puterfixer

Thassos MTB 2012

Recommended Posts

Pe mine ma batea gandul, dar acum bat in retragere . . :( Finantele nu prea ma ajuta, asa ca cel mult in perioada aia o sa fiu la Triada organizata pe plaiurile mioritice. Spor la organizarea plecarii tuturor celor care vor merge si bafta inca de pe acuma, stiu ca o sa tineti iarasi steagul sus :majoreta:

eu nu trag sperante sa fiu in prima jumatate. dar sper ca nici ultimul. Ma duc sa vad cum e la altii, sa ma distrez si ma simt bine alaturi de colegii de pedala/tastatura. restul e cancan. Avem destui mausi care sa ne tina steagul, si noi sa le citim volume intregi...

Man ,anul trecut din seara in care am ajuns si apoi in fiecare seara stii ce haleam cu cumnatul? Masline zbarcite de thasos -like a old woman's skin <):) cu ...praz .Mergea apoi o dulce de crisopuli .Totul 100% vege .Doar cumnatamea maraia la mirosul de praz...Ne mai indulceam ziua cu cate o caracatita la gratar ,dar seara praz cu masline .Nebunie .Masline ca acolo nu am mancat nicaieri.Iar prazul e mai soft ca asta de pe la noi.

Masline culese direct din copac ? Am inteles ca sunt foarte amare ....

Oricum abia astept

Au niște măsline demențiale. Și multă miere naturală, măicuțele de la atâtea mănăstiri se ocupă cu apicultura, insula e plină de stupi cu albine gigantice. Desertul preferat acolo: iaurt (de capră) cu miere, răcoritor și proaspăt. Și înainte de asta, gustări din fructe de mare cu ouzo. Mmmmmm!!

Salut,

nu imi este foarte clar daca dupa ce te inscrii trebuie sa platesti cei 15 euro online sau platesti la fata locului?

Multumesc.

Yorgos (care e vorbitor de greaca si cred ca a vb cu organizatorul) ne-a zis (pe undeva pe aici) ca strainii pot plati si la fata locului. Oricum, cred ca daca ar trebui sa platim de pe acum, ne va da nu mail organizatorul (ceva de genul: platiti sau pierdeti locul). Dar nu ar trebui sa fie probleme...

Deci Maus, te bagi iar la masline cu caracatite?

In site-ul concursului este dat un cont care, din pacate nu stiu daca este cel corect: are spatii si 11+25 de caractere: 260/342669-60

"IBAN(?)GR(?)1201102600000026034266960"

Conturile din Romania au numai 16 caractere. Nu-mi este foarte limpede....

Dacă e cont bancar, trebuie să aibă 16 caractere și să înceapă cu GR; IBAN-ul este un standard armonizat internațional. Dar la viramentul extern vor fi mai costisitoare comisioanele decât taxa de participare.

O variantă e plata printr-un serviciu gen PayPal sau MoneyBookers, dar nu am văzut nimic de genul.

Io cred că facem la fel ca anul trecut: ne înscriem online, și plătim cash la fața locului când ne luăm pachetul de start.

Daca se poate face asa, e ok! Nu-mi face placere sa cocosez bancile cu stipendii pentru o tranzactie de doi bani.

eu cred ca se plateste la fata locului sau vom fi instiintati printr-un mail sa platim, dar mai prin martie-aprilie

Am cerut o lamurire pe email legat de plata (la info@mtb-thassos.com).

Intrebarea suna asa:

"Hello,when and how do I have to pay the fee (15 euro) to complete the registration? I'll pay on site a day before or online?"

Raspunsul:

"You can pay through the bankdetails are on the site. The payment for all the races will be finalized through a bank deposit to the NATIONAL BANK OF GREECE under the account number 260/342669-60 (IBAN GR 1201102600000026034266960) and under the name of KATSONI ELENI.

Practic nu confirma nici nu infirma posibilitatea de a plati la fata locului...

Ar fi fost mai bine sa formulezi altfel intrebarea (sa intrebi doar daca poti plati la fata locului). Asa, i-ai cam sugerat raspunsul ce l-ai primit.

Dupa cum se observa, este aceeasi structura aiurea a contului....

Yannis mi-a răspuns foarte prompt acum pe mail: plata se poate face și cash când ajungem.

Atunci platim la fata locului.

Ce mare agitatie ...In fiecare an sa platit in monumentul inscrierii pe plaja din potos .

Datorita necazurilor suferite in ultima vreme, ma vad nevoit sa renunt la concursul asta. Sper sa ma refac in timp ptr alte concursuri. :(

Thank you for your submision. Your details are:

Name: xxx

Surname: xxx

Email: xxx

Category: Men

Area: ROMANIA

Team: -

Sponsor: -

Telephone: 0040726XXXXXX

T-shirt Size: L

Message: I've been competing in races in Romania, and I would like to have the opportunity to do it in Thassos also. For Spartaaaaa!

your number is: 45

F**k it, let's roll ! :D

Message: I've been competing in races in Romania, and I would like to have the opportunity to do it in Thassos also. For Spartaaaaa!

@-)