ovidiu

Recomandat Ciclism.ro - 06.11.2011 - Arges Autumn Race

Recommended Posts

Ma intreb daca Vali mai matura poteca de frunze...? :D

Si-a luat in plus 3 ajutoare :).

Sper ca anul asta o sa respecti 'marcajul', ca punem arbitru acolo :))

Ar trebui ...

Imagine postată

Sa-i zici lui Vali sa mature si scurtaturile ptr mine...

Vio, uitandu-ma la afis, totusi la Autumn Race parca e a 2-a editie, nu a 4-a. :blink: Sau ai totalizat toate competiile organizate de tine?

Vio, uitandu-ma la afis, totusi la Autumn Race parca e a 2-a editie, nu a 4-a. :blink: Sau ai totalizat toate competiile organizate de tine?

Competitiile sunt Arges Race, desfasurate in diverse anotimpuri, in aceeasi locatie, cu aceeasi organizatori. Cred ca am numarat corect.

Sal Vio!! In cazul in care timpul expira si sunt pe traseu se pune la numaratoare si tura in care eram la momentul respectiv??? Te intreb deoarece este prima mea participare si incerc sa stiu cat mai multe. Merci mult!!!!!

Sal Vio!! In cazul in care timpul expira si sunt pe traseu se pune la numaratoare si tura in care eram la momentul respectiv??? Te intreb deoarece este prima mea participare si incerc sa stiu cat mai multe. Merci mult!!!!!

Se ia in considerare si ultima tura binenteles, daca o parcurgi integral.

Oprirea se realizeaza dupa 100/200 de minute LA LINIA DE FINISH unde se contorizeaza x ture si y minute, in baza caruia se face clasamentul.

Maestrul Basso ne face onoare de a participa la ciclocross. Bafta !

Ne-am straduit si la aceasta editie vom avea si o urcare unde se poate opta pentru varianta "chicken run" :)

O minora modificare de traseu, cam 50 de metrii.

Ha ha chicken run adica pt cei nevoiasi care vor trage de biciclete pe un urcus? :)) sau nu am inteles eu exact...

inscris si maine la pranz voi achita...

Ha ha chicken run adica pt cei nevoiasi care vor trage de biciclete pe un urcus? :)) sau nu am inteles eu exact...

inscris si maine la pranz voi achita...

Un pic diferit de fapt, este vorba de fapt 2 variante de urcare intr-un loc de pe circuit.

Una grea si una mai usoara. Ambele variante pleaca din acelasi punct si ajung sus in acelasi loc. Fiecare alege pe unde sa mearga. Vor fi si indicatoare in acest sens.

Mai stiam ca chicken run-u' trebuie sa fie putin mai lung decat abordarea directa pe portiune mai grea.O idee buna! ;) :)

Mai stiam ca chicken run-u' trebuie sa fie putin mai lung decat abordarea directa pe portiune mai grea.O idee buna! ;) :)

Este mai lung. Stai linistit :)) Testat.

In mod normal trebuie sa fie mai usor decat traseul 'normal'.Asa ca nu vad cum ar putea sa fie si mai scurt si mai usor .E la mintea lu'tata lu' chiken ca mai usor inseamna si mai lung :blink:

foarte buna idee cu introducerea acestui chicken run :rolleyes:

dar la categoria 200 min 30-39 nu se mai inscrie niciun om obisnuit? atunci, se poate face clasament separat? :rolleyes:

dar la categoria 200 min 30-39 nu se mai inscrie niciun om obisnuit? atunci, se poate face clasament separat? :rolleyes:

Clasificarile sunt cele anuntate de la bun inceput. Singura exceptie a fost adaugarea categoriei de Ciclocross.

Nu se schimba regulile in timpul jocului.

foarte buna idee cu introducerea acestui chicken run :rolleyes:

Hmmm, da'matale pe mine nu ma consideri om obisnuit? :P

Sau sunt exceptia care sustine regula? http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/unsure.gif

Hmmm, da'matale pe mine nu ma consideri om obisnuit? :P

Sau sunt exceptia care sustine regula? http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/unsure.gif

trebuie sa recunosc ca nu stiu dupa user cine anume esti tu din lisa celor inscrisi. :rolleyes: dar stiu sigur ca nu esti eu. :rolleyes: or, ceilalti in afara de mine, inscrisi pana acum, sunt sportivi (parca extratestri li se zicea pe un alt topic).

chiar ma gandeam ca asta este unul dintre avantajele circuitului, ca apuci sa ii mai vezi pe bicicleta pe cei care ies mereu primii la maratoane. de obicei eu ii vad la finis, deja schimbati in haine de strada :rolleyes:

@CiDo

Uite ce a spus Maus anul trecut dupa concurs, citez :

"Ieri mi-am dat seama ca primele 100 de minute nu sunt egale cu urmatoarele 100 de minute !"

P.S. Personal ma bucur ca am reusit sa-i tin departe pe 'extraterestii' de categoria 100 de minute.

Uite ce a spus Maus anul trecut dupa concurs, citez :

"Ieri mi-am dat seama ca primele 100 de minute nu sunt egale cu urmatoarele 100 de minute !"

P.S. Personal ma bucur ca am reusit sa-i tin departe pe 'extraterestii' de categoria 100 de minute.

asta asa, de incurajare... :rolleyes: eu nu zic nimic, sa ramana si ei la 200, dar sa mai vina si altii. ce poate fi asa greu? :rolleyes:

asta asa, de incurajare... :rolleyes: eu nu zic nimic, sa ramana si ei la 200, dar sa mai vina si altii. ce poate fi asa greu? :rolleyes:

Asta ma intreb si eu uneori. Ca e un parc. Sunt 3 ore si ceva. Mergem la maratoane unde stam si cate 5,6,8,10 ore prin munti, pe ploi sau noroi.

Dilemea mea de azi este alta. Uitandu-ma pe lista de concurenti am vz. ca a aparut echipa Drink-Team. Ce sa le pregatesc la PA ? Ca daca le dau apa ii otravesc :)

Mie imi convine sa fie cat mai multi la 100 min .

Cele mai frumoase minute sunt acelea dupa ce se elibereaza traseul si mergi in ritmul tau fara sa depasesti sau sa fi depasit .

E drept ca parca e frustrant asa cand ajungi acasa si te intreaba lumea ce-ai facut , nici nu sti ce sa zici ca ai iesit pe 5-6 sau ultimul http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif .

Guest
This topic is now closed to further replies.