Zabriskie

Ciclismul in programele TV la ce ora si unde

Recommended Posts

Astazi ,sambata 2 mai, pe Eurosport 2 la ora 21.00 : Mountain Bike : Cupa Mondiala Houffalize in Belgia

Ca tot veni vorba de MTB,iata ca oamenii care trec de la asta la sosea se dovedesc a fi foarte buni cataratori.=))

Iata unde au ajuns Cadel Evans sau Rasmussen(lasam la o parte suspendarea [-X ).

Acum,noua senzatie este danezul Jakob Fuglsang,locul 6 atat in Turul Cataluniei cat si in Dauphine,cu clasari excelente pe Ventoux si in Alpi.

Se pare ca Bjarne Riis si-a mai gasit un pusti de viitor,dupa Andy Schleck.

referitor la turul frantei si eurosport: cam la ce ora sunt programate rezumatele curselor de peste zi? =))

Vad ca in fiecare zi de la ora 23:00... dar ideal ar fi sa le vezi live, sa "simti" atmosfera Turului =))

ideal ar fi sa le vezi live, sa "simti" atmosfera Turului

si sa vad 2-3 ore cum dau altii la pedale? :-H ma apuca o plictiseala de ma dau cu capu' de ecran. ciclismul e la locul lui daca-l practici...:-L

si sa vad 2-3 ore cum dau altii la pedale? [-( ma apuca o plictiseala de ma dau cu capu' de ecran. ciclismul e la locul lui daca-l practici...:D

e timp pentru amandoua... dimineata mai pe racoare bagi o sosea (ai timp sa faci si 200km daca pleci pe la 7 din casa), iar dupa-amiza te uiti la o etapa din Turul Frantei, departe de dogoarea de afara. nu suna bine? ;)

si sa vad 2-3 ore cum dau altii la pedale? ;) ma apuca o plictiseala de ma dau cu capu' de ecran. ciclismul e la locul lui daca-l practici...:D

Gandestete ca unii se uita 2 ore la altii cum fug dupa o minge...altii se uita 1 ora cum incaseaza altii pumni...altii se uita 2 ore cum conduc unii masini de F1 pe circuit...Dar cam asta e "enthertaimentul" numit sport ;) Eu anul asta e prima data cand vad Turul Frantei (sau orice competitie de ciclism, ca nu stiam ca se difuzeaza la TV) si dupa 3 etape incerc sa pierd cat mai putine. Mie mi se pare interesante strategiile pe care le adopta ciclistii si echipele, si mult mai gandite decat strategiile facute de antrenorii de fotbal, mai ales de cei din Liga 1 [-(

Pentru cei mai amarati care nu au digital pe cablu, deci nici eurosport, nu incercati playerul eurosport, e pe bani, dar mai transmit si altii turul live :((

Live race coverage | www.cyclingfans.com

WorldLiveTv.it- Streaming Live TV, the best channels of the world

Ubilabs - Tour de France 2009 - Live Tracker asta e o chestie faina, tracker live

Pana la urma tot linkul pus de baieti aici e cel mai bun http://www.myp2p.eu , cu sopcast merge f bine 10x !

Edited by calcaneu

in timpul tururilordaca mai ratez cate o etapa, ma uit la stirile sportive pentru a afla cate ceva si vad ca pentru majoritatea posturilor tv SPORT=fotbal si GIGi.

nu am nimic cu fotbalul ba chiar imi place, dar nu numai fotbalul este sport!:))

Uf, program strans. Birmingham - Manchester United 15:30, Vattenfall Cyclassics la 16:45. Voi schimba constant canelele. :-SS