ovidiu

Recomandat Ciclism.ro - 06.11.2011 - Arges Autumn Race

Recommended Posts

Multumiri organizatorilor, arbitrilor, suporterilor, fotografilor si nu in ultimul rand omului cu "sucuri" calde (a fost o idee geniala).Traseul destul de solicitant mai ales pentru mine cu materialul de concurs care cantareste ~17kg.Un eveniment foarte reusit din toate punctele de vedere.

Frumos concurs, eu sunt multumit pt ca obiectivul propus de mine a fost atins, adica sa fac minim 4 ture in 100minute si sa ajung intreg la finish :D

Daca trageam putin mai tare cu 2 minute apucam sa fac si tura a 5-a.

Multumesc organizatorilor si tuturor celor care au facut poze.

Felicitari concurentilor :) anul acesta nu am reusit sa particip si am ramas doar fotograf :)

va puteti eticheta singuri: SET 1 si SET 2 si cine doreste poza la rezolutia originala sa`mi dea mesaj cu info. enjoy :)

This content is currently unavailable

The page you requested cannot be displayed at the moment. It may be temporarily unavailable, the link you clicked on may have expired, or you may not have permission to view this page.

Ar fi mai bine sa le postezi pe alt site, pt ca nu toti avem cont pe facebook.

Mersi

Si din punctul meu de vedere a fost un concurs perfect.

Traseu echilibrat, bine marcat (n-am vazut in schimb nici un chicken run), atmosfera frumoasa si vreme buna. Urcarile nu prea le-am apreciat, in schimb au fost niste coborari dementiale.

Punctul de alimentare bine dotat, sotii Branea servind cu voie buna pe fiecare concurent. Multumim frumos. De asemenea berea, vinul fiert si tuica au picat la fix dupa concurs. Chiar daca n-am putut sa gust prea mult, fiind sofer, colegii de la Drink Team au "citit" cu succes. Multumim Vio ca te-ai gandit la noi ;)

O gramada de fotografi pe traseu carora le multumesc pentru pozele facute. De asemenea arbitri de traseu au incurajat participantii pe toata durata concursului si au semnalizat foarte bine schimbarile de directie sau locurile periculoase.

Apreciez organizatorul si pentru faptul ca a strigat toti participantii la fiecare categorie, ca de altfel si surpriza facuta de a da tricou si medalie, dar neanuntand acest lucru inainte. Astfel, au venit oamenii pe care ii interesa strict sa se dea si nu sa "vaneze" suveniruri.

Felicitari Vio si intregii echipe Warpsoft pentru unul dintre cele mai bine realizate concursuri din ultimii ani.

• Upvote 3

salutare,

Super concurs, mai ales ca am facut 4 ture....mai mult cu una decat imi propusesem :)

greu traseu, dar de revenit si cu alte ocazii...mai ales pentru "toboganul" care m-a speriat si pe care nu am putut sa il cobor NICIODATA pe durata concursului....

nota 10 organizatorilor si celorlalti participanti.

am vazut si o parte din poze...foarte reusite.

fiind primul concurs oficial la care particip..ma declar SATISFACUT de prestatia mea.

NE VEDEM LA WINTER RACE :)

s-au amintit toate punctele tari ale concursului, la care subscriu. Ce as vrea sa adaug este atmosfera "profesionista" pe are am perceput-o eu, ca participant "de pluton" doar pe la maratoane, pana acum. La maratoane, daca nu esti din cei primii x concurenti, oricat de tare ai trage tot nu dispare aerul ala de plimbare. Aici indiferent de clasare simti competitia. Si la asta nu a contribuit doar faptul ca a fost pe circuit, ci si staff-ul: multi fotografi, arbitri si cei de pe traseu erau oameni implicati in sportul asta. incurajari ca la "banana" nu am azut pe la niciun concurs si era misto ca le auzeai si din alte parti ale traseului.

Stai sa apara pozele facute de fotograful care a stat toata cursa in locul de unde l-am pozat eu pe Rock. Mi-a spus ca cele mai inalte si maiastre sarituri, Rock le-a avut ;)

Si inca ceva, pe catararea aceea scurta si inclinata unde mai toti cei care faceau push-bike abia urcau, Rock alerga (impingea e putin spus) cu bicicleta in sus la deal de ziceai ca fuge de Apocalipsa.

Daca aveam camera de filmat scoteam niste filmulete super de acolo :)

Ha! Pai sti de ce alergam ? In urma cu ceva saptamini,dupa sugas-bai, am schimbat lantul,placutele,indreptat discurile,centrat rotile,nu am schimbat caseta. Desi la momentul cursei aveam rulaj de cca 500 km,pe urcari nu puteam folosi decit foaia mijlocie si penultimul pinion,cele de care aveam nevoie cu foaia mica,trozneau si sareau,asa ca...bagam cuplaj fata,cu reductor si dai la deal...bicicleta cere un upgrade in iarna asta,musai.

Frumos tot ce am vazut si citit !

Deci cred ca a fost un sezon frumos , care s-a incheiat intr-un mod deosebit.

Sunt deja curios ce ne va aduce anul urmator :)

Succes la antrenamente !

P.S Intr-adevar Rock a fost demential . Din cate am vazut in fotografii si filmuletze , nimeni nu a mai sarit la fel :)

Sa va salut oficial cum s-ar zice,pe toti participantii si pe organizatori,la postarea mea oficiala despre acest concurs. Ultimul din anul asta dar pe primul loc ca atmosfera,concursurile de xc pe circuit au un farmec aparte. Multi spectatori cu incurajarile de rigoare,multi fotografi, dupa o tura,doua stiai traseul pe din-afara,ca pe o poezie." Incurajarile" venite dinspre manastire,pai nu ne-a cintat popa tot concursul? Organizare exemplara,jos palaria Viorel si celor implicati in evenimentul asta. Incurajari pe traseu din partea arbitrilor,tin minte ca la un moment dat am fost intrebat daca am nevoie de ceva,am zis ca as avea nevoie de vreo 20 ani mai putin... La a treia parcurgere,la ruperea de panta am simtit ca se poate sari artistic,ultima cred ca mi-a iesit cel mai bine,nu cred ca e asta din poza pusa pe net(in tot cazul,mi-a produs o mare bucurie sa o vad) ma credeti sau nu,parca aveam 18 ani cind eram ciclist de performanta si asa sarea la ciclocros prin Pantelimon. bicla mea e varza pot sa zic,in iarna asta o sa o fac si eu un pic mai performanta. Ar fi multe de zis dar nu vreau sa monopolizez forumul,inchein spunind ca sezonul 2011 a fost incheiat apoteotic,la propriu. Ps .in 2012 mi-am propus: 1. fie o pun de un blat cu unii trecuti de 50 ani,pe biciclete de oras,sa se inscrie la oha ca sa am si eu o sansa la podium 2. la anu'il bat sigur pe Cleppe,vin cu scuterul...

• Upvote 5

Stai sa apara pozele facute de fotograful care a stat toata cursa in locul de unde l-am pozat eu pe Rock.

daca apare poza in care eu eram printre arbustii din stanga cu roata din spate in aer, doresc sa se stie ca nu am cazut :rolleyes:

Da maestre, clar ca la anu trebuie cineva "sa-i ia fata" belgiano-bulgarului. Prea ne bate la noi acasa.

Am lasat intentionat poza in reply. Eu zic ca putem sa o numim poza anului la MTB, sincer!

Altfel, un concurs impecabil++. Nimic de comentat, enorm de multe de laudat.

P.S. Chiar asa, ce naiba cauta astia cu cursiera pe-aici? Genial!

Ar merge scris pe ea:

Jipa Cezar

N: 15 octombrie 1950-D:Still kicking your ass

Scuze rock daca consideri deplasata gluma.

• Upvote 2

Horatiu, asta sa o puneti pe monument cind 'oi da coltu' dar cum aia de la "bolentine" au scris ca e valabil pina in 2069...mai ma dau pe la curse cel putin 20 ani, pina la data fatidica cind voi implini 119 ani, vad eu ce mai fac, cu ce ma mai ocup...

Salut Marc! nu pot sa nu zic aici ca de la tura-concursul facut impreuna la Gugulani, ai cam prins dragoste de doua roti dar cu pedale si de concursurile ce se fac cu ele. Ca ai prins microbul asta l-am inteles vazind bicla, echipamentul si ardoarea ta. Inchei cu vorbele de pe eticheta de la "viziki-ul "ala bun, le sti tu.

Multumesc domnu Rock! de mentionat ca mi-am vandut masina sa imi iau bicicleta decenta :)))

Deci cred ca a fost un sezon frumos , care s-a incheiat intr-un mod deosebit.

Intradevar , un sezon frumos , un concurs cu adevarat deosebit , dar sezonul nu s-a incheiat !

Viorel & Co. au ridicat stacheta concursuriilor de xc , vom vedea cum vor raspunde cei de la Cluj .

.... arbitri si cei de pe traseu erau oameni implicati in sportul asta. incurajari ca la "banana" nu am azut pe la niciun concurs si era misto ca le auzeai si din alte parti ale traseului.

am scris arbitrii cu un singur i, scuze
  • Upvote 1

daca apare poza in care eu eram printre arbustii din stanga cu roata din spate in aer, doresc sa se stie ca nu am cazut :rolleyes:

Fotograful care a stat acolo mi-a spus ca in timpu' ala fotografia un alt concurent, iar pe tine te-a prins doar un blur. A tras mai multe cadre atunci si e posibil sa fii prins fiecare frame al "sariturii" tale :D Sper sa nu ma insel si sa fie vorba de "saritura", ca altcineva a si cazut acolo, insa fotograful l-a vazut doar cu coada ochiului.

Ce e aia "banana"? Pe unde a fost situata? http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/unsure.gif

Intradevar , un sezon frumos , un concurs cu adevarat deosebit , dar sezonul nu s-a incheiat !

Viorel & Co. au ridicat stacheta concursuriilor de xc , vom vedea cum vor raspunde cei de la Cluj .

Doar nu compari cursa de la arges cu Maros XCO UCI C1 http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

E frumos si la Pitesti,parerea mea e ca ar trebui sa aiba un nr fix de ture. Si n-ar strica o editie de vara. Felicit si anuntarea premiilor inaintea concursului.

Cred ca se referea la Cluj Winter Race, nu la Maros!

Felicitari maxime organizatorilor !

Sincer, nu credeam ca un concurs desfasurat in luna noiembrie poate sa iasa atat de bine.

Traseul a fost pur si simplu mortal. Coborari frumoase, urcari solicitatante...nota 10.

Vinul si tuica fiarta de dupa au fost aur curat, pentru noi astia care n-am avut de condus dupa :)), pentru soferi a fost bun si ceaiul.

De belgian ce sa zic, data viitoare o sa-mi iau niste vata sa-mi pun in urechi, pentru ca am impresia ca am un inceput de otita din cauza lui.

Sunt onorat c-am avut ocazia sa particip alaturi de un asemenea campion.

Inca o data felicitari, si tineti-o tot asa !

• Upvote 2

Pozele de pe traseu, din partea organizatorilor, vor fi publicate miercuri seara.

Pe FB, pentru cei care au cont, au inceput sa apara foarte multe poze.

Guest
This topic is now closed to further replies.