CipM

Recumbent videos

Recommended Posts

:)

Cat de bine poate sa explice domnul din film, cum se poate incepe rulajul pe un recumbent ! ... aproape ca-mi pare rau ca nu am pe ce sa exersez ce spune !

Cu metodele astea de invatat nu cred ca ai cum sa dai gres !

Uneori ma visez mergand prin toata lumea cu o trascaleta ca asta !

Evident, dimineata iar suna ceasul ....

Fii serios ! ... chiar ti-ai dori sa te cari cu sicriul ala dupa tine ? Cel putin in Romanina risti sa te blocheze cineva inauntru si sa-ti fure bicicleta ! ....... asta daca nu te arunca cu tot cu ,,rulota" in vre-o rapa !

Cu un cort da, as fi de acord, insa trebuie sa recunosti ca e' hilar rau sa te cari prin toata lumea cu chestia aia dupa tine !

E "Danielfostu" 99%, se vede cam nasol dar cred ca el e.

Marfa rau, cea cu cadrul alb ! ... ce marca o fi ?!?!

Daca ar monta un mic con/carena frontala - doar cat sa ii acopere pana la genughi, cred ca treaba ar fi si mai buna !

Raptobike, o bijuterie insa prea joasa pt un trafic infernalImagine postată

Foarte interesanta bicla la care angrenezi si cu mainile.

Dar oare nu era mai util daca o facea sa miste mainile alternativ, in unison cu picioarele?

Ca miscare este o angrenare complexa a musculaturii bratelor si trunchiului dar cam nepotrivita unei biciclete, mai curand vad utila o astfel de miscare liniara care nu prea influenteaza echilibrul.

http://youtu.be/pSYIjA7bM7c

... si apoi s-au bagat la un gulas ! Mmmmm ....... :)

Doamne, cata daruire ! ... cred ca asta este telul vietii lui !

Ce-mi place insa cel mai mult este ca se descurca cu ce are si ii ies lucruri foarte bune !

Bravo lui !

Ce tare este tipul ! :)

Cam greu ii prindem din urma pe astia (ca numar :) )

Nu cred ca se pune problema de ai prinde din urma, ci daca ii ... urmam !

In tara asta (RO) sunt extrem de putine persoane ce au auzit de astfel de biciclete, iar dintre aceia ce au auzit sunt foarte putini ce si-au propus (au avut curiozitatea) sa incerce o astfel de bicicleta, iar dintre cei ce au incercat sunt putini cei care si-au propus sa-si achizitioneze o astfel de bicicleta, iar dintre acestia sunt si mai putini cei care au reusit sa-si cumpere, sau sa-si construiasca ........ un recumbent !

In concluzie, nu suntem la inceput de drum ! ................ nu vedem nici macar drumul ! :(

Odata m-a rugat un nene sa-i construiesc un quad, nu recumbent, ci o bicicleta cu 4 roti,

eu i-am propus un tadpole trike,raspunsul lui a fost: domle eu am fost comandant la politie cum oi arata sa merg cu picioarele -nainte

si multe altele,.... deci chestii de mentalitate

=)) ..... da, clar ! Mai conteaza si pregatirea psihica pe care trebuie sa o dobandesti daca vrei sa circuli cu asa ceva pe la noi !

Nu stiu cum este pe acolo pe la tine dar aici in sudul tarii, este grav de tot !