puterfixer

Thassos MTB 2012

Recommended Posts

Am o camera dubla rezervata la Irini Studios din Potos (http://www.booking.com/hotel/gr/irini-potos-thasos.en.html) de pe 27 pana pe 30 aprilie, care a fost facuta pt 2 pers. care nu mai pot merge, Pretul este 75 euro/2pers/3nopti cu mic dejun si se poate prelungi si pana pe 1mai, pt inca 29 euro. Daca e cineva interesat, il rog sa ma contacteze pana pe 6 aprilie,altfel am s-o anulez

Referitor la transport, mai am locuri, doritori ma pot contacta ...plecare vineri 27aprilie, intoarcerea marti 1 mai :)

Am facut o rezervare pentru 3 persoane la pensiunea Ageri , este in Potos ! Pensiunea este a unui din organizatori(Nikos) si ne-a oferit ca pret 30 de euro /camera/noapte!Poze de la cazare se pot vedea aici http://www.thassos4outdoor.com/en/pansion-ageri.html !

Problema este ca noi suntem doar 2 in camera si ne-am bucura sa mai fie cineva cu noi , evident pretul ar fi de 10e/persoana! Daca este cineva interesat , sa ma sune la 0751085092 sau sa imi lase PM! Noi stam din 27.04 pana in 01.05! Mergem cu un microbuz din Buc , organizat de Straff!

Toate cele bune!

Eventual sa fie o gagica de 18 ani ,platim noi pentru ea ,numai sa o avem colega de camera...;)

• Upvote 1

Eu am sa stau in camera cu cele 3 gagici ale mele... cu medie de varsta de 15,(6) ani...

Stie cineva cam cate puncte de alimentare vor fi la tura de 120 de km ?

Vreau sa stiu cu cata apa trebuie sa ma pregatesc :)

O sa fie trei puncte de alimentare .

Primu la 36.1km al doila la 66,1km si al treila la 85 km.

Primile doua o sa aiba apa,bauturi energizante,geluri energizante,snacks.

Ultimul o sa aiba in plus mancare .

Intre puncte de alimentari cred ca e mai greu sa gasesti apa curenta la traseu ,in Romania gasim mai usor de la fantanii apa,

asa ca trebuie sa te pregatesti conrespuzator nevoilor tale.

Pfff....grecii astia sunt aprigi. Nu le trebuie alimentare decat la intervale de 33km. 2 bidoane de 750ml omca, sau camelbak. Camila pare mai greu de umplut din zbor la puncte, asa ca... :)

Pfff....grecii astia sunt aprigi. Nu le trebuie alimentare decat la intervale de 33km. 2 bidoane de 750ml omca, sau camelbak. Camila pare mai greu de umplut din zbor la puncte, asa ca... :)

da , macar stim cum stam. Eu imi iau si camelback si bidon ;)

2 bidoane de 750ml omca, sau camelbak. Camila pare mai greu de umplut din zbor la puncte, asa ca... :)

Ce mai conteaza cat de repede umpli camila , daca esti la tura de 120 km , pierzi cateva minute care raportate la 7-8-9-10 ore nu inseamna nimic .

Ps : 7omca7 - TomcaT , nu omca :P .

ce nu inteleg e ce rost mai are sa-ti dea mancare spre sfarsitul cursei, cand deja nu mai conteaza ....

oricum ma bazez pe faptul ca om gasi ceva masline pe drum :)

P.S e clar trebuie sa-mi schimb nick-ul

Tocmai ma uita la prognoza meteo. Cred ca nu mai avem nevoie de apa. O sa avem din belsug din cer ;)

Am crezut ca acolo nu ploua niciodata :)

Si eu sper sa ne minta :) Plec de aici sa scap de apa si nici acolo nu scap ? :(

Desi nu tine de concursurile mentionate, pentru cei ce doresc sa petraca mai mult decat o alrgatura gafaita, iata ceva informatii ce mie mi-au fost utile. Spor la citit!

http://www.antena3.r...foto-71558.html

Deasemenea, pentru ca ceasul ticaie pe site-ul cu pricina, in afara de transport si cazare, e bine sa incepem sa facem cercetari de piata si privind asigurarile de sanatate, inclusiv cele dedicate telului principal al calatoriei. Lipsa unui asemenea document, in cazul unei accidentari, se poate lasa cu mari dureri de portofel.

Pe mine m-ar interesa sa fac scuba , stie cineva daca exista in zona acolo unde mergem noi ?

Exista chiar si asigurare de tip adventure , dar teoretic nu acopera si participarea la competii.

Practic nu se verifica din cate am inteles acest aspect. Oricum de preferat sa nu ai nevoie de ea ;)

si eu sper sa ma insel legat de vreme.

m-am uitat aici

http://www.accuweather.com/en/gr/thassos/2283987/daily-weather-forecast/2283987?day=11

ca sa ma consolez, se pare ca 28 (cand e ultrachalenge-ul) e singura zi in care nu ploua

Oricum mai e pana atunci., dar oricum ar fi abia astept :)

Stii de câte ori se schimba iconitele alea in 24 de ore? De cel putin 2 ori...

Vremea nu de la concurs ma intereseaza :) Ci cea din urmatoarele zile de plaja :P

Deasemenea, pentru ca ceasul ticaie pe site-ul cu pricina, in afara de transport si cazare, e bine sa incepem sa facem cercetari de piata si privind asigurarile de sanatate, inclusiv cele dedicate telului principal al calatoriei. Lipsa unui asemenea document, in cazul unei accidentari, se poate lasa cu mari dureri de portofel.

Eu am gasit ceva la 75 de lei, dar nu se precizeaza clar daca sunt sau nu incluse competitiile sportive. Probabil ca daca as pati ceva ar spune ca le pare rau, dar nu e specificat ca sunt incluse, deci nu e treaba lor ca am facut buba la un concurs...

Oricum, mie 75 de lei mi se pare cam mult, cu atat mai mult cu cat nu-s ferm convins ca in caz de ceva urat acopera polita respectiva. Prefer ca cobor incet si cu grija si de 75 de lei sa beau bere la finish... :cheers:

In afara de asta, banui ca au si ei salvare la finish. Nu cred ca aia cand te duci julit te intreaba de unde esti si cand vad ca esti strain iti cer bani ca te panseaza... Bine, sper sa nici nu aflu treaba asta! :))