumim pentru intelegere!

• Upvote 2

Imi pot sterge singur posturile? Deja ma simt aiurea ca am invadat threadul si am nascut antipatii, departe de mine gandul. La Surmont sambata am facut traseul iar duminica oficial inscris in concurs. Baieti, nu mananc rahat, stiu cand vorbesc aiurea si cand nu. Serios, considerati ca nici nu am intrebat si rewind la lucrurile importante. Respect.

Mi-a ramas intiparit in minte un motto, e de pe vremea AWR, daca nu ma insel, si-i apartine domnului primar Pendiuc :

"Daca nu poti face un bine incearca macar sa nu faci un rau !"

Ciuki ca sa repari gresala fa-ne ceva poze frumoase , posteaza-le aici dupa concurs si toata lumea-ti va multumi! Daca iei aceasta decizie eu iti multumesc anticipat!

Merci.

Vio

Ciuki, padurea Trivale e mare si plina de poteci pe care tu si prietenii tai va puteti plimba in liniste, departe de zgomotul de deraioare si scartait de frane. Iar acum, toamna (mai ales ca se anunta vreme faina peste weekend), parca mai frumos e sa te plimbi pe poteci virgine, acoperite de frunze, in compania muzicii pasarelelor, decat pe "bulevardele" arhicunoscute si "performante". Regret acum ca am bagat deja bicicleta in casa, pe trainer :-<

Si oricum, presupun ca AAR va fi atat de bine marcat si supravegheat incat nu cred ca veti avea cum sa intrati accidental pe traseu si, astfel, sa incomodati.

Plimbare placuta! :)

Pai asta a intrebat si omul. daca deranjeaza biciclind "prin padure".

si eu o sa vin, ca spectator/suporter si evident ca-mi voi lua bicla, sa dau o tura prin padure, tocmai ptr ca-i mare si peisajul de toamna superb. asta inseamna ca boicotez concursul, ca sunt nesimtit, ca incerc sa fac un rau??!!!

Acum sincer si din nou regret intrebarea si m-au suparat si insinuarile de aici, cum ca ma disimulez intr-un boicotant al AAR. Repet, departe de mine ideea. Desi vin rar acasa in Pitesti, cred ca voi ocoli marea padure Trivale, desi alte trasee intetesante nu cunosc. De se intampla uneori cand unul pune o intrebare sincera si umila, sa se ajunga se arunce cu pietre in el? Las de la mine si pun pe seama stresului cauzat de organizarea si, respectiv, participarea la cuncurs.

Revenind on topic, sincer mult succes pentru un concurs reusit pentru toti cei implicati va doresc. Ma simt mic in fata voastra cu ale mele doar 2 concursuri pe anul acesta.

Viorel (non warpsoft :) )

• Upvote 1

Acum sincer si din nou regret intrebarea si m-au suparat si insinuarile de aici, cum ca ma disimulez intr-un boicotant al AAR. Repet, departe de mine ideea. Desi vin rar acasa in Pitesti, cred ca voi ocoli marea padure Trivale, desi alte trasee intetesante nu cunosc. De se intampla uneori cand unul pune o intrebare sincera si umila, sa se ajunga se arunce cu pietre in el? Las de la mine si pun pe seama stresului cauzat de organizarea si, respectiv, participarea la cuncurs.

Revenind on topic, sincer mult succes pentru un concurs reusit pentru toti cei implicati va doresc. Ma simt mic in fata voastra cu ale mele doar 2 concursuri pe anul acesta.

Viorel (non warpsoft :) )

Vezi, eu nu prea sunt stresat de participare, si mai ales de organizare, dar daca as gasi carcotasi plimbandu-se pe traseu, fara numar, in afara concursului sunt sigur ca nu mi-ar placea.

Si stii de ce? Ca vin si eu de la 250 km distanta, platesc si eu cazare si masa, mai platesc si taxa de participare; si toate acestea nu pentru a te ruga sa te dai la o parte de pe traseu...

La un maraton ( acest subiect a mai fost transat anul asta ) "plimbaretii" sunt nesimtiti mai ales fata de organizatori, folosind traseul marcat si neplatind taxa de participare, dar nu prea deranjeaza pe concurenti; la XCO esti deranjant si pentru concurenti.

Sau, crezi, ca daca e u concurs de atletism pe stadion, si tu tocmai ai chef, alergi si tu langa concurenti linistit ( sau printre )??????

Dar de unde ai inteles ca m-am exprinat ca o sa vreau a ma plimba pe traseu? Pe bune acum, eu incerc sa va fac sa intelegeti ca nu asta a fost intelesul si scopul intrebarii mele, iar voi ati ramas setati pe ideea ca uite un nesimtit care vrea sa se infiltreze imoral printre participanti. Oameni buni, intelegeti va rog ca nu asta fac si n-an facut-o niciodata. Eu mi-s pa pe threadul asta, sunt convins ca sunt lucruri mai importante de discutat pe aici.

P.S. detin un focus black hills disc 2010, alb cu rosu. Port ochelari, sunt inalt si "solid". Daca ma zariti prin zona circuitului, sa aruncati cu casti, pedale, bidoane in mine. Dar nu o sa ma nimeriti ca nu o sa fiu prin preajma.

La revedere si numai bine.

Iertati-mi sinceritatea, dar sunteti multi cu capsa pusa pe aici. Poate de aceea imi vad de ale mele pe forum, citesc si preiau informatii. Nu postez des ca uite unde se ajunge :(

• Upvote 1

Fratilor, chill out! Vremea o sa fie buna, vinisorul a fiert, pasarici sunt in padure. Ce atata stres? Concursul o sa fie o reusita.Sa ne vedem sanatosi la start.

Pentru spectatori vor exista locuri special amenajate? Cat va fi taxa de intrare? Se va percepe taxa pt aparatul foto?

Ciuki, puteai sa spui inca din primul post ca nu vrei sa te plimbi pe traseul de concurs.

Daca spuneai lucrul asta, era clar ca nu o sa incurci. Nu cunosc locatia, dar sunt sigur ca se gasesc bucati separate de concurs.

Tu iesi la plimbare. Cei de la concurs vin sa rupa potecile in doua. Chiar nu e bine ptr niciunii sa va intalniti...

Sper ca ai inteles ideea...

Acum sincer si din nou regret intrebarea si m-au suparat si insinuarile de aici, cum ca ma disimulez intr-un boicotant al AAR. Repet, departe de mine ideea. Desi vin rar acasa in Pitesti, cred ca voi ocoli marea padure Trivale, desi alte trasee intetesante nu cunosc. De se intampla uneori cand unul pune o intrebare sincera si umila, sa se ajunga se arunce cu pietre in el?

se cheama mania persecutiei http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

mie mi se pare ca ai trebui laudat... iei o gasca de neinitiati si-i indrumi pe calea cea buna a biciclitului, ii mai duci si sa vada cursa, nici nu ai ocupat cu incepatori locurile si asa limitate...

nu-mi explic stigmatizarea ta decat prin faptul ca poate nu au nevoie de spectatori :rolleyes:

• Upvote 1

Pentru spectatori vor exista locuri special amenajate? Cat va fi taxa de intrare? Se va percepe taxa pt aparatul foto?

Pentru spectatori vor fi locuri special amenajate, delimitate de garduri de la jandarmerie. Nu exista taxa de intrare, doamne fereste.

Sambata dupa orele 15, cand se va termina marcarea traseului va invitam alaturi de organizatori la o tura de recunoastere.

se cheama mania persecutiei http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

mie mi se pare ca ai trebui laudat... iei o gasca de neinitiati si-i indrumi pe calea cea buna a biciclitului, ii mai duci si sa vada cursa, nici nu ai ocupat cu incepatori locurile si asa limitate...

nu-mi explic stigmatizarea ta decat prin faptul ca poate nu au nevoie de spectatori :rolleyes:

This is fine trolling my friend:)

On topic:

Astenia de toamna isi spune cuvantul. Este clar ca omul nu are nici o intentie sa incurce, a inteles mesajul si nu o sa intre pe traseu. Hai sa terminam cu povestile pe tema asta!

• Upvote 1

Maine la ora 13:30 maxim plec din bucuresti. Am locuri libere pentru 2 persoane si bicicletele lor. Cine vrea sa mearga cu mine pana la pitesti? Ajungem in jur de ora 15 acolo

M-am inscris dar nu pot sa ajung la AAR.Ma doare inima....Se pare ,ca o sa fie si vremea excelenta.Bafta la toata lumea!!!

Guest
This topic is now closed to further replies.