Zabriskie

Ciclismul in programele TV la ce ora si unde

Recommended Posts

Turul Flandrei in Belgia, Duminica 6 Aprilie 2008 pe Eurosport de la 14:00 la 18:00 si in reluare Luni de la 16:45 la 17:30

Se poate vedea undeva Paris-Roubaix integral? Ca aia de la Eurosport au 1 singura ora in program.

Vreau sa vad portiunile cu piatra cubica :rolleyes:

Se poate vedea undeva Paris-Roubaix integral? Ca aia de la Eurosport au 1 singura ora in program.

Vreau sa vad portiunile cu piatra cubica :rolleyes:

E posibil sa transmita pe www.eurosport.com, live video coverage.

SportKlub transmite in direct saptamana asta Turul Turciei. Poate ca nu exista prea mare interes pentru un astfel de tur, dar e laudabil interesul televiziunilor pentru acest sport.

Si se pare ca prima etapa (132,7 km) a Turului Turciei a revenit lui Alessando Petacchi (Milram) - decizie la fotografie.

Scheldeprijs Vlaanderen acum live pe cycling.tv; urmata de etapa a 3-a din Turul Turciei

in legatura cu Turul Turciei(transmis de sport Klub), nu e de mirare ca are 2.1 coeficient UCI, si multe echipe bune care participa...are sosele, cadru natural si nici cu organizatorii nu mi-ar fi rusine...Nici nu se compara cu Turul Romaniei

Eurosport - Criteriul Dauphine Libere, In Franta 08-15 Iunie 2008

Miercuri , Joi, Vineri la 16:15

Sambata la 16:45

Duminica la 17:15

Sambata 5 Iulie incepe Turul Frantei 2008

Pe Eurosport:

13:00 - 13:15 Ciclism: Turul Franţei Km 0, în direct

14:00 - 18:30 Ciclism: Turul Franţei Etapa Întâi, în direct

23:00 Turul Franţei rezumatul zilnic al etapei, interviuri şi reportaje de atmosferă din caravana Marii Bucle

In aceasta seara (luni) la ora 20 pe B1 Tv "Vin ciclistii"-o comedie romaneasca din 1969.

..................................................................................................

Genial!!!!!

Acum mă uit. Velodromul de la Dinamo în tinereţea lui, când se putea merge pe el.:mrgreen:

Râd de mă cocoşez.

Dem Rădulescu pe bicicletă:mrgreen::mrgreen:

Acum pe eurosport - contratimp individual barbati. sa aveti placere la vizionare ca la comentariu... de nici 2 lei :-(.

la jumatatea traseului primul este cancelara si urmeaza contador!

GATA! frumoasa cursa.

1. cancellara

2. larsson

3. leipheimer

De azi incep probele pe pista la Olimpiada, desfasurate pe parcursul a 5 zile. Transmise astazi de la 12.15

dar de cursele de mtb, de la olimpiada, de pe 22 si 23 stie careva ceva? unde putem sa le vedem?

In direct am vazut ca este intre 17-18.30 (19.00) pe Eurosport 1.Dar rezumatul zilei (daca exista asa ceva)? In programe nu am vazut decit US Open seara si asta poate fi un motiv serios pentru care nu e prezent.Daca stie cineva ceva de un rezumat va rog sa-mi spuneti (chiar si pe Eurosport 2 ptr ca il am in grila de programe) va multumesc anticipat.