ovidiu

Recomandat Ciclism.ro - 06.11.2011 - Arges Autumn Race

Recommended Posts

Fotograful care a stat acolo mi-a spus ca in timpu' ala fotografia un alt concurent, iar pe tine te-a prins doar un blur. A tras mai multe cadre atunci si e posibil sa fii prins fiecare frame al "sariturii" tale :D Sper sa nu ma insel si sa fie vorba de "saritura", ca altcineva a si cazut acolo, insa fotograful l-a vazut doar cu coada ochiului.

Ce e aia "banana"? Pe unde a fost situata? http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/unsure.gif

nu era nicio saritura, ci o chestie penibila, de asta am zis ca macar sa se stie ca nu am cazut. :rolleyes:

pai acolo era banana, o coborare urmata de o urcare in oglinda. nu stiu care e denumirea tehnica, gen "chicken run" :rolleyes:

Pozele de pe traseu, din partea organizatorilor, vor fi publicate miercuri seara.

Pe FB, pentru cei care au cont, au inceput sa apara foarte multe poze.

ai facut niste vraji ceva de sunt asa multe poze, ca parca nu se mai faceau fotografii ... cica nu renteaza :)

Pe FB, pentru cei care au cont, au inceput sa apara foarte multe poze.

imi cer scuze pentru off topic, dar pot sa ne spuna organizatorii :) cum se cauta fotografii pe FB? nu am gasit tutoriale pe net. eu nu folosesc FB, dar pentru un asemenea eveniment mi-am reactivez contul.;)

mi se pare absolut bulversant. de ex la sectiunea fotografii pe pagina mea este o imagine cu niste gogosi facute de o fosta colega de liceu care s-a stabilit la New York. WTF! cum a aparut acolo? dupa ce logica ar trebui atunci sa caut fotografii cu AAR 2011?

Poze nu prea poţi să cauţi.

Poţi să cauţi pe cineva care a făcut poze la AAR sau să ai la friends pe cineva care e etichetat în pozele de la AAR sau să ai la friends pe cineva care dă like/share la poze de la AAR sau ... era mai sus un link cu poze de pe FB, intră pe el şi poate de acolo nimereşti la pozele altora şi tot aşa :))

Poze, poze, poze ... dar de Serif ca si-a tocit vocea la microfon atatea ore nimic ? :D

Tot respectul pentru Serif

evident ca ti-a placut. in mai toate pozele "sorbi" peisajul :)

Am stat si m-am gandit si cred ca are o legatura cu faptul ca nu pot sa respir pe nas ca lumea, la efort pot sa respir doar pe gura. Oricum, ma pis pe mine de ras de cate ori mai gasesc cate o poza.

Una peste alta, concursul asta bate grav orice alta chestie organizata in Romania la capitolul foto. Cred ca atatea poze ca si de aici n-am avut adunat la toate concursurile de anul asta. Super fain! Si asta e avantajul concursurilor pe circuit.

Foarte fain ca am avut pe cineva care sa strige mereu la microfon cine trece pe la sosire. E o chestie deosebita si intretine o atmosfera superba.

As remarca doar ca inainte de premiere, multi am inceput, probabil din cauza frigului, sa avem impresia ca suntem la nunta, nu la concurs de ciclism. Hmmm.... Iar cand am urcat in masina sa plecam, se auzeau la acelasi volum pe de o parte slujba de la manastire, pe de alta parte la start se canta Veta, mi-ai furat chiuveta. Suna teribil combinatia. Nu se vrea sa fie nici de rau nici de bine, e o treaba ce mi s-a parut interesanta.

• Upvote 1

Foarte fain ca am avut pe cineva care sa strige mereu la microfon cine trece pe la sosire. E o chestie deosebita si intretine o atmosfera superba.

foarte adevarat ce spui...pentru mine a contat enorm sa imi aud numele la terminarea unei ture si la linia de sosire...parca prinzi puteri..e de moral :)

Am fost prezent la eveniment in calitate de" spectator,sustinator,pe margine agitator" cum glumeam cu bunul meu prieten- mariansev.Sustinator pentru fiul sau-dani96- dar si pentru ceilalti participanti ,printre ei multi cunoscuti de aici de pe forum.Mi-a placut atmosfera,traseul,covorul de frunze si organizarea.Plecat pe traseu sa fac poze,am ajuns in locul unde dupa o coborare, cea cu rampa unde 'nea Cezar zboara,urma o curba destul de periculoasa,marcata insa corespunzator.Am inceput sa fac pozele si am realizat dupa ce au trecut cativa concurenti ,unii din ei ratand curba,ca pot fi util.Am ramas acolo si am incercat pe cat am putut eu sa-i indrum/ajut anuntandu-i din timp ca urmeaza o curba destul de periculoasa.Imi cer scuze insa,fara sa cunosc regulamentul,am ajutat,de fapt am impins doi concurenti care cazusera,doar cat sa isi reia cursa,pentru ca urma o catarare.Unul din arbitri/observatori prezenti acolo,m-a atentionat insa ca nu e fair-play fata de ceilalti concurenti si exista riscul ca ei sa fie depunctati,mi-am cerut scuze si cred ca gestul meu a fost inteles corect,apoi am ramas impreuna la poze,avantajul fiind evident de partea lui,un DSLR profi.Una peste alta mi-a placut sper ca de la anul sa trec de partea cealalta a benzii de pe margine si sa particip la unul sau doua concursuri.O sa revin cu pozele facute,pana atunci- numa'bine!

Acum ca au inceput sa se decanteze amintirile de la aceasta cursa extraordinara, vin cu o propunere de ...om batrin. traseul concursului a fost prea frumos si timpul de concurs mi s-a parut prea scurt de aceea vin cu o propunere ptr.anul viitor: tura scurta sa aiba 200 min iar cea lunga 300 min,in 5 ore as avea tot timpul sa ma bucur si sa-mi pun mai bine in valoare rezistenta,sunt ( banuiesc) si altii, ca un motor diesel de capacitate mare care are turatie mica dar putere mare...intelegeti ce vreau sa zic. Mie mi se parea frusrant cind tinerii de la elita si 100 min treceau ca vintul pe linga mine, mai si glumeam,unde va grabiti asa mai baieti? 5 ore de pedalat pe un traseu ca cel din trivale nu mi se pare de nefacut, la restul curselor,5 h este timpul in care se cam face un traseu de race,50-55 km. La 100 min sa ramina doar incepatorii... ce ziceti de o asa propunere? vi se pare imposibila? eu o cred ca este viabila. dati-va cu parerea!

• Upvote 3

Eu m-as baga la 300, si pentru mine ar fi OK. Cu MTB-ul, bineinteles.

Io inca nu pot sa inteleg ce fel de oameni erati voi cei pe cyclocross , pe mine ma dureau toate articulatiile chiar daca aveam presiune mica in cauciucuri si suspensie pe fata + ca pe coborari cred ca vibra imaginea de abia in poze ati vazut cum arata coborarea defapt .

Si eu m-as baga la 300 min.

Guest
This topic is now closed to further replies.