CHELIE

Comenzi rose.de

Recommended Posts

Eu inteleg din "not in stock in Biketown" ca nu au produsul in magazinul lor ce se numeste Biketown : http://www.roseversa...t-rose/biketown dar in celalat centru al lor (care se numeste Rose Versand ,care se ocupa cu : "Our administration building: this is where Rose mail order is steered and coordinated." : http://www.roseversa...se/rose-versand ) s-ar putea sa fie ,altfel ar fi trebuit sa scrie doar "not in stock".

Da-le un mail si afla sigur cum sta treaba, Daca afli spune-ne si noua ca sa stim pe viitor.

am primit urmatorul raspuns:

"They know the commodity gladly now ordered. The article is unfortunately momentarily not available. According to manufacturer this is to arrive in the next week here. They can order the commodity however also only then if this is available here"

si fiindca suna a google translate de-en(nu e foarte clar) am incercat sa fac un reverse engineering:

"Sie kennen die Ware gerne sofort bestellt. Der Artikel ist leider momentan nicht zur Verfügung. Laut Hersteller ist dies in der nächsten Woche hier eintreffen. Sie können die Ware aber auch nur dann bestellen, wenn diese finden Sie hier"

Din ce inteleg eu s-ar putea comanda produsele chiar daca nu sunt pe stoc, dar livrarea se face cand ajung. S-ar putea sa gresesc totusi ...

Nu greșești, așa este, poți comanda chiar dacă nu sunt în stoc ;) Just go for it

super livrare! Wed, 11.01.12 15:30 h

Dorsten, DE

.......................................................

Sat, 14.01.12 06:00 h Bucuresti, dat fiind ca e sambata livrarea se face luni! Am sunat la cargus si le-am dat si nr de tel precizand shipment number, ca sa-i aiba la livrare.

Confirm ca roseversand.com sunt firma serioasa! Rapiditate si preturi bune!

super livrare! Wed, 11.01.12 15:30 h

Dorsten, DE

.......................................................

Sat, 14.01.12 06:00 h Bucuresti, dat fiind ca e sambata livrarea se face luni! Am sunat la cargus si le-am dat si nr de tel precizand shipment number, ca sa-i aiba la livrare.

Confirm ca roseversand.com sunt firma serioasa! Rapiditate si preturi bune!

Shezi mereu... linishtit. Nu te grabii in aprecieri . Banii sunt la ei ... ashteapta piesele sa fie la tine !

Succes !

of, daca stiam, luam si chestia asta

http://www.roseversand.com/article/gore-bike-wear-gore-windstopper-soft-shell-face-warmer/aid:175238

sper sa ma ajute sa nu mi aburesc ochelarii cand respir! Asta e singura problema iarna. Cagulele nu mi plac si pare ca aburesc usor ochelarii.

daca cineva din Buc mai comanda ceva, sunt aici. Nu mai am chef momentan sa platesc un nou transport.

Shezi mereu... linishtit. Nu te grabii in aprecieri . Banii sunt la ei ... ashteapta piesele sa fie la tine !

Succes !

Azi luni, au venit, desigur, cu un cadou! un rucsacel f dragutz. Au adus-o direct la shefu meu! iar eu am ajuns later! A, si o revista, in deutch unfortunately!

Sper sa nu devin acum infectat de marketing virusul comenzilor! :-W :-

Am intrat in randul lumii comenzilor on line.... daca de la CRC am luat spite in plus fata de cat comandasem, aici ma trezesc cu minus - 34 si nu 36. Sa vedem acum, dupa ce le-am dat feedback. :-W

Gata, au trimis, iarasi dupa 5 zile, restul de 2 spite! Watch out reducerile din 27 ian!

Gata, au trimis, iarasi dupa 5 zile, restul de 2 spite! Watch out reducerile din 27 ian!

Extrem de seriosi nemtii...

Imagine postată

Ambalaj OK la o pereche de roti ieftine + cateva nimicuri...

Imagine postată

DAR... un singur dar...din Germania la Oradea a facut 2 zile ....iar de la Oradea la Bucuresti...4 zile cu Cargus-ul partener DHL !

Despre reducerile din 27 ian... mi se par ne-atractive la piese, poate la cei interesati de textile sa li se para interesante !

N-a fost vina Cargusului, ci a fost vina celor ocupati cu dezapezirea drumurilor patriei.

Eu am așteptat două zile pachețelul (sigma2209) din Oradea-Bukalete, venit tot din Jermanica. Am contact Cargus-ul pe mail și mi-au explicat fix ce-a spus și lbzk ;)

Sunt reduceri serioase si la piese numai ca trebuie sa le pandesti ... au avut un set de roti shimano MT15 la 63 de euro acum vreo 2 sapt sau racing ralph evo la 16 euro chiar azi, dar se dau repede ... eu verific cat pot de des situl :) . Spor!

am stat de nebun pana la miezul noptii si tot nu am gasit ceva. Toate erau Out-of-stock... mai lasa-o-n mama ma-sii...

Exact ca astia de la bikewarehouse de la noi de pe site: pe 27 ianuarie, mari reduceri de pret, 30% la toate jucariile. Si cand intri pe site, nu au NIMIC in stoc. si repet, nimic...sa ma mai lase...

Si eu vroiam sa-ntreb unde gasiti marile reduceri :D

cred ca pe alte site-uri...

Cum ziceam, la top offers mai apar din cand in cand articole tentante dar destul de rar si dispar repede. Si eu am asteptat degeaba 27 ian. sa vad produsele din "winter stock sale". Le-am trimis un mail sa-i intreb daca apar si pe site si mi-au spus "Hello,You can find our top offers on our website.Kind regards". Oricum, merita urmarit.

Extrem de seriosi nemtii...

Ambalaj OK la o pereche de roti ieftine + cateva nimicuri...

DAR... un singur dar...din Germania la Oradea a facut 2 zile ....iar de la Oradea la Bucuresti...4 zile cu Cargus-ul partener DHL !

Despre reducerile din 27 ian... mi se par ne-atractive la piese, poate la cei interesati de textile sa li se para interesante !

REducerile alea daca am inteles eu bine se aplica in magayiul lor FIZIC nu on line! Este sau nu asa? Ptr ca vad ca aceleasi reduceri de dinainte de data de 27 sunt prezente, cu mici exceptii, si acum.

REducerile alea daca am inteles eu bine se aplica in magayiul lor FIZIC nu on line! Este sau nu asa? Ptr ca vad ca aceleasi reduceri de dinainte de data de 27 sunt prezente, cu mici exceptii, si acum.

Habar nu am !

Stimate turnul....Ich kaine lerne deutch in der school. Nu prea le am cu limba lui Goethe (germana).

Or fii unii la Bocholt mai invatati poate.... Sau poate feciorii astia fani Cargus de mai sus...de le-a venit viscolul virtual cu 2 zile inaintea celui real....

@CHELIE - am și eu câteva întrebări:

- cam cât durează până primești pachetul, ce serviciu de livrare folosesc stimabilii de la rose, [dacă-i cumva DHL-ul], îți trimit și track numberul?

Bine inteles repede daca nu se baga Cargus-ul la mijloc..

Din pacate folosesc Cargus-ul... si treaba este puturoasa in ciuda pretului mic. !

Pe langa altii care au pretul la transport cel putin dublu sunt super rapizi. nu rapizi, dar ma rog fiecare cu standarele lui. Ma refer strict la rose.de ca magazin nu la cargus.

Pentru roti te-au taxat suplimentar sau tor 6Euro ai platit?

Pe langa altii care au pretul la transport cel putin dublu sunt super rapizi. nu rapizi, dar ma rog fiecare cu standarele lui. Ma refer strict la rose.de ca magazin nu la cargus.

Am facut proba de shoping, si tot la 6 evro. momentan vad ca rotile sunt out of stock, sau cel putin cele de treking. daca ochiti ceva updateuri de stock, just leave a mess here also! vad ca sunt destul de acceptabile la pret, cel putin cele de treking.

5,95 euro tot coletul (cu roti cu tot).

Au venit voucherele! Aproape sigur ca ati primit si voi buy erilor rose! Eu nu am mai fol asa ceva. Deci care e ideea? Cum adica poate fi redeemed? Adica daca eu fac o comanda acum de 50 de euro (minimul obl ptr a-l activa) mi se scad 10 euro din astia 50 sau la un shoping viitor?

Anyhow, daca am un cod/voucher pot sa-l fac cadou oricui?