Sign in to follow this  
slick

Tour de France (aici se vad si fanii):)

Recommended Posts

Da, si eu am ceva documentare si ma ofer sa i le trimit lu Ovidiu, ca sa se mareasca premiile pentru manager ... deja m-am apucat sa imi fac calculele, da mi s-au dat peste cap, cand am aflat ca Astana-Wurth (si in speta Vinokourov) trebuie sa se retraga.

mi-am facut calculele...mi-am facut echipa ...si la sfarsit surpriza.....cei 550.000 dati pe ullrich au contat...depasea cu 50.000 echipa mea ideala:(..asa ca...de la capat..

Pana la urma e sigur ca nu mai participa Astana-Wurth? Asta m-ar ajuta mult intr-o dilema legata de echipa de Team Manager...

Chestia ii: cine mai participa anul asta la Tour de Frace? Din cate vad, favorit ii Basso(daca nu-i eliminat, desi Riis sigur nu-l va elimina) sau de nu Lepheimer.

Nu am nimic cu neamtul..am mai precizat asta, dar trebuie sa intelegi ca nu trebuie sa se vada ca a luat(tocmai asta este spilul :D ).

Eu zic sa nu va mai scandalizati. Era clar ca se ia..problema era cand o sa fie prinsi si daca vrea cineva sa inceapa un asemenea scandal.

Este totusi surpinzator ca a fost un scandal inainte de american si unul imediat dupa el...

This is a catastrophe," said Jan Ullrich's former trainer Peter Becker to German news-TV channel N24, after learning of the suspension of Ullrich from T-Mobile. "Naturally that will be a terrible blow for Jan. It's unbelievable. You work hard for 15 years...I can't find any more words. This is a catastrophe.

"He has an altitude chamber in his basement, that cost €120,000, so that he could train in a clean way, and he still manages to fall in with these rogues and betrayers. Who has been advising him, who has been taking care of him, since I'm not with him? He is actually old enough to know who he should trust. I simply don't want to believe it, it is incomprehensible."

Chiar ca e catastrofa ...sincer sper ca se va gasi o solutie pozitiva atat pentru ciclism cat si pentru ciclistii suspendati ma gandesc aici mai ales la Ullrich si Basso...e pacat sa fie eliminati din tur...observ ca stirile se schimba de la o ora la alta...sa asteptam poate ca o sa fie bne totusi...eu sunt optimist desi...! Pt Ovidiu:Inteleg ca nu prea avem multe de discutat asa ca din acest moment am sa fac abstractie ca tu esti aici :D bafta si tie la team manager!

Prudhomme said that after a unanimous decision by the association of sporting directors, the riders who have been banned will not be replaced.

"This morning there was a meeting of the AGCP and they decided to respect the ethical code 100 percent, so it means that the riders who will be asked to leave the Tour de France will not be replaced by other ones."

zice ca cei eliminati nu vor fi inlocuiti asta mi se pare aiurea dar daca codul etic spune asta asa sa fie dar o sa fie ciudat t-mobile cu 7 csc cu 8 si astana cu putini 3 4 5 si restul cu 9

nici nu a inceput si totul e gata. asta e. daca aceasta regula s-ar aplica si la fotbal probabil nu mai avea cine sa joace . oricum vive le tour

PS ce facem cu echipele daca basso a iesit cum il inlocuim?

Parerea mea este ca, desi intr-adevar este o catastrofa, acest scandal se intampla la un moment sau altul. Am impresia ca organizatorii turului incearca sa schimbe imaginea competitiei intr-una inconjurata de o aura de "curatenie". Este practic o mutare cu efecte pe termen lung, pentru tur si pentru ciclism in general. Din pacate au trebuit facute si sacrificii, printre care eliminarea principalilor favoriti, dar peste cativa ani publicul larg va trai cu convingerea ca Turul Frantei este o competitie curata - asta cred ca urmaresc organizatorii. Probabil asta au urmarit si prin problema "Festina", dar nu le-a iesit din cauza ca a fost un eveniment singular. Acum, spre deosebire, scandalul din Spania a picat la fix (pentru organizatori) si au facut mutarea decisiva. Este pacat dar eu cred ca, in cativa ani, ciclismul va reveni probabil la un nivel chiar mai inalt decat acum.

mai sunt 22 de ore si 30 de minute pana la penalizari ce facem cu lista? adica e simplu dar nu ii stim pe toti cei eliminati din tdf

totusi pe site-ul oficial nu s-a facut nici o modificare..ce se intampla de fapt..care este adevarul..cine pleaca cine ramane...fara cei doi(Ullrich-Basso)..turul acesta il vad chiar daramat...Si marea mea intrebare este de ce acuma???....coincidentza sau nu...cum a plecat Lance cum s-a inceput "curatenia"..pt acest dur..ce ciudat!!!!...dar pana la urma care este adevarul?..cine pleaca si cine ramane sigur?...

si mechov si flecha au fost pomeniti ieri de radio cadena ser. Deci e foarte probabil sa fie exclus

Uite aici o lista cu cei care au lucrat cu Fuentes. Probabil toti acestia vor fi exclusi:

Astana Wurth: Michele Scarponi (ITA), Marcos Antonio Serrano (ESP), David Etxebarria (ESP), Joseba Beloki (ESP), Angel Vicioso (ESP), Isidro Nozal (ESP), Unai Osa (ESP), Jaksche Joorg (GER), Giampaolo Caruso (ITA)

CSC: Ivan Basso (ITA)

Caisse D'Epargne-Iles Baleares: Constantino Zaballa (ESP)

Saunier Duval: Carlos Zarate (ESP)

AG2R: Francisco Mancebo (ESP)

T-Mobile: Jan Ullrich (GER), Oscar Sevilla (ESP)

Phonak: José Enrique Gutierrez (ESP), José Ignacio Gutierrez (ESP)

Communauté de Valence: Vicente Ballester (ESP), David Bernabeu (ESP), David Rodriguez (ESP), José Adrian Bonilla (ESP), Juan Gomis Lopez (ESP), Eladio Jimenez Sanchez (ESP), David Latasa (ESP), Ruben Plaza (ESP), José Luis Martinez (ESP), Manuel Llorent (ESP), Antonio Olmo (ESP), David Munoz (ESP), Javier Cherro (ESP), Javier Pascual (ESP, former rider and current technicien)

Unibet.com: Carlos Garcia Quesada (ESP

Vom avea un Tour foarte ciudat!

legat de joc

Voi cei care ati aflat de ce s-a intamplat si care aveati pe acesti ciclisti in echipa ati facut schimbarile?

Va intreb deoarece mai sunt inca un numar mare de echipe care contin pe ullrich sau basso mai precis 28

ba da le aveti cu virgula compunerea am vazut posturi de o pagina ... in fine eu nu mi`am facut echipa inca ce sa fac sa mai astept sa o fac acuma sau sa nu mai particip deloc ?? :?: :D

daca mai poti astepta ar fi indicat, daca nu fa echipa excluzand pe basso, ulle, mancebo, sevilla, contador, beloki, davis, nozal paulinho.

Deocamdata de astia se stie sigur ca nu vor lua startul

Anumite rezerve personale sunt si in privinta luii menchov si a lui flecha

valeuuuu... paco ce-mi faci taica?! am investit ani la rand bani in internet cafe-uri sa te sustin si sa te popularizez in tara lu alde pantani lu alde basso sau alde ullrich ( armstrong neh) si tu asa-mi raspunzi...acum cand pot sedea comod in pat si sa-ti tastez osanale tu ma ingropi?! acu ce-mi ramane de facut? o sa-ti redactez panegiricu taica si n-o sa fie niciun lucru frumos in el! piei satana! dupa 8 ani ciclismul iar e la pragu "desfiintarii"...castigatorul nu prea mai conteaza...o gloata de anonimi poate la fel de murdari se va bate pentru ceva ce cu siguranta nu merita! Le Tour est mort! Vive le Tour?