Sign in to follow this  
ovidiu

Intrebari/Raspunsuri- Team Manager TDF

Recommended Posts

Ionute..baiete. Tu vrei sa transformi forumul asta intr-o disputa cu mine?

Citeste atent ce am scris mai sus si o sa vezi ca am facut o comparatie intre cunostintele cicliste ale piratului si ale tale..nu intre ale mele si ale tale.

Nu o sa ma apuc niciodata sa ma bat in piept cu nivelul cunostintelor mele(asa cum vad ca incerci tu sa faci).

Eu iti propun sa o lasi mai moale si sa ramai "on topic"..fara a incerca sa ataci persoanele de pe aici.

Daca ai chef de scandal exista un alt forum de ciclism specializat deja in chestia asta...poti sa intri acolo si sa iti gasesti "adversari".

Am incercat pana acum sa mentin acest forum la un anumit nivel si nu am chef de oameni care sar la gatul altora asa din senin.

In rest...toate bune :D

Este o nbunie...

Teoretic astazi la ora 16 ramanea definitiva.

Acum nu mai scrie nimic pe site-ul oficial.

Apare doar "Previsional starting list"

Cred ca o sa ram,ana asa pana in etapa a 3-a :D

Acum vad pe Eurosport 2 stirea ca si Basso a fost suspendat de organizatorii turului.

Stati linistiti, nici Basso nu va lua startul si niciun ciclist prezent pe lista aia de 58. Diferenta e ca pe Ulle l-a suspendat propria echipa, lui Basso ii va interzice conducerea TdF sa ia startul.

Permiteti-mi sa ma citez

Ivan Basso and Francisco Mancebo joined Jan Ullrich on the sidelines of the Tour de France after race organisers dumped the two top riders. Ullrich had already been suspended by his T-Mobile team Friday morning when race director Christian Prudhomme announced the exclusion of Giro victor Basso.

Sursa: eurosport.com

E pacat pentru ciclism. Se duce dracu', va fi greu sa mai atraga sponsori, vor disparea curse. E cu adevarat un moment 0. Pacat ca momentul a venit abia acum, iar Lance a intrat in istorie, pe nedrept.

Nu e exclus sa fie chiar anulat turul de anul asta sau daca nu, macar scurtat. Sa vedem.

deci fara jan basso si mancebo dar daca acum t-mobile ii ridica suspendarea lui jan porobabil in 15 minute vine christian prudhomme si il exlude dar nu cred ca ii va ridica echipa suspedarea

Nu cred k va fi nici anulat, nici scurtat... Nici o sursa nu confirma acest lucru si ar fi o pierdere prea mare pt organizatori shi sponsori.

Adica taiate/scurtate niste etape. S-a mai practicat.

Organizatorii pleaca din start cu un handicapa imens si nu cred ca au de gand sa si-l asume. Nu mai e J.M. LeBlanc la conducere, cel care mai trecea peste anumite realitati. S-ar putea sa asistam la un moment radical. Oricum, interesul pentru TdF in conditiile astea va scadea drastic, pe cale de consecinta, si beneficiile din sponsorizari, drepturi TV etc.

eu zic ca,chiar va creste interesul,uite de ex:de anul trecut,eu zic ca interesul a crescut,iar acum,ca primi doi favoriti,nu participa,interesul este si mai mare zic eu.ma refer la interesul privind castigatorul,pt.ca privind in ansamblu,ai dreptate,scade mult interesul

daca se termina scandalul pana la vuelta sa vezi acolo tur cu jan si basso

Basso si Ulle sunt terminati ca ciclisti. Nu mai ai nicio Vuelta. :D

am o propunere...

hai sa mutam discutia cu turul pe forumul dedicat TDF

Turul o sa se desfasoare...la fel si team manager.

Pentru discutiile legate de nebunia care este acum in tur va rog sa discutam aici:

http://www.ciclism.ro/site/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=272&start=45

Acest forum o sa ramana inchis astazi

Multumesc

Am redescis acest forum.

Va rog sa postati doar probleme legate de Team Manager. daca postati alte mesaje ele vor fi sterse.

Pentru comentarii legate de scandalul de dopaj sau despre TDF in general folositi forumul specificat in postul anterior.

Multumesc

ce facem cu managerul nostru? ramane acelasi deadline?

In principiu da.

Daca o sa fie probleme majore renuntam la punctarea prologului si o sa incepem doar cu etapa de duminica.

O sa vorbesc cu Piratul si o sa gasim o solutie corecta.

Va rog pe cei care au ciclisti exclusi din turul frantei sa faca schimbarile in echipe.

In circa o ora, ora jumate o sa modific eu conform regulamentului [adica o sa inlocuiesc ciclistii cu primii ciclisti din lista cotati la acelasi pret].

Fara suparare mi s-ar parea normal ca inainte sa aplici regulamentul, sa-i scoti pe cei care nu mai participa din lista de preturi! nu de alta, doar sa stim si noi pe cine mai putem alege!

Dar maine dimineata pana la 13.30 nu pot sa imi modific echipa? trebuie in seara aceasta? lasa oamenii pana maine la 13.30 si apoi aplica regulamentul! (adica inlocuieste-i pe cei care nu mai participa numai maine! http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif )

Parerea mea!

Sergio Paulinho, Isidro Nozal, Allan Davis, Alberto Contador, Joseba Beloki, Francisco Mancebo, Ivan Basso, Jan Ullrich si Oscar Sevilla nu vor lua startul

daca aveti unul dintre acesti oameni in echipe va rog sa ii inlocuiti

am aplicat regulamentul acesti ciclisti au fost inlocuiti automat.

Daca nu va convine puteti modifica echipa.

Basso, ulle -)valverde

paulinho->José Luis Arrieta Lujambio

beloki, davis->Jullich

restul nu erau in nici o echipa.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this