fpaliuc

Echipament echipa nationala a Romaniei

Recommended Posts

Da,exista dar tricourile nu se dau decat celor care fac parte din lotul nationale(sportivi care pleaca la mondiale,europene,balcaniada).Nu se gasesc de cumparat,doar daca ai norocul sa cumperi de la un baiat care face parte din lot si isi vinde echipamentul.

Da,exista dar tricourile nu se dau decat celor care fac parte din lotul nationale(sportivi care pleaca la mondiale,europene,balcaniada).Nu se gasesc de cumparat,doar daca ai norocul sa cumperi de la un baiat care face parte din lot si isi vinde echipamentul.

Pacat ca nu le pun si in vanzare. Am vazut ca multe echipe nationale vand tricouri fara probleme (es: Spania, Italia, Australia, Austria, Elvetia ...). Alta varianta ar fi fost sa cumpar tricoul campionului moldovean (KATIUSA) insa nu imi place pentru ca e alb.

la mosionroata au echipament complet. era cam scumputz asat vara cand l-am vazut, nu mai tin minte preturile.

la mosionroata au echipament complet. era cam scumputz asat vara cand l-am vazut, nu mai tin minte preturile.

M-am uitat acum pe website-ul lor insa nu au nici un fel de echipament.

au, doar ca site-ul e de "cacao", ai o adresa de mail sau un nr de tel, la care poti apela cu incredere.

site-ul si acu ma uit ca nu are echipament, dar daca da-i un search gasesti

Mie mi se pare ciudat sa porti echipamentul national al tarii in care esti. Mi se pare ok doar daca esti departe de tara aia.

pai si ce ai vrea sa fac ca roman, sa port echipamentul francezilor?

ma rog, fiecare cu pasaricile lor. si eu mi-as fi luat, dar ma sarea la greu din buget.

Mie mi se pare ciudat sa porti echipamentul national al tarii in care esti. Mi se pare ok doar daca esti departe de tara aia.

Exact, sunt in Italia :)

La cat de putin ne inghit acum ... sper sa nu dea peste mine daca vad tricoul Romaniei :)

Io vreau echipament leopard trek in varianta ''switzerland national champion''. :D

• Upvote 1

de ce,e rusine ? esti si tu ca aia care zic ca oamenii cu tricolorul pe casa ca sunt comunisti ?

mie mi se pare ciudat sa vrei sa intinezi numele lui Cancellara purtand echipamentul de campion elvetian.

ontopic: nu cumparati echipament cu Romania decat daca e de la firma threeface,velo+ ala e 1 jeg.

Aste e ceva din capitolul "Grijile ciclistului roman" :-B sau, unde gasesc izmene si laibar in "Tri Colori Nationale"

Aste e ceva din capitolul "Grijile ciclistului roman" :-B sau, unde gasesc izmene si laibar in "Tri Colori Nationale"

Sunt departe de ceea ce spui tu. Prefer tricourile fara multi sponsori pe ele. Si am zis ca daca tot sunt printre italieni, macar sa port culorile nationale.

Si am zis ca daca tot sunt printre italieni, macar sa port culorile nationale.

Sa le porti sanatos ... dar inca tot n-am deslusit carei- rostul, motivul, etc., ... bolovan cum sint eu, dar si din respect, as purta (daca asa purta asa ceva) colorile tarii in care traiesc. Stiu, gusturile difera; culorile la fel ;)

Sa le porti sanatos ... dar inca tot n-am deslusit carei- rostul, motivul, etc., ... bolovan cum sint eu, dar si din respect, as purta (daca asa purta asa ceva) colorile tarii in care traiesc. Stiu, gusturile difera; culorile la fel ;)

Pai eu sunt mandru ca-s roman .... de ce sa port culorile italienilor? In fine ... suntem offtopic

Oricum, eu cautam un tricou care sa aiba undeva culorile nationale, nu sa fie integral ros-galben-albastru (spre ex, culorile tricoului nationalei de fotbal era galben, iar rosul si albastrul apareau doar ca niste dungi).

Pai eu sunt mandru ca-s roman ....

Ma mindresc cu tine ... :)>-

de ce sa port culorile italienilor?

Cum am spus mai sus, din respect daca esti / traiesti in tara lor ( respect nu se gaseste la marketplace pentru 100 gogosari / postings ) [-O<

Daca italienii ar avea acelasi respect fata de noi, nimic de zis. Pana la proba contrarie, prefer rosu-galben-albastru :)

• Upvote 4

de ce,e rusine ? esti si tu ca aia care zic ca oamenii cu tricolorul pe casa ca sunt comunisti ?

mie mi se pare ciudat sa vrei sa intinezi numele lui Cancellara purtand echipamentul de campion elvetian.

ontopic: nu cumparati echipament cu Romania decat daca e de la firma threeface,velo+ ala e 1 jeg.

Pentru ca mi se pare o lipsa de respect pentru echipa nationala sa le porti echipamentul in propria lor tara. Si la fotbal mi se pare neobisnuit. Eu consider ca atunci cand vezi in romania un om cu echipament national ar trebui sa fara parte din echipa.

La cele din strainatate fac exceptie ca pare improbabil sa creada cineva ca il vede pe cancellara urcand bencecul langa timisoara..... dar si aici e dubios. In teorie nu sunt de acord cu team wear.....dar unele au design foarte fain si la naiba, sunt fan. :D

• Upvote 1

:)) Maros-bike vindea echipamentele lor de echipa in Cluj. Porti echipamentul in propriul oras.

Ceva noutati privind acest subiect? Ma intereseaza un magazin, site, unde as putea gasi tricoul echipei nationale, de preferinta nou. A fost un post in marketplace, era second, dar era mic pentru mine. Pentru a evita dicutiile inutile (despre utilitatea acestui produs, sau alte aberatii) as aprecia ca raspunsul sa fie pe PM.

Daca tot e asa de imposibil de gasit, ma consolez cu ideea ca cu cat sunt mai putine exemplare cu atat e mai valoros, ca la masini. Cel care pune mana pe un echipament al nationalei de ciclism, apoi ala e om! - sa fie un fel de obiect de colectie, la ceva de genu ma refer

daca te uitai vreo 13 "pixeli" mai sus gaseai informatiile care iti trebuiau

daca te uitai vreo 13 "pixeli" mai sus gaseai informatiile care iti trebuiau

Chiar m-am uitat pe site si nu am gasit. Poate gresesc eu, dar la echipament nu e nicaieri

intr-adevar nu-l au pe site si nu-mi amintesc sa-l fi avut vreodata, dar sigur il au in magazin, sau cel putin il aveau

da un telefon la ei si vb cu ei