Sign in to follow this  
nature

Bicicleta pentru o fetita de 4 ani

Recommended Posts

Buna, ma puteti ajuta cu cateva sfaturi referitoare la achizitionarea unei biciclete pt pustoaica mea? In oras am gasit numai biciclete grele si urate...Imi puteti recomanda un magazin, de preferai in Bucuresti? La ce ar trebui sa fiu atenta ( gen cadru aluminiu, nr viteze?).Am gasit un magazin in BV, care importa biciclete Orbea....mi se par destul de scumpe, cam 500 RON, dar poate ma insel.Merci

O sugestie de la ASSPORT Pantelimon o poti vedea aici.

Ei o recomanda pana la 3 ani dar cred ca exagereaza. Cel mai bine este sa mergi cu fetita si vezi la fata locului daca se preteaza. La ei gasesti si casca pentru copii. Din cate vad rotile ajutatoare sunt demontabile.

Alte optiuni poti gasi la pret apropiat la treiursuleti.

Eu la baietelul meu cel mare care are 4 ani i-am luat cu roti de plastic(cauciuc).

Succes!

Daca esti din Bucuresti, la "bebe" in Dorobanti am vazut un model foarte dragut pentru fetita si parea de buna calitate.

Nuu!

Pe strada din Piata Dorobanti spre Floreasca printre benzinarie si Max Center sau cum ii zice la 150m pe partea dreapta este un magazin micut si programul este 9-19.

Eu i-am luat fiica-mii (care are 2 ani si 7 luni) un Cube Princess de la Hypersport. E cam grea (9 kile jumate) in conditiile in care cadrul e de aluminiu, dar nu prea ai sanse sa gasesti ceva mai usor. Din cate am vorbit cu Adriana de la Hypersport, ar putea sa o tina pana pe la 5-6 ani. Oricum, nu se compara cu Plush-ul ala rosu, care e mult mai slab si - parerea mea - e oricum prea mic pentru fetita ta. Despre Cube - numai de bine, mai putin greutatea care intr-adevar e cam mare (dar daca fimea merge lejer pe ea la nici 3 ani, cred ca a ta n-o sa aiba nicio problema). Dar nu cred ca vei gasi nimic mai usor (FB-uri si DHS-uri sunt numai cu cadru de otel, deci cel putin la fel de grele si muuuuult mai proaste). Sugestii:

http://www.hypersport.ro/modules.php?name=catalog&file=product_info&cPath=422_621_622&products_id=5242

Asta am luat io. Exista si varianta Team, pentru baieti (pe care de altfel am vrut s-o iau si eu), care are culorile mult mai misto, dar n-o mai aveau pe stoc. Asta ar fi 645 RON.

http://www.bicicleteshop.com/image.php?object_type=detailed&image_id=1671&window=popup

Mai e si varianta asta, care mie mi-a placut mai mult, dar e 695 RON si vine din Germania cu curieru' asa ca dureaza... Si rabdarea nu e punctul meu forte.

Altceva n-am prea gasit.

I-am luat si eu la baietelul meu cel mare, de ziua lui o bicicleta.

O sa fie foarte incantat(sper). Interesant este steguletul pus pe o tija de cca 1,80m ca sa il vezi pe unde se preumbla prin parc sau zone mai aglomerate.

Asta este http://www.hypersport.ro/modules.php?name=catalog&file=popup_image&pID=5241

Salut,

noi tocmai am iesit de pe o bicicleta de 18.

E roz cu Lillifee.

E folosita de fetița noastră, așadar are niște zgârieturi.

Uite ai citeva poze aici.

post-6293-0-33135000-1295897663_thumb.jpg

post-6293-0-33135000-1295897663_thumb.jpg

BFM

post-6293-0-14235900-1295897648_thumb.gif

Pe sistemul: Vorbesc de unul singur...

De-abia acum am vazut ce vechi e thread-ul.

Ei, asta este !

Să ne crească mari și sănătoși să le cumpărăm cât mai multe bike-uri !

BFM.

Pe sistemul: Vorbesc de unul singur...

De-abia acum am vazut ce vechi e thread-ul.

Ei, asta este !

Să ne crească mari și sănătoși să le cumpărăm cât mai multe bike-uri !

BFM.

Un pret la bicicleta de mai sus?Mersi.