ovidiu

Recomandat Ciclism.ro - 06.11.2011 - Arges Autumn Race

Recommended Posts

Nu stiu cum vi s-au parut coborarile dar, dupa mine, cea mai tehnica si solicitanta a fost ultima coborare (cea unde am fost arbitru Imagine postată). Am ceva concursuri la activ asa ca flueram si strigam ca disperatul "ATENTIE! RADACINI!. Oameni buni, nu ma lua nimeni in seama, coborau ca nebunii FARA FRANA. Un tata urca agale prin frunze cu pustanul lui captivat de atatia biciclisti, care l-a intrebat: - Tati! De ce fluiera nenea? Ei atunci m-am vazut si eu bagat in seama, de era sa-nghit fluerul. Am tras repede o concluzie, cum ca la acest concurs nu prea sunt oameni care in acea dimineata s-au urcat prima data pe bicicleta si m-am reorganizat. Deja majoritatea facusera 2-3 ture si am inceput sa strig, asa la misto: "ATENTIE! MAJORETE!". Maaaaaaare mi-a fost mirarea. Puneau frana si se uitau stanga-dreapta. La tura urmatoare deja ma intrebau daca mai sunt majoretele. In sfarsit am simtit si eu ca am pus umarul la organizarea AAR 2011.

Cu stima,

Sorin cu CUBE-ul

• Upvote 6

Acum imi explic de ce a mers belgianul asa incet Imagine postată, il momea Sorin cu majoretele Imagine postatăImagine postată

Nu-i asta, era altu' mai rau.

Asta era cea mai abrupta coborare , in poze mereu par mai line coborariile .

Ca tot discutam de 'cuci' acum cateva pagini, a fost si o melodie pe tema asta, in ritm de break dance :D :

Am ceva concursuri la activ asa ca flueram si strigam ca disperatul "ATENTIE! RADACINI!.

Eu te-am auzit :) Dar na, informatia chiar era buna, dar fiecare incetinea cat credea de cuviinta.

• Upvote 1

Bun belgo-bulgarul fara indoiala, de admirat. Si mai abitir cand vine din tara unde sportul pe bicicleta este la inaltimi ametitoare prin comparatie cu a noastra dar... Tudor Oprea si Marian Frunzeanu, locurile doi si trei te-au depasit tot de atatea ori si la fel de iute ca ET, iar timpul fiecaruia chiar daca a fost mai slab cu 7 si respectiv 12 min la final a fost tot unul de extraterestru ptr tine, mine si altii mai mici.

After 3u27min I come as the winner crossed the line and I keep my name as "extraterrestrial" Imagine postată

Clar "extraterestru", nici nu mai stiu de cate ori a trecut pe langa mine, ma simteam de parca faceam parte din decor http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

• Upvote 2

Asta era cea mai abrupta coborare , in poze mereu par mai line coborariile .

Cea mai abrupta, poate, dar nu cea mai nasoala. Era una care avea un sant in vale care te obliga sa incetinesti (intr-un fel...). La cea din foto puteai sa-ti dai drumu' linistit, chiar era indicat pt ca urma o alta urcare. Sper sa nu ma-nsel.

Stiu ca in imagini e greu sa dibui inclinatiile; vineri la recunoastere am filmat traseul insa acasa pe monitor pantele pareau mult mai line.

Acum imi explic de ce a mers belgianul asa incet Imagine postată, il momea Sorin cu majoretele Imagine postatăImagine postată

Ba nenica, artist omu'! Ziceai ca schiaza. Ma depasit de vreo 2 ori si am avut ocazia sa-l vad la treaba. Parea ca nu se forteaza deloc. La una dintre depasiri m-a anuntat din timp insa cand a vazut ca n-avem loc pe carare amandoi, a depasit pe linga in niste super derapaje de ziceai ca-i la ski. Dupa el au venit inca vro trei de-ai nostri care m-au propulsat direct in santz. Secunda 2 ma adunam din tarana cu cateva julituri dragute. Asa-i la tenis.
  • Upvote 1

Bun belgo-bulgarul fara indoiala, de admirat. Si mai abitir cand vine din tara unde sportul pe bicicleta este la inaltimi ametitoare prin comparatie cu a noastra dar... Tudor Oprea si Marian Frunzeanu, locurile doi si trei te-au depasit tot de atatea ori si la fel de iute ca ET, iar timpul fiecaruia chiar daca a fost mai slab cu 7 si respectiv 12 min la final a fost tot unul de extraterestru ptr tine, mine si altii mai mici.

Categoric, am tot respectul si pt ai nostrii pt ca s-au luptat foarte mult sa-l intreaca pe ET.

Dupa ce am terminat cursa am stat si i-am admirat pe cei de la 200min si ma gandeam "Cand oi ajunge si eu sa rezist la un traseu in ritmul asta?" http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

LE: Inca o data multumesc celor care au facut poze si le-au postat aici.

Pot spune ca a fost un concurs pe gustul meu(iar coborarea aia tip tobogan.. a fost senzationala si acum visez la ea :X) :rolleyes:Felicitari Vio si celor care te-au sprijinit ! Cu siguranta ne vom revedea si la anu' !

e, acum i-am vazut si eu pe toti la lucru (ba chiar de mai multe ori decat mi-as fi dorit) cand treceau pe langa mine. nu faceau nimic deosebit fata de mine, dar ca o faceau mult mai repede:) ba chiar eu imi mai permiteam o gluma, iar pe coborari imi dadeam silinta sa arat cat mai artistic :rolleyes:

acuma, serios, am vazut ca se vorbeste de 300 min. dar nu exista sanse sa se treaca la un sistem pe nr de ture in loc de timp? eu unul sunt mai motivat in felul asta

Poze de la Start si Premiere:

https://picasaweb.google.com/104093631010749987001/20111106ArgesAutumnRaceStartPremiere

Si ptr ca nu aveam ce face, am selectat pozele concurentilor in ordinea numerelor de concurs. Asa o sa va fie mai usor sa va gasiti. Sper ca nu am ratat pe nimeni.

https://picasaweb.google.com/104093631010749987001/20111106ArgesAutumnRaceParticipanti

• Upvote 9

Nu stiu cum vi s-au parut coborarile dar, dupa mine, cea mai tehnica si solicitanta a fost ultima coborare (cea unde am fost arbitru Imagine postată). Am ceva concursuri la activ asa ca flueram si strigam ca disperatul "ATENTIE! RADACINI!. Oameni buni, nu ma lua nimeni in seama, coborau ca nebunii FARA FRANA. Un tata urca agale prin frunze cu pustanul lui captivat de atatia biciclisti, care l-a intrebat: - Tati! De ce fluiera nenea? Ei atunci m-am vazut si eu bagat in seama, de era sa-nghit fluerul. Am tras repede o concluzie, cum ca la acest concurs nu prea sunt oameni care in acea dimineata s-au urcat prima data pe bicicleta si m-am reorganizat. Deja majoritatea facusera 2-3 ture si am inceput sa strig, asa la misto: "ATENTIE! MAJORETE!". Maaaaaaare mi-a fost mirarea. Puneau frana si se uitau stanga-dreapta. La tura urmatoare deja ma intrebau daca mai sunt majoretele. In sfarsit am simtit si eu ca am pus umarul la organizarea AAR 2011.

Cu stima,

Sorin cu CUBE-ul

Super tare!!! am ris cu lacrimi.

Asa cum va povesteam, viteza celor care treceau pe langa mine la vale era supersonica, incat ei auzeau doar "ATENTIE! MAJORETE!", in loc de "ATENTIE! MAJORETE PE BICICLETE!"Imagine postată. Din acest motiv toti cautau cu privirea aiurea. Adevarul este ca n-am exagerat cu nimic. Au fost superbe fetele (credeti-ma le-am scanat 200 de minute cu fluerul in gura, normal, fluerand a paguba) si chiar sunt de laudat la cat efort au depus. Bravo fetelor!

• Upvote 3

Super concurs, super organizare...Podetul ala nou construit a facut toti banii, la fel ca si modificarile aduse traseului comparativ cu cel de anul trecut. Felicitari inca o data Viorel&Co! Asteptam cu interes AWR!

Era sa uit...

Daca a PIERDUT cineva un BIDON ISOSTAR negru cu galben sa stie ca e la mine. A fost lasat pe una dintre mesele de la terasa Ursus. Dati PM.

Cu stima,

Sorin cu CUBE-ul

Ba eu te luam in seama si chiar iti multumesc pentru indarjirea cu care fluiereai la trecerea fiecarui concurent.

Guest
This topic is now closed to further replies.