ovidiu

Recomandat Ciclism.ro - 06.11.2011 - Arges Autumn Race

Recommended Posts

Poate cineva sa imi imprumute si mie o frana spate pe disc?A mea Marta 2007 tocmai a hotarat sa nu mai functioneze:( si e destul de rau fara frana spate pe coborari.

Se pot pune aici coordonatele GPS ale locului de start? Imagine postată

Am fost astazi timp de 4 ore pe traseu. Va fi o provocare pentru toata lumea, cu cateva urcari scurte dar abrupte, cu coborari frumoase si cu cateva linii drepte care permit atingerea unor viteze mari. Eu cred ca este un traseu complet, foarte frumos de parcurs.

Ne vedem maine in Trivale!

• Upvote 1

M-am inscris dar nu pot sa ajung la AAR.Ma doare inima....Se pare ,ca o sa fie si vremea excelenta.Bafta la toata lumea!!!

eu nu m-am inscris , ca trebuia sa plec , mi s-a stricat masina si am ramas in Bucuresti. Si stau si ma gandesc daca ar mai exista vreo posibilitate sa particip ? ... cred ca e doar o intrebare retorica :(

Am fost si eu azi la recunoasterea traseului si vreau sa felicit organizatorii pt efortul depus pt a ne bucura maine de un traseu superb,

mai ales la trecerea asta:

Before

Imagine postată

After

Imagine postată

Faimoasa coborare mult discutata aici

dar care va fi marcata corespunzator, adica se va ocoli prin stanga cum cobori.

Imagine postată

Si apoi bucata dreapta pe asfalt spre finish

Imagine postată

Podetul este genial, de mult timp ciclistii pitesteni ar fi vrut sa existe asa cecva, deoarece aceasta portiune era cea mai urata din tot traseul. Foarte buna idee. Multumim!

chiar daca concursul nu a inceput vreau sa felicit organizatorii pentru efortul depus. va fi un concurs pe cinste.

Se pot pune aici coordonatele GPS ale locului de start? Imagine postată

De unde vei veni in Pitesti?

Daca vei veni din Bucuresti, cam asta ar fi traseul de urmat:

Bike route 1324700 - powered by Bikemap 

Multam pentru traseu. Intrebam de coordonate gps pentru ca restaurantul Cornul Vanatorului e ba pe strada Trivale ba pe Libertatii 75. De acolo e simplu. Insa sin intr-un caz si in altul se uita navigatia crucis ca nu gaseste numarul postal Imagine postată

Si da, din Bucuresti as veni, ca doar nu din Vânju Mare...

De la Podul Viilor o sa va indrume pina la Cornul vinatorului arbitrii de traseu imbracati in veste reflectorizante in intervalul orar 7.30 - 10.30 am

Eu vreau sa ajung sa vad finalul si sa fac ceva poze(12.30). Plec undeva in jur de ora 11 din Bucuresti. Mai vrea cineva sa mearga? Iau eu masina. 0761145301

Iata pozele facute de mine: intunecate si luminoase.

Am facut poze cu doua camere, prima le-a scos mai intunecate decat le-am vazut eu pe LCD, iar a doua ceva mai exact. Imi cer scuze fata de concurentii pozati prost, dar in mod sigur fotografiile facute de meseriasii de pe traseu ii vor face sa uite de pozele mele.

Concursul a fost misto si vazut de pe margine. Am avut astfel ocazia sa remarc puterea unora, tenacitatea altora si placerea tuturora de a se da cu bicicleta. De asemenea, am avut ocazia de a-i vedea in actiune si pe cei mai meseriasi dintre biciclistii nostri si de la el din casa din Belgia/Bulgaria. Pe cel mai in varsta dintre ei il puteti vedea mai jos:

Imagine postată

Rock rulz! B-)

• Upvote 4

Cel mai tare a fost cand am fost cu baietii la Omu' cu ciclocroasele. Eram "cursieristi montani" :rolleyes: Asteptam rezultatele cu nerabdare :D

Pe cel mai in varsta dintre ei il puteti vedea mai jos:

Imagine postată

Rock rulz! B-)

Am lasat intentionat poza in reply. Eu zic ca putem sa o numim poza anului la MTB, sincer!

Altfel, un concurs impecabil++. Nimic de comentat, enorm de multe de laudat.

P.S. Chiar asa, ce naiba cauta astia cu cursiera pe-aici? Genial!

• Upvote 2

Acest concurs vazut cu ochi de incepator:

- traseu solicitant, puls mare, putine portiuni de "tras sufletu'" mai ales pt. cei cu bagaj pe organism;

- calea de rulare este ingusta, mai mereu o poteca - depasirile se fac destul de "la mustata"; ca prin minune drumul se largeste de la o tura la alta (asa incat spre final incepusem sa am si eu loc sa ma strecor printre copaci :) );

- grad de tehnicitate ridicat, urcari si coborari abrupte si destul de sinuoase;

- marcaj f.bun (nu am zarit portiunile de "fuga gainii"), poate e prima data cand nu am auzit ca cineva ar fi gresit drumul;

- un mare plus pt. organizatori, s-a vazut ca sunt oameni pasionati - nu au lipsit sucurile, bananele, berea sau vinu' fiert, muzica tip "antren" asa ca atmosfera a fost misto, prieteneasca; nu am vazut nemultumiti.

Deci BRAVO!

Eu zic ca putem sa o numim poza anului la MTB, sincer!

Stai sa apara pozele facute de fotograful care a stat toata cursa in locul de unde l-am pozat eu pe Rock. Mi-a spus ca cele mai inalte si maiastre sarituri, Rock le-a avut ;)

Si inca ceva, pe catararea aceea scurta si inclinata unde mai toti cei care faceau push-bike abia urcau, Rock alerga (impingea e putin spus) cu bicicleta in sus la deal de ziceai ca fuge de Apocalipsa.

Daca aveam camera de filmat scoteam niste filmulete super de acolo :)

Traseul solicitant ,ramane o provocare deschisa... :D

Guest
This topic is now closed to further replies.