CHELIE

Comenzi rose.de

Recommended Posts

Este un producator de biciclete german, apropiat de calitatea celor de la Canyon,Bergamont.Au si magazin online( au reduceri frumusele in perioada asta ),iar pretul transportului este derizoriu,6 euro.Eu am cumparat de la ei si nu am intimpinat nicio greutate.Serviciul clienti este de nota 10+.Mi au raspuns la mail uri in maxim 2 ore.Recomand!

www.rose.de

Chiar un magazin serios rose.de iar transportul de 6 euro e printre cele mai mici din EU pe comenzi online.Foarte rapizi si preturi destul de ok.

Eu nu va inteleg, cu tot cu transport iesiti mai ieftin decat daca a-ti lua piesa din tara, este 25-30 ron transportul deci nu e o avere

rose a fost cel mai ok site de pana acum , unui prieten i-au dat cadou o cana , mie un suport de birou (pentru cani fierbinti)

Eu nu va inteleg, cu tot cu transport iesiti mai ieftin decat daca a-ti lua piesa din tara, este 25-30 ron transportul deci nu e o avere

rose a fost cel mai ok site de pana acum , unui prieten i-au dat cadou o cana , mie un suport de birou (pentru cani fierbinti)

Da man, ai dreptate, insa ideea e ca nu am card mai shmecher ptr a cumpara. Cu un BCR d asta de salariu de bugetar nu fac mare lucru peste granita..., poate gresesc, chestiunile bancare sunt ceata pt mine.

Poti sa cumperi linistit cu cardul de debit.La fel am si eu.

si eu sunt un client rose. pentru fidelitate primesc lunar de la ei prezentarea noutatilor din lumea ciclista, o revista draguta. recomand tuturor sa aveti incredere

Ce mișto. Au pinioane si foi separate de tot felul. Fel și fel de alte drăcii...

Poti sa cumperi linistit cu cardul de debit.La fel am si eu.

Am facut ceva probe aseara, si o sa fac si un shoping de proba, fara finalizare, ca sa sa vad.

Dar mai e o chestie, comisionul ptr transferul bancar!!!

Despre asta sti ceva?

MErsi!

Comision nu ai (așa ar trebui...) ai doar comision de conversie valutară dacă achiți prin PayPal

Daca face cineva comanda m-ar interesa o foaie de angrenaj http://www.roseversa...eeth/aid:415848

Eu cred ca dau o comanda sapt asta (cel tarziu miercuri)

Imagine postată

Uploaded with ImageShack.us

Am facut o proba si vad ca merge ok!

Cine mai vrea ceva sa dea un prv, sau aici. Sunt din Buc, astept variante ptr a face comanda (as prefera banii direct, cash, eu lucrez si locuiesc in zona centrala).

@CHELIE - am și eu câteva întrebări:

- cam cât durează până primești pachetul, ce serviciu de livrare folosesc stimabilii de la rose, [dacă-i cumva DHL-ul], îți trimit și track numberul?

Eu am dat o singura comanda la ei prin Septembrie in valoare de vreo 55 Eur (caseta de pinioane, lant si o camera). Comanda am lansat-o intr-o noapte de Joi, Vineri dupa pranz aveam status shiped si track number. A ajuns la usa parintilor Marti (nu dupa Craciun :) ) dimineata in saptamana urmatoare, deci 5 zile. Am primit cadou o cana draguta cu sigla lor pentru NEUKUNDEN-GESCHENK / NEW CUSTOMERS GIFT ;) (asa era trecuta pe factura).

La expediere folosesc DHL premium, iar in tara Cargus (care e cumparat de DHL Germany sau ceva de genul).

Eu am aflat de ei din cateva linkuri (obositoare :P) postate de Frank ^:)^

De la comanda din Septembrie n-am mai apucat sa dau alta comanda si cu toate astea mi-au trimis si mie un catalog mai grosut si 2 reviste/catalog de reduceri.

Oho, foarte rapizi, miștoc, merci ptr informații. N-am apucat să iau nimic de la ei, iar catalogul îl primesc încă de când am făcut cont (sunt ceva luni serioase) Acum nu mai țin minte dacă mi l-au trimis ei din proprie inițiativă :-W Mă rog, mai degrabă înclin să cred că am optat ptr „order a catalogue” :D

Winter stock sale

You will find a large selection of drastically reduced items at our winter stock sale from Friday 27th January until and including Saturday 4th February. Thousands of branded articles with a price reduction of up to 70% are kept on more than 1,000 m² space in our external warehouse at Schersweide 13 in Bocholt.

Nici eu nu am luat nimic de la ei... dar astept data de Vineri 27 ianuarie AC. Om trai ... si om vedea.

Edited by moromete
  • Upvote 2

@myxtreme2012--a precizat adi.murariu tot ce era de spus.Eu am fost foarte multumit de ei.

Eu am dat o singura comanda la ei prin Septembrie in valoare de vreo 55 Eur (caseta de pinioane, lant si o camera). Comanda am lansat-o intr-o noapte de Joi, Vineri dupa pranz aveam status shiped si track number. A ajuns la usa parintilor Marti (nu dupa Craciun :) ) dimineata in saptamana urmatoare, deci 5 zile. Am primit cadou o cana draguta cu sigla lor pentru NEUKUNDEN-GESCHENK / NEW CUSTOMERS GIFT ;) (asa era trecuta pe factura).

La expediere folosesc DHL premium, iar in tara Cargus (care e cumparat de DHL Germany sau ceva de genul).

Eu am aflat de ei din cateva linkuri (obositoare :P) postate de Frank ^:)^

De la comanda din Septembrie n-am mai apucat sa dau alta comanda si cu toate astea mi-au trimis si mie un catalog mai grosut si 2 reviste/catalog de reduceri.

Am dat si eu o comanda ieri , pe adr de la serviciu (din pacate, dar acasa nu ar fi fost posibil), unde sunt mai mult angajati etc Daca cumva nu sunt acolo, vor lasa ceva un act cu un telefon ceva? Ca tel meu nu mi l-au cerut la comanda.

avand in vedere ca plata a fost facuta, e foarte posibil sa iti lase pachetul cei de la Cargus la receptie (daca aveti). Daca nu, te cauta pana dau de tine sau vreun coleg care sa stie despre ce e vorba. Cel mai bine e sa verifici tu trackingul, sa vezi cand ajunge si sa fii la munca in ziua respectiva ;)

@turnul - telefonul trebuia să-l introduci tu la completarea formularului ptr cont ;)

intrebare: produsele care apar "unfortunately not in stock in BIKETOWN" se pot comanda?

@turnul - telefonul trebuia să-l introduci tu la completarea formularului ptr cont ;)

Multam,

da, asa e, le-am dat insa un email la scurt timp precizand telefonul, dar tipa cu treaba era out off office iar emails will pass automatically, adica...ceata. In fine, vine el, intrebam si eu ca beginner, la prima mea comanda in afara. O sa incerc sa las vorba colo colo daca nu sunt atunci la lucru,

avand in vedere ca plata a fost facuta, e foarte posibil sa iti lase pachetul cei de la Cargus la receptie (daca aveti). Daca nu, te cauta pana dau de tine sau vreun coleg care sa stie despre ce e vorba. Cel mai bine e sa verifici tu trackingul, sa vezi cand ajunge si sa fii la munca in ziua respectiva ;)

Multumesc,

Atunci o sa las vorba pe acolo daca lipsesc, sper sa nu ma caute NUMAI pe mine, ca sa fiu prezent cu buletinul.

intrebare: produsele care apar "unfortunately not in stock in BIKETOWN" se pot comanda?

din cate imi dau seama, nu, dar cel mai bine e sa le trimiti un mail. Te vor lamuri rapid ;)

Ba se poate (precomandă) doar că așteaptă (cine știe cât) până intră pe stock ;) Evident, răspunsul cel mai bun îl poți afla direct de la ei printr-un mail

@turnul - welcome ;)