Sign in to follow this  
ovidiu

Intrebari/Raspunsuri- Team Manager TDF

Recommended Posts

:X :)

Piratu....cati bani ai dat sa te "perie" asa nea JIM? :) :)

Glumesc...dar eu chiar nu stiam de ce avea omul asta de gand sa faca cu sectiunea "pronosticuri".

Foarte frumos. Jim a argumentat foarte bine pronosticul lui.

adi : am fost eu neatent si am uitat sa modific ceva de aia nu aparea.

Ovidiu: am dat ceva bani .... oricum daca nu ma peria asa nu publicam:)) [glumeam]

In alta ordine de idei am facut corectarea punctajelor din etapa de ieri avand in vedere ca hushovd a fost descalificat. clasamentul arata putin cam ciudat nemaiaparand si punctajele obtinute in etapa. Totul se va remedia dupa introducerea etapei de azi.

lasa ca stiu eu de ce ai facut asta.

A trecut piratul ca ai castigat Giro anul trecut si ca ai iesit pe locul 2 in TDF :X :) (a uitat sa specifice ca esti castigatorul Manager Giro si locul doi in Manager TDF)

Adica esti o combinatie intre Salvoldelli si Basso :) :)

Lasand gluma la o parte va anunt ca prin bunavointa lui ovidro avem la premiile de la manager un dvd intitulat Miti di Ciclismo.

Dvd-ul care va fi inmanat celor trei castigatori(locul 1 va mai primii inca doua iar locul 2 inca unul) contine documentare de 40 minute cu viata si cariera sportiva a urmatorilor ciclisti:

I Miti Del Ciclismo - Bernard Hinault

I Miti Del Ciclismo - Fausto Coppi

I Miti Del Ciclismo - Felice Gimondi

I Miti Del Ciclismo - Fiorenzo Magni

I Miti Del Ciclismo - Gino Bartali

I Miti Del Ciclismo - Giuseppe Saronni

I Miti Del Ciclismo - Lance Armstrong

I Miti Del Ciclismo - Mario Cipollini

I Miti Del Ciclismo - Merckx

I Miti Del Ciclismo - Miguel Indurain

I Miti Del Ciclismo - Moser

I Miti Del Ciclismo - Pantani

Locul 1 si locul 2 pot alege din (in functie de favorit) dvd-ul cu pregatirea echipelor T-Mobile sau USPS pentru TDF 2003.

Iar pentru locul 1, ultimul DVD va fi o selectie de curse facuta de mine personal :X

Asta ca sa stim pentru ce luptam.

Lasand gluma la o parte va anunt ca prin bunavointa lui ovidro avem la premiile de la manager un dvd intitulat Miti di Ciclismo.

Dvd-ul care va fi inmanat celor trei castigatori(locul 1 va mai primii inca doua iar locul 2 inca unul) contine documentare de 40 minute cu viata si cariera sportiva a urmatorilor ciclisti:

I Miti Del Ciclismo - Bernard Hinault

I Miti Del Ciclismo - Fausto Coppi

I Miti Del Ciclismo - Felice Gimondi

I Miti Del Ciclismo - Fiorenzo Magni

I Miti Del Ciclismo - Gino Bartali

I Miti Del Ciclismo - Giuseppe Saronni

I Miti Del Ciclismo - Lance Armstrong

I Miti Del Ciclismo - Mario Cipollini

I Miti Del Ciclismo - Merckx

I Miti Del Ciclismo - Miguel Indurain

I Miti Del Ciclismo - Moser

I Miti Del Ciclismo - Pantani

Locul 1 si locul 2 pot alege din (in functie de favorit) dvd-ul cu pregatirea echipelor T-Mobile sau USPS pentru TDF 2003.

Iar pentru locul 1, ultimul DVD va fi o selectie de curse facuta de mine personal :X

Asta ca sa stim pentru ce luptam.

ahahah acum apare si indurain?! si eu am unul plin cu pantani:)) clar fac schimb cu cei ce castiga:) dau si-o bere in plus!

Da, faza cu Benatti e interesanta. Inspirati cei care l-au ales, vad ca se claseaza constant printre primii la sprinturi. Totusi, nu cred ca e decisiv decat in masura in care va ajunge la finalul TdF si, eventual, daca va lua tricoul verde. Ceea ce sper sa nu se intample.:X

Va conta mai mult evolutia pe munti, zic eu, si mai apoi, ciclistii care vor puncta in clasamentul general, cand ierarhiile se vor cam da peste cap. Inca nu stim cine e cel mai capabil pe munte, dar vad ca piratu are in echipa doi oameni grei, adica pe Leipheimer si pe Menchov (later edit: plus Moreau care e bun la contratimp si cred ca se va clasa si in primii 10 la general). Cred ca el, piratu, e principalul favorit daca cei doi se vor comporta bine pe culmi.

azi a cam capotat bennati dar nah argumentu era altu...nu trebuie neaparat sa castige tricoul verde...e bun si-un loc 2 sau 3 in clasamentul general al tricoului verde pentru el...asta in caz ca hushovd mcewen freire sau boonen abandoneaza

etape de munte nu prea sunt...ma rog 3 ar fi capitale...si acol se va decide tricoul cu buline important si asta...si tot acol se va decide si castigatoru cel mai probabil...in afar de cei enumerati de tine mai e si-un evans si mai pot aparea si altii gen landis sau doamne fereste hincapie!

Doamne ce marlanie. Asadar aici ori locul 3 ori 1. Ca la locul 2 practic nu castigi decat respect in plus fata de 3. Daca era pregatirea lui Kelme, era altceva. Sa-l vezi pe Manzano legat de scaun, cu cate 3 seringi in fiecare vena, asta da viata. Asadar, tot bidonu e baza ...

bine ca ati dat numele la dvd`uri.... pana se termina turul le iau si eu de pe net :X

sal !!! ma eu va zic sa imi dati mie toate dvd-urile ca sigur eu castig ce drq nu va uitati si voi ??? nu am mai vazut asa ceva :)

aaaa si sa nu uit daca tot eu o sa fie castigatorul bagati mai multe cu pantani pls :X ca sa am si eu o satisfactie

ps: de la anu sa nu va mai faceti echipa ca si asa vad ca eu concurez singur :)

Si pentru ca am promis ca o sa fie si un premiu surpriza va precizez si care va fi acesta.

Cel care va termina pe primul loc va castiga si un poster cu "Turul Romaniei 2006" cu autografele ciclistilor care vor urca pe podium la final.

bun premiul surpriza ca si asa nu vroiam un poster cu turul frantei si cu semnaturile dopatilor de pe acolo :))) mai bine asta cu semnaturile celor care beau apa cu clor de la robinet :X)

mai bine asta cu semnaturile celor care beau apa cu clor de la robinet :X)

:) :) In visele tale apa de la robinet. Daca n-au resursele financiare si logistice sa-si faca transfuzii/oxigenari de sange nu inseamna ca-s curati. Prababil ca si EPO, au auzit de ea numa' in filme, nu ca n-ar fi vrut sa testeze macar asa un pic, dar e scumpa a dracu', iar pentru nivelul la care concureaza, merg si astea mai soft. Baga si ai nostri in ei, iti dai seama. Asteptam confirmarea lui ovidiu care iar va sari ca ars pentru ca indraznesc sa cred in dopaj. :)

Bannati asa omoara turu', fir-ar..

pentru cei care sunt din Bucuresti si pedaleaza..propun o intalnire pe bicle sa ne cunoastem si noi sa discutam mai de aproape despre ciclism ,,,sau daca aveti si alte propuneri!!!si poate cu timpul ne vom vedea la nivel national!!ar fi interesant...Cat despre TdF traiasca T-mobile...ma intreb daca mai era si Ullrich ce se intampla doamneee..era dezastru !!!sper sa castige turul cineva de la t-mobile!

Pacat ca Pereiro Sio nu si-a pus echipa pe urmele lu' Landis acu' cateva zile. Parca ma saturasem de americani pe podium.... se pare insa ca-s eterni...:D

Iata ca s-a incheiat si editia TDF2006 a Manager-ului, cu o batalie foarte stransa pentru primul loc. In ce ma priveste, nu stiu ce sa zic despre clasarea senzationala pe locul 4, la un punct de locul 3 si la alte 3 de locul 2, desi imi propusesem, initial, un loc in primii 10. Oricum, felicitari premiantilor si organizatorilor si la mai mare! :D

Observ ca sunt un caz mai special! :D am terminat fix pe 50 din 100! 8O Adica sunt fix la mijlocul clasamentului! 8O

Sincer, aveam in plan sa nu fiu ultimu! (ce sa faci cand esti incepator :?: mai ales ca asta a fost primul meu TdF vazut de la cap la coada! :oops: :oops: 8O :oops: :oops:

Felicitari si din partea mea premiantilor si organizatorilor mai ales, pentru ca fara ei nu ar fi existat nici premiantii! :P

Ei, bravo, dar esti ceva mai sus de mijlocul clasamentului. Fix acolo ai fi fost daca erau 99 de participanti. :wink:

:oops: :oops: Of! Of! ai dreptate! matematica asta! :roll: da cam tot aia ii! intre cel de pe 50 si cel de pe 51 ii mijlocul clasamentului! :P Deci nu ii mare greseala! :D ............................. sper ...................

felicitari pentru ring,bicicleta,flip si multumiri organizatorilor,pt.ca ne pune la dispozitie acest manager si premiile aferente.

A fost un tur foarte disputat pana la urma si un manager la fel de interesant. Diferentele la final au fost mici. Personal consider ca am avut o echipa slaba, nedemna sa castige, atata timp cat 2 ciclisti au adus 85% din puncte. Dar na, cu ceva noroc, treaba a iesit ok si deja sunt la al doilea tur castigat dupa giro 2004... A trecut timpul... Felicitari tuturor, mai ales ratonului, stie el de ce, si sa ne vedem cu bine in vuelta..

Sa speram ca in Vuelta vor reveni Ullrich Basso si Vino...felicitari tuturo si pana ne mai intalnim plimbati-va cu bicicleta prieteni nu aveti decat de castigat si nu uitati ...nihil sine Deo!

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this