ovidiu

Recomandat Ciclism.ro - 06.11.2011 - Arges Autumn Race

Recommended Posts

Da, dar cine se pune cu Sorin?Are Sorin ascuns in picioare ce nu are maus si tudy la un loc

Copil fiind paduri cutreieram.

Printre care si parcul Trivale din Pitesti, atunci cand timpul imi permite.

La recunoasterea de astazi am gasit gramenzi de km de banda alb/rosie strict pe traseul AAR. Punct cu punct.

Va multumim pentru intentie (cine o fi facut-o) dar LUATI-O ACASA !

Si va rugam sa curatati padurea. Asa cum procedam si cei din WS permanent.

Traseele noastre au fost marcate cu colori agreate de catre administratorii padurii (Ocolul Silvic) si banda doar cu 1 zi inainte de concurs.

Banda va disparea de pe traseu pana cel tarziu vineri. Traseul nu coincide punct cu punct cu cel de la AAR, si chiar daca ar coincide nu ar trebui sa va inrereseze, oti avea bani sa va faceti o imagine (care oricum nu e buna) SI ATAT , dar inca nu va permiteti sa cumparati padurea, facand tam-tam ca de ce sunt anumite puncte la fel cu cele de la AAR. Ba din contra, Interact club pitesti v-ar putea acuza ca ati furat de la noi acea bucla (cea de pe platou) deoarece noi suntem primii care am publicato oficial in cadrul unui concurs. Eu zic ca fiecare sa stea in banca lui si sa isi vada de ale sale. SI DACA AR FI SA O LUAM CUM VA PLACE DUMNEAVOASTRA, PUNCTELE PRINCIPALE ALE TRASEULUI (care au ramasa inca de la AWR) sunt batute cu sapa de bietul remus si marinica, inainte cu cateva zile de winter race, si din cate imi amintesc Remus a facut parte pe deplin din organizarea concursului de pe 15 OCT., DECI luando ca niste copii de 3 ani(de la origini) ne-am luat traseul de la noi insine. Si chiar daca ati facut ce ati facut inainte de AAR 2010, acele poteci nu ramaneau pana acum daca nu erau batute de mine, de x, de y. NU V-ATI CUMPARAT PADURE!!!

SI DACA STAM SA II INTREBAM RAND PE RAND PE CEI DIN PITESTI, POATE CA V-ATI AMINTI CE DEZASTRU A RAMAS IN PADURE DUPA AAR 2010. DACA AM FURAT CEVA DE LA VOI, ACEEA A FOST LASAREA DE MIZERIE IN URMA!!!! PE CARE VOI NU ATI REZOLVATO, DAR NOI O REZOLVAM DUPA CUM AM SPUS.

Ba din contra, Interact club pitesti v-ar putea acuza ca ati furat de la noi acea bucla (cea de pe platou) deoarece noi suntem primii care am publicato oficial in cadrul unui concurs.

Da ce, voi aţi cumpărat pădurea?

Nu ştiu care e relaţia dintre tine şi Viorel, dar să facem abstracţie că Viorel a zis de banda rămasă prin pădure.

chiar daca ar coincide nu ar trebui sa va inrereseze

Ce să nu îi intereseze? Că în pădure sunt gunoaie?

Poi îţi spun eu, care n-am interes să-mi fac o "imagine", că e de prost gust şi semn de (ne)civilizaţie să-ţi laşi banda prin pădure. Orice parcelă ar fi, orice s-ar mai organiza pe acolo. http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/unsure.gif

Ce să nu îi intereseze? Că în pădure sunt gunoaie?

Poi îţi spun eu, care n-am interes să-mi fac o "imagine", că e de prost gust şi semn de (ne)civilizaţie să-ţi laşi banda prin pădure. Orice parcelă ar fi, orice s-ar mai organiza pe acolo. http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/unsure.gif

Am spus ca mizeria se rezolva sapt asta, si am spus si ca warpsoft nu a facut acelasi lucru toamna trecuta.

Interventia din aceasta seara am facuto deoarece Viorel Micu a tinut mortis sa se declare mare iubior de paduri si curatator de trasee(bine ar fi sa fie asa si in realitate), lucru pe care l-a facut aratand cu degetul prima persoana iesita in cale. Daca domnul Vio nu mai face astfel de afirmatii, nici eu nu voi mai face vreo afirmatie. MULTUMESC!

@VIOREL

Ma bucur ca sunt doua si imi plac traseele de XCO.Mie mi-ar place sa fie foarte tehnice!O sa merg pe varianta grea!nu pe varianta chicken.Am intrebat daca sunt doua fiindca imi plac foarte mult.

O intrebare:Sunt in coborare sau in urcare?

@VIOREL

Ma bucur ca sunt doua si imi plac traseele de XCO.Mie mi-ar place sa fie foarte tehnice!O sa merg pe varianta grea!nu pe varianta chicken.Am intrebat daca sunt doua fiindca imi plac foarte mult.

O intrebare:Sunt in coborare sau in urcare?

Urcare, din cate imi amintesc. :D

"Cine mi-a furat maimuta?" sau " cine a fost primul, traseul sau padurea?". Multe sunt cararile Trivaii.... Este mare, cred ca ne suporta pe toti. Daca dispare banda, dispar si animozitatile? Mi-ar placea. Vine concursul, sper sa iasa bine pt argeseni, organizatori sau participanti, ca e acasa la noi. Pace

... parcă sunt la Fanatik Show ... să mă arză focu' dacă eu nu mai înțeleg nația asta păguboasă ... nici nu vreau sa mă gândesc ce o sa fie după concurs ... :wacko:

@Andrei

Despre problema de la AAR 2010. Ne-am asumat public greseala si am promis ca nu se va mai intampla.

Nu ne sta in fire, organizam dupa cum am spus actiuni periodice de curatenie in padure.

Despre padure. Binenteles ca este a tuturor. Si fiecare este liber sa se plimbe sau sa organizeze concursuri, doar sunt sute de poteci pe acolo.

Noi le-am colindat, nu odata, nu de doua ori. S-a muncit foarte mult la alcatuirea unui traseu, pentru a alege trasa ideala dintre acele sute de poteci. Uneori am creat poteci noi cu toporisca si fierastraul in mana. Una o apara zilele astea.

Rezultatul acestei munci este un trak de GPS. Detalii poate iti dau Dan, Vali, Sorin sau Claudiu despre acest lucru cand te vei intalni cu ei. Si cu asta sper ca am incheiat subiectul.

Gata, am platit si eu, abia astept evenimentul

Te anuntam pe privat pe viitor.

Impresii despre traseu ? Sunt ok cele 2 'chicken-run'-uri ? Au fost discutii aprinse ieri :)

[/quo

super traseul, eu am sa incerc sa evit cele doua chicken-run-uri. sper sa pot aborda traseul.

@Andrei

Despre problema de la AAR 2010. Ne-am asumat public greseala si am promis ca nu se va mai intampla.

Nu ne sta in fire, organizam dupa cum am spus actiuni periodice de curatenie in padure.

Despre padure. Binenteles ca este a tuturor. Si fiecare este liber sa se plimbe sau sa organizeze concursuri, doar sunt sute de poteci pe acolo.

Noi le-am colindat, nu odata, nu de doua ori. S-a muncit foarte mult la alcatuirea unui traseu, pentru a alege trasa ideala dintre acele sute de poteci. Uneori am creat poteci noi cu toporisca si fierastraul in mana. Una o apara zilele astea.

Rezultatul acestei munci este un trak de GPS. Detalii poate iti dau Dan, Vali, Sorin sau Claudiu despre acest lucru cand te vei intalni cu ei. Si cu asta sper ca am incheiat subiectul.

Si noi ne asumam greseala, ba mai mult, promitem ca o rezolvam sapt asta. Dupa cum observ continuati sa ne acuzati ca v-am furat trackul GPS. Ma rog, eu ma abtin fiindca am obosit sa lupt cu morile de vant. Totusi ar trebui sa va amintiti ca aveti 40 de ani, iar eu doar 14.

Cam asa am furat traseul si trakul gps, ca sa vada tot omu' Imi asum si eu toata responsabilitatea (doar sunt unul dinte hoti ) daca e sa ne luam dupa Grigore.Ar fi foarte buna o ecologizare in zona dupa cite am vazut asa ca in loc sa ne contram aici pe forum va invit sa punem si vorbele in practica indiferent de ce parere are fiecare despre traseu . Padurea Trivale este a tuturor! Hai sa o facem mai frumoasa impreuna!

• Upvote 4

@Vali

Prostul tau obicei sa filmezi orice :) Nu prea imi dau seama de unde a iesit acest balci, tot ce am scris a fost ca suntem bucurosi ca le-a placut traseu nostru pentru AAR 2011 la recunoastere.

"Fiecare om are cate-o nebunie, dar cea mai mare nebunie, dupa mine, e sa nu ai nici una !" (NIKOS KAZANTZAKIS)

Let's rock !

P.S. Si eu sunt HOTz ! :) Facem sepci ? ! :D Eu inca am una pe acasa cu 'Golan' de prin '90 !

Totusi ar trebui sa va amintiti ca aveti 40 de ani, iar eu doar 14.

:blink:

Am fost in dupa-amiaza asta la o tura de recunoastere pt ca nu am putut sa ajung duminica la cea oficiala,

dar mi-a aratat traseul bogdan79 si pot spune ca mie unul imi place.

E adevarat ca pe alocuri se aseamana cu alt traseu discutat mai sus si ma bucur ca nu contine o urcare pe care pur si simplu o urasc http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Am fost in dupa-amiaza asta la o tura de recunoastere pt ca nu am putut sa ajung duminica la cea oficiala,

dar mi-a aratat traseul bogdan79 si pot spune ca mie unul imi place.

E adevarat ca pe alocuri se aseamana cu alt traseu discutat mai sus si ma bucur ca nu contine o urcare pe care pur si simplu o urasc http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Acele 'pe alocuri' includ un procentaj de 90% fata de traku-ul GPS al traseului oficial al AAR 2011 postat acum 1 luna si ceva ?

P.S. Una peste alta am aflat ca cei din WS suntem HOTI !

P.S. Una peste alta am aflat ca cei din WS suntem HOTI !

Va alintati voi astia de la WS...

Prin definitie intracomunitara, romanii(cu un r sau doi, ca oricum nu conteaza) sunt hoti Imagine postată

• Upvote 1

:D Chiar interesant...

"Eu iubesc, ce-i drept, trădarea, dar urăsc pe trădători" :blink:

Eu nu am inteles un lucru cu 'r' sau 'rr', n-am ajuns anul acesta la mare :(

Ce am furat ?

HOTI am inteles ca suntem dar macar sa stim obiectul muncii.

Guest
This topic is now closed to further replies.